Vidurinių mokyklų reitingas: TOP 10 žaidėjų, kurie dabartines aukštumas pasiekė ne savo talentu, o darbu
Nors vidurinių mokyklų reitingas ir nėra pati tiksliausia žaidėjų reitingavimo sistema, nes daugumą jaunuolių net nesirenka krepšininko kelio ar net nežaidžia koledžuose, tačiau TOP 3 ar net 5 jau vidurinėje mokykloje išreitinguoti žaidėjai dažniausiai pasiekia aukštumų ir profesionaliajame krepšinyje.

Šiame reitinge apžvelgsime 10 žaidėju, kurie dar vidurinėje mokykloje buvo visiškai neišsiskiriantys jaunuoliai savo amžiaus grupėje, o šiuo metu yra elitiniai žaidėjai NBA lygoje.

#10: Kyle Lowry: 2004-ieji - 29-tas reitingas
TOP 30 žaidėjas visoje Amerikoje ir TOP 1 žaidėjas Pennsylvania valstijoje nusprendė pasirinkti Villanova koledžą, kuriame žaidė kaip atsarginis įžaidėjas, kuris pavaduodavo Randy Foye. Antraisiais metais Lowry rinko po 11 taškų bei 3.7 rezultatyvaus perdavimo bei nusprendė dalyvauti NBA naujokų biržoje, kurioje buvo pašauktas 24-uoju šaukimu (R.Foye - 7-uoju).
Nors 24-asis šaukimas ir atrodo, kaip rimtas įvertinimas, bet reikia pabrėžti, kad 2006-ųjų naujokų birža, kaip parodė laikas, buvo itin silpna. TOP 10 šaukimų sąraše figuruoja tokie žaidėjai kaip: Adam Morrison (3 sezonai NBA), Tyrus Thomas, Shelden Williams (6 sezonai), Patrick O'Bryant (4 sezonai), Mouhamed Sene (3 sezonai), minėtasis Randy Foye bei Rudy Gay.
Šiuo metu K.Lowry yra vienas geriausių įžaidėjų bei 7-tas daugiausiai uždirbantis žaidėjas NBA lygoje.

#9: Klay Thompson: 2006-ieji - 42-as reitingas
Niekuo per daug neišsiskiriantis jaunuolis sulaukė trijų koledžų pasiūlymų ir pasirinko Washington State. Jame praleido 3 metus ir nors koledžas nei kart nepateko į NCAA, bet pačio K.Thompson statistika buvo ryški - 18 taškų bei 39% taiklumas iš toli. Tai jam uždirbo gan aukštą - 11 šaukimą 2011-ųjų naujokų biržoje.
Šiuo metu K.Thompson yra vienas geriausių snaiperių visoje lygoje bei Golden State "Warriors" žvaigždyno startinio penketo narys.

#8: Kawhi Leonard: 2009-ieji - 57-as reitingas
Nors buvo 8-tas pagal reitingą visoje California valstijoje, K.Leonard sulaukė vos vieno koledžo pasiūlymo - San Diego State. Jame praleido 2 metus ir antraisiais metais rinkdamas po 15.5 taško ir 10.6 atkovoto kamuolio buvo išrinktas į geriausių amerikiečių penketą. Po šio sezono puolėjas pateikė paraišką į NBA naujokų biržą ir buvo pašauktas 15-uoju šaukimu.
Žaidėjo statistiniai rodikliai NBA lygoje kasmet vis gerėja ir jei ne traumos ir užkulisiniai nesutarimai su "Spurs" organizacija, greičiausiai po Tim Duncan, būtent K.Leonard būtų tapęs "Spurs" organizacijos veidu. Šiuo metu puolėjas atstovauja "Raptors" ir demonstruoja elitinius statistinius rodiklius.

#7: Draymond Green: 2008-ieji - 69-as reitingas
Skirtingai nei aukščiau aprašytas K.Leonard, D.Green būdamas blogiau vertinamas sulaukė prestižinių koledžų dėmesio, tokių kaip Kentucky, Michigan ir Ohio. Pasirinkęs Michigan dėl trenerio Tom Izzo, jame praleido visus 4-erius metus ir paskutiniame sezone buvo įtrauktas net į tris geriausių žaidėjų sąrašus. Tačiau net ir demonstruodamas 16.2 taško, 10.6 atkovoto kamuolio ir 3.8 rezultatyvaus perdavimo rodiklius, dėl savo amžiaus naujokų biržoje buvo pašauktas vos 35-uoju šaukimu.
Šiuo metu Green yra vienas geriausiai vertinamu gynybos specialistų, bei "Warriors" žvaigždyno startinio penketo narys.

