Žalgiriečių spurtas parbloškė „Vytį“ © stopkadras

Ketvirtojo kėlinio pradžioje 8 taškais atsilikinėjęs Kauno „Žalgiris-2“ (5-4) po galingo spurto nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją. Kauniečiai ketvirčio viduryje laimėjo atkarpą 15:2 ir namie 89:86 (17:21, 28:27, 21:27, 23:11) palaužė septyniais žaidėjais besivertusį Šakių „Vytį“ (4-6).

Po Gabrieliaus Čelkos taškų ketvirtajame kėlinyje „Vytis“ buvo priekyje 79:71.

Tada Justinas Ramanauskas pelnė penkis taškus, Vitalijus Kozys – keturis, Kerras Kriisa įsmeigė tritaškį ir Arvydo Gronskio auklėtiniai išsiveržė į priekį 85:81.

Prieš prasidedant paskutinei minutei, Justas Sakalauskas ir K. Kriisa apsikeitė tritaškiais bei jaunieji žalgiriečiai laikė iniciatyvą savo rankose 89:84.

Domanto Vilio taškai dar sumažino Šakių komandos atsilikimą iki 86:89, tačiau kitoje žalgiriečiai, atkovoję kamuolį puolime, sudegino apie 40 sekundžių ir finišavo pergalingai 89:86.

Rezultatyviausias „Žalgirio-2“ žaidėjas K. Kriisa per 28 minutes įmetė 22 taškus (2/6 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai, 3/3 baudos), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolus ir išprovokavo 5 pražangas.

Šakių komanda šiame susitikime turėjo tik 7 žaidėjus: nuo suolo pakilę Laurynas Miknevičius ir Markas Užukauskas rungtyniavo atitinkamai 15 ir 14 minučių, tačiau taškų nepelnė.

„Žalgiris-2“: Kerras Kriisa 22 (5/6 trit.), Erikas Venskus ir Karolis Babušis – po 14, Justinas Ramanauskas 12 (2/6 trit.).

„Vytis“: Gabrielius Čelka ir Domantas Vilys (7/16 metimai) – po 19, Paulius Semaška 17 (7 atk. kam., 8 rez. perd., 7 kld.), Karolis Kokoška 16 (9 atk. kam.), Justas Sakalauskas 15.

Atkakliose ir nervingose rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (8-2) patyrė antrąjį sezono pralaimėjimą, nusileisdamas Šilalės „Lušies“ (3-7) komandai 77:82 (15:22, 29:20, 16:19, 17:21).

Klaipėdiečiams tai buvo pirmoji nesėkmė po aštuonių pergalių iš eilės.

Paskutiniajame rungtynių kėlinyje įtampa augo su kiekviena sekunde. Nors abi komandos ir sunkiai rinko taškus, tačiau net ir po netaiklių metimų įsiaudrinę gerbėjai šokinėjo iš savo vietų.

Tritaškių badą „Neptūno-Akvaservis“ gretose pagaliau nutraukė Deividas Rasys (64:60). Sekančioje atakoje „Lūšis“ prametė du baudų metimus, o tuo pasinaudojo Vytautas Šarauskas pridėdamas taiklų vidutinį metimą ir Lukas Kreišmontas įmetęs iš po krepšio (74:66).

Vis dėlto Šilalės komanda nepalūžo ir surengė spurtą 5:0 (74:71), o tai privertė Tomą Gaidamavičių prašyti minutės pertraukėlės. Po jos sekė kelios nerezultatyvios abiejų ekipų atakos, tačiau taškų badą nutraukė Valdas Undraitis pataikęs tritaškį metimą (74:74). Nesugebėję sėkmingai užpulti klaipėdiečiai prasižengė gynyboje, o Mindaugas Čepauskas realizavo abu baudų metimus (76:74).

Dar kartą nesėkmingai puolime sužaidę Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai staigiai prasižengė prieš tą patį Mindaugą Čepauską, bet šį kartą jis realizavo tik vieną baudos metimą iš dviejų. Po minutės pertraukėlės Šilalės komanda prasižengė prieš Luką Kreišmontą, tačiau pastarojo ranka sudrebėjo ir jis realizavo tik vieną metimą (75:77).

„Neptūnas-Akvaservis“: Vytautas Šarakauskas 14 (10 atk. kam.), Deividas Rasys 12 (7 atk. kam.), Adomas Sideravičius 11 (5 rez. perd.), Nojus Mineikis 11 (6 atk. kam.).

„Lūšis“: Valdas Undraitis 18, Mindaugas Čepauskas 14, Mindaugas Žilius 14 (10 atk. kam.).

NKL („VIKINGLOTTO-NKL“) pirmenybėse aštuntąją pergalę iškovojo „Telšių“ (8-1) ekipa. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai išvykoje 81:71 (16:17, 17:20, 22:17, 26:17) pranoko „Jonavą“ (2-7), kuri ir toliau lieka su dviem pergalėmis.

Telšių ekipai kiek labiau atitrūkti pavyko tik pačioje rungtynių pabaigoje.

Likus žaisti pusantros minutės komandas skyrė 4 taškai (75:71), tačiau netrukus tolimą tritaškį smeigė Gytis Sirutavičius, o kitoje atakoje dar vieną tritaškį pridėjo ir rungtynes uždarė Ignas Razutis (81:71).

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo I. Razutis, kuris per 35 aikštelėje praleistas minutes pelnė 20 taškų (4/6 dvit., 3/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 4 kamuolius perėmė ir iš viso surinko 29 naudingumo balus.

Abi ekipos kitas savo rungtynes sužais lapkričio 7 d.: „Telšiai“ namuose susikaus su Palangos „Kuršiais“, o „Jonava“ savo ruožtu namie priims Molėtų „Ežerūno“ iššūkį.

„Jonava“: Kahlilas Thomasas 25 (14 atk. kam.), Justas Vazalis ir Juozas Balčiūnas po 11, Martynas Pacevičius 10 (7 atk. kam., 4 kld.), Modestas Žaunieriūnas 7.

„Telšiai“: Ignas Razutis 20 (6 rez. perd., 4 per. kam.), Gytis Sirutavičius 19 (4/6 trit.), Mindaugas Norkus 13 (11 atk. kam., 5 rez. perd.), Ovidijus Kaminskis 11 (9 išpr. praž., 4 kld.), Laurynas Kaveckis 9.