„Vytis“ iškovojo sunkią pergalę prieš „Erelius“ © stopkadras

Dramatišką pergalę VIKINGLOTTO-NKL čempionate iškovojo Šakių „Vyčio“ (6-9) krepšininkai. Eriko Kučiausko auklėtiniai išvykoje 98:95 (32:17, 22:26, 23:17, 35:21) parklupdė Mažeikių „Erelių“ (5-10) ekipą bei taip jai atsirevanšavo už pralaimėjimą, patirtą užvakar.

„Vyčio“ krepšininkai į ketvirtąjį kėlinį su savimi nešėsi 17 taškų pranašumą, ir atrodė, kad rungtynių nugalėtojas jau yra aiškus.

Visgi tuomet aikštės šeimininkai surengė spurtą: Justas Nausėdas smeigė du tritaškius iš eilės, Rokas Stankevičius ir Kajus Petrulevičius pelnė po dvitaškį, o dar vienas R. Stankevičiaus dvitaškis šeimininkams atsilikimą leido sumažinti iki vienženklio (80:89).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos rungtyniauti likus 2 minutes svečiams dviženklį pranašumą grąžino Marijaus Užupio sėkmingai išpildyta „2+1“ situacija ir Karolio Kokoškos tritaškis (95:82).

Net ir po šių smūgių šeimininkai kilo į lemiamą šturmą: Christianas Noblesas pelnė 6 taškus iš eilės, į sėkmingą svečių epizodą „Ereliai“ atsakė Augustino Venckaus tritaškiu, o po dar vieno Ch. Nobleso dvitaškio ekipas skyrė tik 4 taškai (93:97).

Šeimininkams pavyko apsiginti ir, iki kėlinio pabaigos rungtyniauti likus 20 sekundžių, A. Venckus išprovokavo varžovų pražangą mesdamas tritaškį. Gynėjas pataikė 2 metimus iš 3 ir „Ereliai“ griebėsi pražangų taktikos.

Nors Paulius Beliavičius pataikė tik vieną baudą, suteikdamas šeimininkams šansą rezultatą išlyginti, Ch. Nobleso tritaškis skriejo pro šalį ir pergalę šventė svečiai iš Šakių.

„Ereliai“: Augustinas Venckus 23, Christianas Noblesas 19 (5 atk. kam.), Rokas Stankevičius 17 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Justas Nausėdas 15 (7 atk. kam., 4 kld.).

„Vytis“: Marijus Užupis 21 (7 atk. kam.), Domantas Vilys 20, Aurelijus Pukelis 18 (11 atk. kam., 4 rez. perd.), Paulius Beliavičius 14 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 7 išprov. praž. 4 kld.), Markas Užukauskas 11.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ Nacionalinės krepšinio lygos (VIKINGLOTTO-NKL) ir Baltarusijos turnyre patyrė pralaimėjimą. Jaunimu besirėmusio Tomo Gaidamavičiaus treniruojama ekipa namuose 54:74 (19:18, 17:9, 24:15, 15:11) nusileido Minsko „Cmoki-2“ krepšininkams.

Svečiai nepavejamai pabėgo trečiajame kėlinyje, kai surengė spurtą 13:4 ir į lemiamą ketvirtį žengė turėdami 16 taškų persvarą, kurios sunkiai puolimą organizavusiems šeimininkams per paskutines 10 minučių panaikinti nepavyko.

Klaipėdiečiai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – atkovojo 41 prieš varžovų 51, taip pat atliko kur kas mažiau rezultatyvių perdavimų – 16 prieš svečių 26.

„Neptūnas-Akvaservis“: Justas Maceikis ir Kornelijus Zikas po 9, Gabrielius Mažeika 8 (5 atk. kam.).

„Cmoki-2“: Danilas Barysevičius ir Mikita Balabanas (12 atk. kam.) po 16, Antonas Vaškevičius 7 (7 atk. kam.).