Žalgiriečiai įspūdinga persvara atidarė LKL sezoną © lkl.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergale pradėjo 31-ąjį „Betsafe-LKL“ sezoną. Žalgiriečiai sekmadienį Klaipėdoje susitvarkė su Gargždų „Gargždų“ komanda 107:55 (34:16, 21:7, 25:14, 27:18).

Pirmuosius naujojo sezono taškus prasiveržimu pelnė Keenanas Evansas, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo Dovydas Giedraitis, Edgaras Ulanovas surinko 4 taškus, o po K.Evanso perdavimo Kevarriusui Hayesui „Gargždai“ prašė minutės pertraukėlės – 10:2. Ji šeimininkų negelbėjo, nes po tritaškį įmetė K.Evansas ir D.Giedraitis bei dar 4 taškus pelnė E.Ulanovas – 20:11. Aikštelėje pasirodęs antrasis „Žalgirio“ penketas nemažino apsukų: Nazas Mitrou-Longas prasiveržė su pražanga, Brady Manekas smeigė tritaškį, o Lukas Lekavičius rinko 8 taškus – 34:16.

Po Arno Butkevičiaus tritaškio ir N.Mitrou-Longo 4 taškų skirtumas augo iki 41:18. Iš po krepšio pasižymėjo Laurynas Birutis ir jį pakeitęs K.Hayesas, tritaškį iš krašto pataikė K.Evansas – 48:21. K.Hayesas rinko dar 3 taškus, pirmąjį tašką su pagrindinės komandos marškinėliais oficialiose rungtynėse pelnė Dovydas Butka, kuris antrąjį kėlinį uždarė taikliu tritaškiu su sirena – 55:23.

K.Evansas metimu per rankas pelnė savo 10-ąjį tašką, jį iškart pavijo L.Lekavičius – 59:25. Tada prasidėjo B.Maneko šou, kuriam gerai talkino E.Ulanovas. B.Manekas per 4 minutes pataikė net 4 tritaškius, E.Ulanovas pridėjo 5 taškus ir „Žalgiris“ pirmavo 76:29. Trečiajame kėlinyje taškus dar pelnė L.Birutis ir A.Butkevičius – 80:37.

Pirmuosius taškus su „Žalgirio“ marškinėliais tritaškiu iš kampo rinko Danielius Lavrinovičius, A.Butkevičius pelnė 7 taškus iš eilės, B.Manekas įmetė ir dvitaškį, o pirmieji taškai įkrito ir į Nedo Montvilos sąskaitą – 94:45. A.Butkevičius pelnė dar 2 taškus, B.Manekas smeigė savo šeštąjį tritaškį, šimtąjį tašką baudos metimu pelnė D.Lavrinovičius – 100:47. N.Montvila drąsiai atakavo krepšį, dar vieną tolimą šūvį pridėjo B.Manekas, rungtynes baudų metimais uždarė D.Lavrinovičius – 107:55.

„Žalgiris“: B.Manekas 23 (7/9 trit.), A.Butkevičius 14 (2 per. kam.), E.Ulanovas 13, K.Evansas 10 (4 rez. perd.), L.Lekavičius 10, N.Mitrou-Longas 7 (5 rez. perd.), K.Hayesas 7 (5 atk. kam., 2 per. kam.), D.Lavrinovičius 6 (8 atk. kam.), D.Giedraitis 5, L.Birutis 4 (8 atk. kam.), D.Butka 4, N.Montvila 4.

„Gargždai“: J.Scottas 18 (9 kld.), I.Gavrilovičius 10 (2 per. kam.), A.Urkis 7.