#6: Victor Oladipo: 2010-ieji - 136-as reitingas
Antrajame šimtuke buvęs žaidėjas sulaukė nemažai susidomėjimo iš koledžų bei pasirinkęs Indiana koledžą, jame praleido tris sezonus. Susižėręs tris apdovanojimus (All-American pirma komanda, Sporting News metų žaidėjas ir Adolph Rupp Trophy), 2013-aisiais buvo pašauktas 2-uoju šaukimu.
Šiuo metu gynėjui yra dar tik 26-eri, jis jau du kartus buvo išrinktas į Visų žvaigždžių rungtynes, 2018-aisiais pripažintas labiausiai patobulėjusiu žaidėju, bei yra Indiana "Pacers" lyderis.

#5: Paul George: 2008-ieji - 202-as reitingas
Niekuo išskirtinio pasigirti negalėjęs vidurinėje P.George sulaukė mažiau žinomų koledžų dėmesio. Pasirinkęs Fresno State koledžą, jame praleido du sezonus, bei rinko po 15.5 taško. Naujokų biržoje gynėjo potencialas buvo įvertintas net 10-uoju šaukimu.
Šiuo metu P.George yra vienas geriausių gynėjų lygoje bei vienas iš "Thunder" lyderių. Žaidimo kokybės ir renkamų rodiklių augimo nesustabdė nei patirta žiauri trauma, kuri krepšininką be žaidybinės praktikos buvo palikusi beveik metams.

#4: Russell Westbrook: 2006-ieji - 137-as reitingas
Antrajame šimtuke buvęs žaidėjas visiškai sužybėjo atstovaudamas UCLA koledžą. Pirmaisiais metais buvęs Darren Collison dubleris, jau antraisiais metais užsitarnavo pagrindinio įžaidėjo vaidmenį ir po šio sezono buvo pašauktas NBA naujokų biržoje 4-uoju šaukimu.
Šiuo metu R.Westbrook turi NBA reguliariojo sezono MVP titulą bei yra daugkartinis Visų žvaigždžių savaitgalio dalyvis bei antras daugiausiai uždirbantis krepšininkas lygoje.

#3: Damian Lillard: 2008-ieji - 226-as reitingas
Eilinis vaikas, kuris žaidė krepšinį. Neišsiskyrė nei ūgiu, nei žaidimo kokybe, nei renkamais rodikliais. Gavo kelis mažiau žinomų koledžų pasiūlymus. Pasirinkęs Weber State koledžą, jame praleido visus 4 metus iš kurių dvejuose buvo apdovanotas Big Sky Player apdovanojimu. 2012-ųjų naujokų biržoje žaidėjas buvo pašauktas net 6-uoju šaukimu ir pirmajame sezone buvo pripažintas geriausiu naujoku.
Šiuo metu D.Lillard yra Portland Trail Blazers lyderis, bei daugkartinis Visų žvaigždžių savaitgalio dalyvis.

#2: Stephen Curry: 2006-ieji - 256-ias reitingas
Kaip ir aukščiau aprašytas D.Lillard, S.Curry buvo eilinis lieknas, palyginus žemas vaikas, galėjo pasigirti nebent tuo, kad jo tėvas yra žaidęs NBA lygoje. Kaip ir pridera tokio reitingo žaidėjui, garsių koledžų dėmesio nesulaukė. Pasirinkęs Virginia Tech koledžą tapo tikra koledžų krepšinio žvaigžde, atvedęs mažai žinomą koledžą į Elite Eight turnyrą.
Šiandien S.Curry yra daugiausiai uždirbantis NBA žaidėjas, 3 kartus NBA čempionas, 2 kartus reguliariojo sezono MVP, daugkartinis Visų žvaigždžių savaitgalio dalyvis, bei įvairių kitų pripažinimų sulaukęs žaidėjas.

#1: Jimmy Butler: 2008-ieji - 1253-ias reitingas
Taip, 1253-ias. Nėra daug ką pridurti. Tris metus praleidęs Marquette koledže, 2011-ųjų naujokų biržoje gynėjas buvo pašauktas 30-uoju šaukimu. 2015-aisiais buvo pripažintas labiausiai patobulėjusiu žaidėju, šiuo metu J.Butler yra vienas geriausiu gynėjų lygoje.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos