„Wolves“ pristatė naują trenerį

Vilniaus „Wolves Twinsbet“ turi naują komandos vairininką. Juo tapo krepšinio specialistas iš Italijos Alessandro Magro. Su 41 m. treneriu pasirašyta vienerių metų sutartis su galimybe ją pratęsti dar metams.

Pastaruosius tris sezonus A. Magro vadovavo Brešos „Germani Brescia“ komandai, su kuria 2023 m. laimėjo pirmąjį klubo istorijoje trofėjų – Italijos taurę. 

Prieš tai, 2021-2022 m. sezone, jis buvo pripažintas geriausiu Italijos krepšinio lygos (Serie A) treneriu.

Pasibaigusiame šių metų Serie A čempionate jo vadovaujama komanda užėmė trečią vietą, į priekį praleisdama tik Italijos klubinio krepšinio grandus Bolonijos „Virtus“ ir Milano „EA7 Emporio Armani“.

„Norėjome, kad vyriausiuoju komandos treneriu taptų ambicingas, charizmatiškas, vis dar augantis, bet jau turintis solidų žinių ir patirties bagažą specialistas. Treneris A. Magro atitinka visas šias savybes, – sakė „Wolves“ sporto direktorius Donatas Zavackas. – Jis yra gana jaunas treneris, mokėsi iš tokių aukščiausio lygio specialistų kaip Luca Banchi, dirbo tiek su jaunimo, tiek su vyrų komandomis, turi Europos turnyrų patirties. Sveikiname trenerį prisijungus ir nedelsdami pradėsime būsimo sezono sudėties komplektacijos darbus.“

Vos 22 m. amžiaus nusprendęs pasirinkti trenerio kelią A. Magro savo karjerą pradėjo gimtojoje šalyje ir dirbo asistentu Livorno „Basket“, Kalabrijos Redžo „Viola“ ir Sienos „Mens Sana“ klubuose. 

Pirmą sykį vyr. trenerio duonos jis paragavo 2014 m. ir porą sezono vadovavo Omegnos „Fulgor“ komandai antroje Italijos lygoje (Serie A2).

Vėliau sekė trejų metų laikotarpis Brešos klube dirbant asistentu. Jo metu, A. Magro padedama komanda pirmą kartą komandos istorijoje iškovojo kelialapį į aukščiausią Italijos lygą. 

Sulaukęs kvietimo, italas 2019-2020 m. sezone prisijungė prie tautiečio L. Banchi treniruojamo Kubanės „Lokomotyvo“, kurio marškinėlius tą sezoną vilkėjo du lietuviai – Mindaugas Kuzminskas bei Mantas Kalnietis. 

Kitą sezoną A. Magro stojo prie Dambrova Gurničos MKS komandos vairo, o po metų Lenkijoje vėl grįžo į Brešą ir priėmė pasiūlymą tapti vyriausiuoju klubo treneriu.

Jo vadovaujama „Germani Brescia“ komanda debiutavo ir Europos taurėje (BKT EuroCup). Savo grupėje užėmęs septintą vietą (8-10) Italijos klubas aštuntfinalyje nusileido to sezono turnyro vicečempionei Ankaros „Turk Telekom“.

Dirbdamas Brešos komandoje jis dvi vasaras vadovavo Italijos jaunimo U-20 vaikinų rinktinei, su kuria dusyk užėmė 9 vietas Europos čempionatuose. 2022 m. rinktinei atstovavo ir Lietuvos krepšinio mėgėjams pažįstamas Abramo Canka, vieną sezoną praleidęs Kėdainiuose.

Apie A. Magro trenerių štabo sudėtį bus paskelbta artimiausiu metu.

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...