Visą rungtynių laiką pirmavęs „Perlas“ paskutinėmis akimirką išleido pergalę © R.Vyšniausko nuotr.

Beveik viso susitikimo metu pirmavęs Vilniaus „Perlas“ (2-2) sekmadienio vakarą rungtynių pabaigoje sugriuvo ir turėjo pripažinti pralaimėjimą.

Vilniečiams koją Nacionalinės krepšinio lygos („VIKINGLOTTO-NKL“) čempionate pakišo Mažeikių „Ereliai“ (2-2), kurie namuose 77:71 (13:20, 18:16, 16:20, 30:15) palaužė „Perlo“ krepšininkus.

9 taškų (56:47) deficitą po trijų kėlinių turėję „Ereliai“ lemiamame ketvirtyje varžovus pranoko dvigubai – „Perlui“ leido įmesti 15 taškų, patys surinko 30 ir taip šventė pergalę.

Likus minutei ir 49 sekundėms rezultatą išlygino Dovydas Daubaris, realizavęs vieną iš dviejų baudų (68:68), o dvitaškį po prasiveržimo pataikęs Justas Nausėdas privertė „Perlą“ atsilikti – „Ereliai“ pirmavo 70:68.

Tas pats Nausėdas likus 28 sekundėms pridėjo tolimą metimą ir padidino „Erelių“ atotrūkį iki 5 taškų – 73:68.

Rungtynes užbaigė Augustino Venckaus baudos ir „Perlui“ apčiuopiamos naudos nebeatnešęs Augusto Marčiulionio dvitaškis – „Ereliai“ po šio metimo šventė antrąją pergalę 2019-2020 metų sezone.

Dar pirmajame kėlinyje „Ereliai“ buvo priekyje minimaliu pranašumu (12:11), tačiau „Perlo“ spurtas 9:1 po dešimties minučių leido jiems pirmauti 20:13. Vilniečiai stabiliai pirmavo ir antrajame ketvirtyje, po kurio buvo priekyje 36:31.

Po ilgosios pertraukos Erikas Jakštys pataikė tolimą metimą ir „Ereliai“ atsiliko tik dviem taškais (34:36), tačiau spurtavę „Perlo“ krepšininkai iškart atstatė 6 taškų persvarą (40:34), o po trijų ketvirtadalių rungtynių pirmavo 56:47.

Iki lemiamo ketvirčio pabaigos likus kiek mažiau nei 4 minutėms E. Jakštys realizavo baudos metimą ir leido „Ereliams“ prie „Perlo“ priartėti 5 taškų atstumu – 63:68.

„Ereliai“: Erikas Jakštys 26, Justas Nausėdas (7 atk. kam.) ir Augustinas Venckus po 13, Tomas Balčiūnas 7 (6 atk. kam.), Mantvydas Staniulis 6 (7 rez. perd., 5 atk. kam.), Dovydas Daubaris 4 (9 atk. kam.).

„Perlas“: Ąžuolas Tubelis 23, Simas Jarumbauskas 16 (6 atk. kam.), Augustas Marčiulionis 10 (5 rez. perd.), …, Einaras Tubutis 5 (11 atk. kam.).