Žalgiriečiai Belgrade pratęsė pergalių seriją © zalgiris.lt

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Belgrade iškovojo trečiąją pergalę Eurolygoje iš eilės. Antradienį Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje rezultatu 75:69 (19:19, 20:14, 23:27, 13:9) įveikė vietos „Crvena Zvezda“ ekipą.

Ketvirtadienį kauniečiai sužais pirmąsias Eurolygos rungtynes „Žalgirio“ arenoje, kai joje svečiuosis Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkai.

Rungtynių pradžioje žalgiriečiams prireikė laiko priprasti prie šeimininkų gynybos: per 4 minutes taškus pelnė tik Marius Grigonis – 2:9. Į aikštę žengęs Rokas Jokubaitis po krepšiu surado Joffrey Lauvergne ir pats drąsiai atakavo krepšį. Netrukus rezultatą lygino Luko Lekavičiaus tritaškis ir M.Grigonio baudų metimai – 11:11. R.Jokubaitis pelnė dar 2 taškus, varžovų pražangą provokavo Paulius Jankūnas, o pirmąjį kėlinį 4 taškais baigė L.Lekavičius – 19:19.

Augustine‘o Rubito metimas iš vidutinio nuotolio ir puikus Steve‘o Vasturios perdavimas L.Lekavičiui atidarė antrąjį kėlinį (23:22). Varžovams pelnius 4 taškus iš eilės, S.Vasturia atsakė dvitaškiu ir metimu iš toli, tarp kurių įsiterpė ir Martino Gebeno ataka iš po krepšio – 30:29. Antroje kėlinio pusėje žalgiriečiai puikiai darbavosi gynyboje, o puolime taškus vertė vidurio puolėjai: J.Lauvergne pelnė 6 taškus iš eilės, o jį keitęs M.Gebenas pridėjo 3 taškus – 39:33.

Nigelas Hayesas pataikė tritaškį su sirena, bet „Crvena Zvezda“ gretose net 11 taškų rinko Dejanas Davidovacas, išvedęs savo komandą į priekį – 42:44. N.Hayesas pataikė dar vieną tritaškį, 4 taškus pelnė J.Lauvergne ir „Žalgiris“ stabilizavo situaciją (49:49). Tada L.Lekavičius įmetė iš toli, M.Grigonis realizavo baudas, Lukas pridėjo „floaterį“ – 56:56. Trečiąjį kėlinį užbaigė aštrus R.Jokubaičio prasiveržimas ir A.Rubito 4 taškai – 62:60.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo P.Jankūno metimu po R.Jokubaičio perdavimo ir A.Rubito metimu iš vidutinio nuotolio. R.Jokubaitis pridėjo tritaškį iš kampo (69:62), bet tada daugiau nei 4 minutes abi komandos nepelnė taškų. Pirmoji tylą nutraukė „Crvena Zvezda“, artėdama iki 67:69. „Žalgiriui“ taškų reikėjo laukti iki paskutinės minutės, kai baudas sumetė L.Lekavičius. Dar kartą apsigynus, nuo baudų metimų linijos neklydo M.Grigonis ir N.Hayesas, padėję pasiekti trečiąją pergalę Eurolygoje – 75:69.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 16 (4 rez. perd.), J.Lauvergne 12 (8 atk. kam.), R.Jokubaitis 9 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), N.Hayesas 8 (5 atk. kam), M.Grigonis 8, A.Rubitas 8, S.Vasturia 5, M.Gebenas 5, P.Jankūnas 4 (5 atk. kam.), A.Milaknis 0, T.Walkupas 0.

„Crvena Zvezda“: J.Loydas 19 (5 atk. kam.), D.Davidovacas 11, T.Waldenas 11.