„Wolves“ mačo pabaigoje nusileido svečiams iš Izraelio © Pauliaus Žukausko nuotr.

Po prastos praėjusios savaitės Vilniaus „Wolves“ (4-6) komanda parodė charakterį ir kibo į atlapus vienai iš Europos taurės („BKT EuroCup“) A grupės lyderių. Lietuvos sostinės komanda tik mačo pabaigoje buvo priversta pripažinti Tel Avivo „Hapoel Shlomo“ ( pranašumą – 81:89 (17:19, 38:46, 62:62, 81:89).

Rungtynes, sužaidus vos kelias sekundes, dėjimu pradėjo kamuolį perėmęs Regimantas Miniotas, bet po to taškus pirmajame kėlinyje abi komandos rinko sunkiai, metimai skriejo pro šalį. Pirmieji taikiklius susireguliavo svečiai, kurie ketvirčio pabaigoje privertė Vilkų trenerį prašyti minutės pertraukėlės varžovams nutolus 6 taškų atstumu 17:11. Po jos „Wolves“ pagerino tiek puolimą, tiek gynybą ir ėmė mažinti atsilikimą.

Antrojo kėlinio pradžioje jau „Hapoel“ treneris pasikvietė savo komandą pasitarimui, nes po Tre‘Shawno Thurmano ir Kristupo Žemaičio tritaškių vilniečiai vėl išsiveržė į priekį – 23:21. Kėlinio viduryje abi komandos apsikeitė tolimais metimais, po kurių „Wolves“ pirmavo minimalia persvara (31:30). Bet ja šeimininkai džiaugėsi neilgai. Prieš pertrauką Tel Avivo komanda spurtavo ir susikrovė 8 taškų pranašumą – 46:38.

Trečiąjį kėlinį abi komandos pradėjo daugiau dėmesio skirdamos puolimui. Jo viduryje po T. Thurmano ir Eigirdo Žukausko tolimų metimų „Wolves“ ištirpdė atsilikimą iki 2 taškų – 53:55. Tik likus žaisti pusantros minutės, Vaidas Kariniauskas pelnė taškus su varžovo pražanga, o baudos metimu išlygino rezultatą – 61:61. Kėlinio gale A. Beručka galėjo išvesti savo komandą į priekį, bet apmaudžiai nerealizavo nei vieno iš dviejų baudos metimų.

Paskutinį ketvirtį „Wolves“ pradėjo paprašyta minutės pertraukėle, nes „Hapoel“ iškart nutolo 5 taškų atstumu – 69:64. Po jos šeimininkai nusiramino, o Christianas Mekowulu vėl išvedė Vilkus į priekį 71:70. Vis tik, toliau nekritę baudų metimai vilniečiams kainavo skaudžiai, Izraelio klubas ėmė tolti, bausdamas ir už klaidas gynyboje. Likus žaisti tris minutes, komandas skyrė 8 taškai – 74:82.

„Wolves“ gretose iniciatyvos ėmėsi Vaidas Kariniauskas, iš pradžių įmetęs dvitaškį, o po to pridėjęs vieną baudos metimą ir sumažindamas komandos atsilikimą iki 5 taškų. Arčiau Tel Avivo komanda Vilkų neprisileido ir iškovojo pergalę.

Tuo nemalonumai vilniečiams nesibaigė, mačo pabaigoje čiurną pasitempė Eigirdas Žukauskas.

Šios rungtynėse vilniečiai vis dar vertėse be traumą tebesigydančio Rasheedo Sulaimono.

„Wolves“ ekipoje taškus pelnė: Christianas Mekowulu (11 atk kam.) ir Tre‘Shawnas Thurmanas po 14, Vaidas Kariniauskas, Kristupas Žemaitis (5 rez. perd.) ir Eigirdas Žukauskas po 11, Regimantas Miniotas ir Garrisonas Brooksas po 6, Jeffery Tayloras 5, Arnas Beručka 3. Adas Juškevičius nepasižymėjo, Vitalijus Kozys ir Džordže Gagičius aikštėje nepasirodė.

„Hapoel Shlomo“ komandai Jaylenas Hoardas pelnė 20, Braianas Angola 18, Xavieras Munfordas 16 taškų.

Kitas Europos taurės rungtynes „Wolves“ žais gruodžio 20 d. Vilniuje su Badalonos „Joventut“.