„Wolves“ krito Badalonoje © Pauliaus Žukausko nuotr.

Pirmosios pergalės Europos taurėje („BKT EuroCup“) Vilniaus „Wolves“ ekipai dar teks palaukti. Labai arti sėkmės buvusi sostinės komanda svečiuose po dar vieno trilerio su pratęsimu nusileido Badalonos „Joventut“ klubui – 107:98 (17:21, 24:25, 24:18, 23:24, 19:10).

Rungtynių pradžioje pirmieji pelnę taškius vilniečiai varžovams pirmajame kėlinyje neleido pirmauti nei karto, o jam baigiantis po Regimanto Minioto tolimo metimo ir Egidijau Mockevičiaus dvitaškio atitrūko 6 taškų atstumu – 21:15.

Antrojo ketvirčio viduryje Kęstutis Kemzūra pakvietė savo auklėtinius pasitarimui, kurių žaidimas puolime ėmė buksuoti, o aikštės šeimininkai išlygino rezultatą – 29:29. Atlaikę Badalonos ekipos šturmą, „Wolves“ krepšininkai po Tre‘Shawno Thurmano tolimo šūvio ir Rasheedo Sulaimono aštraus prasiveržimo privertė „Joventut“ komandos trenerį prašyti minutės pertraukėlės. Svečiai pirmavo 43:36.

Sužaidus beveik pusę trečiojo kėlinio „Wolves“ komanda be atsako pelnė 7 taškus ir įgijo dviženklį pranašumą 58:48 po Kristupo Žemaičio dėjimo. Netrukus sėkminga atkarpa atsakė ir svečiai, kurie pirmą sykį rungtynėse išsiveržė į priekį (65:61).

Įsibėgėjusios Ispanijos komandos stabdyti nesiekė ir paskutinio ketvirčio pradžioje. „Joventut“ pranašumas išaugo iki 8 taškų – 72:64.  Likus žaisti mažiau nei 4 minutes, rezultatas jau buvo lygus po Vilkų spurto, per kurį pavyko pataikyti du tolimus metimus. Po dar poro minučių, jau „Wolves“ pirmavo 4 taškų persvara (85:81).

Ante Tomičius išvedė savo komanda į priekį likus žaisti minutę (86:85), tačiau R. Sulaimonas pataikė abu baudų metimus išvesdamas „Wolves“ komandą į priekį. Vilniečiams apsigynus, Christianas Mekowulu stojo prie baudų metimo linijos, bet pataikė tik sykį. Vėl iniciatyvos ėmęsis A. Tomičius išprovokavo Vilniaus krepšininkų pražangą ir šaltakraujiškai išlygino rezultatą 88:88.

Per likusias 4 sekundes svečiams pavyko surasti progą metimui, bet R. Sulaimono metimas išsisuko iš lanko. Komandoms teko žaisti papildomas 5 minutes.

Per jas iniciatyva priklausė Badalonos krepšininkams, kurie šventė pergalę.

Į Ispaniją Vilkai atvyko be traumuotų Jeffery Tayloro, Džordže Gagičiaus ir Artūro Žagaro bei susirgusio Ado Juškevičiaus.

„Wolves“ ekipoje taškus pelnė: Rasheedas Sulaimonas 21, Tre‘Shawnas Thurmanas 20, Vaidas Kariniauskas 12, Eigirdas Žukauskas 11, Kristupas Žemaitis 10, Christianas Mekowulu ir Egidijus Mockevičius po 8, Regimantas Miniotas 5, Arnas Beručka 3. Vitalijus Kozys aikštėje nepasirodė.

„Joventut“ komandai Vladimiras Brodzianskis įmetė 22, Pepas Busquestas 18, Pau Ribas 17.

„Wolves“ vyr. treneris Kęstutis Kemzūra: „Apmaudžios mums rungtynės. Manau, kad turėjome gerus šansus šįvakar laimėti, bet šiek tiek pritrūko. Didžiuojuosi savo komandos vyrais dėl to, kaip ji kovėsi kiekvienoje pozicijoje. Ta įrodo tai, kad puolime atkovojome 20 kamuolių prieš komandą, kuri pasižymi ūgiu. Dėl agresyvios gynybos pirmavome, tačiau trečiajame kėlinyje nebesugebėjome išlaikyti pranašumo. Kelis sykius suklydome, pradėjome žaisti statiškai ir leidome „Joventut“ komandai sugrįžti. Ir po to, žinoma, tie tritaškiai. Du pataikė Brodzianskis, po to – Deshaunas Thomas, jie buvo skaudūs. Net ir tada turėjome galimybę, bet nepataikėme. Per pratęsimą varžovai buvo geresni. “