„Wolves“ masažuotojas Juozukas: „Turi visada būti nuotaikoje“ © Wolves nuotr.

Charizmatiškasis Juozas Petkevičius, visiems geriau žinomas kaip Juozukas, yra bene garsiausias Lietuvos sporte masažuotojas, per savo karjerą dirbęs ne viename šalies krepšinio klube, o taip pat ir nacionalinėje vyrų rinktinėje.

Nors yra labiausiai žinomas krepšinio pasaulyje, 77-erių metų sulaukęs J. Petkevičius per savo karjerą čempionatams bei varžyboms padėjo ruoštis ir lengvaatlečiams, boksininkams, sunkumų kilnotojams ar irkluotojams.

Baigęs Kūno kultūros institutą (darb. Lietuvos sporto universitetas) ir įgijęs dziudo trenerio specialybę, sovietų laikais jis dirbo dėstytoju, vėliau – prekybos bazės viršininku, tačiau prieš Maskvos olimpines žaidynes jis kardinaliai pakeitė savo profesiją, tapo masažuotoju ir šalies sporte sukasi jau daugiau nei keturis dešimtmečius.

„Labai džiaugiuosi, kad čia papuoliau, nes mano amžiuje tai stebuklas, kad priėmė, susigundė mano visais sugebėjimais. Tik džiaugiuosi ir kuo toliau, tuo labiau pamilstu šią komandą ir ji man tikrai liks brangi“, – apie darbą naujai suburtoje „Wolves“ ekipoje atviravo Juozukas.

Vilkų gerbėjai, uždavę klausimus klubo socialiniuose tinkluose, J. Petkevičiaus teiravosi apie ilgą karjerą, bendravimą su komandos žaidėjais, masažuotojo darbo specifiką, pomėgį plaukioti ir energijos bei jaunystės eleksyrą bei krepšinio, ledo ritulio ir regbio žaidimą jaunystėje. 

„Sutariu gerai su užsieniečiais. Ką jie ir prašo padaryti, tikrai viską darau ir jie šitą jaučia. Labai gaila, kad tarybiniais metais anglų kalbos nesimokiau, nes buvo jokio tikslo mokyti, kai niekur neišvažiuosi. Tai kam man ta anglų kalba. Skaitydavau geriau knygas apie indėnus, detektyvus. Kalbos taip ir neišmokau. Kažką suprantu, bet kalbėti nekalbu. Nedrįstu“, –  sakė Juozukas, pasakodamas apie santykius su komandos legionieriais.

Pasak jo, dirbant komandoje, kurioje daug jaunimo, negali būti blogos nuotaikos ar sirguliuoti, nes žaidėjai tą iškart pastebi.

„Negali būti ligonis, negali sirgti, tau negali ką nors skaudėti, turi visada būti nuotaikoje. Kitaip jie matys, kad tau blogai, nei jie masažų prašys, nei ką padėti. Čia, panašiai kaip artistai sako, kad ir kokia nuotaika, visada turi šypsotis. Taip ir mes – šypsomės, darome, paimame šiek tiek energijos iš jų, iš savęs“,  – į klausimą, iš kur semiasi energijos, atsakė „Wolves“ masažuotojas.

Paklaustas apie tai, kiek dar gali tęstis jo karjera, Juozukas nestokojo optimizmo.

„Čia priklauso nuo vadovybės. Sakys – ne, tu, brolyti, jau per senas, gadini įvaizdį komandos, tai eik, tada ir baigsiu, bet esu pasiryžęs dirbti ilgai. Tai jei galiu ir jei mane laikys, turi nuvilti, noriu ilgai dirbti“, – apie karjeros pabaigą nė pagalvoti nenorėjo J.Petkevičius.

Visi krepšinio gerbėjų klausimai ir Juozuko  atsakymai – vaizdo įraše.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos