V.Čeponis: „Žalgiris“ nespėdavo į gynybą bei laiku neprasižengdavo © Pauliaus Žukausko nuotr.

Televizijos komentatorius Vaidas Čeonis aprašė savo įspūdžius apie Eurolygos mačą tarp Kauno „Žalgirio“ ir „Barcelona“ klubų.

„Nenukabinkit nosių, nekramtykit nagų, nesiraukit plaukų, negerkit... validolio:) Nieko baisaus nenutiko. „Žalgiris“ iš esmės kaip lygus su lygiu kovėsi su turtingiausiu, žvaigždžių prikimštu Eurolygos klubu „Barcelona“.

Pritrūko vieno kito geresnio epizodo puolime ar gynyboje ir rezultatas galėjo būti kitoks. Ypač sužavėjo kauniečių „sužvėrėjimas“ gynyboje po ilgosios pertraukos, kai jie trečiajame kėlinyje sugebėjo persverti rezultatą, o Pešičiaus kapela apie keturias minutes neatrišo žalgiriečių krepšio.

Iš teigiamų dalykų taip pat reikėtų paminėti puikų dvitaškių pataikymą (67 proc.), mažą klaidų skaičių (10), Davieso neutralizavimą, neblogą lėto Tomičiaus atakavimą pikenrolo situacijose, solidų Walkupo, Leday, Milaknio Grigonio, kuris žaidė po traumos, pasirodymą puolime.

Vis dėlto to nepakako. Nestigo ir broko. Oponentai turėjo ūgio persvarą, jie neretai rungtyniavo su trimis labai aukštais žmonėmis - Daviesu (arba Tomičiumi), Oriola (arba Šmitu) ir Mirotičiumi. Varžovai nemažai taškų pelnė iš baudos aikštelės. Kovą dėl kamuolių buvo pralaimėta į vieną kasą (21:38) – svečiai po mūsų krepšiu pasiėmė net 16 kamuolių. Tai vis dėlto per daug. Ypač trūko agresijos, energijos, kokybiško atitvėrimo nuo krepšio pirmoje dvikovos dalyje.

Pirmajame kėlinyje Mirotičius mums „atmatavo“ 13 taškų. Hayesas prieš jį gynėsi itin ilgai - apie 9 minutes ir gynėsi nekaip, mano nuomone, bet ne visada jis buvo kaltas. „Barcos“ milijonierius nesitrynė prie tritaškio linijos (tai buvo Pešičiaus staigmena „Žalgiriui“), o atsidenginėjo arti krepšio ir tai darė labai efektyviai.

Hayesas logiškai išeidinėjo iš priekio, bet Katalonijos komandos gynėjai savo lyderiui įmetinėjo pusiau balionus, kad žalgirietis nepasiektų kamuolio. Dažnai Hayesas tiesiog nesulaukdavo komandos draugų pagalbos, kurie galėjo pasaugoti kolegą ir pabandyti perimti kamuolį, o porą sykių juodkalnietis jį tiesiog apstumdė.

Antrajame kėlinyje bėdų pridarė Oriola, paskui kurį nespėjo lėtesnis Jankūnas. Ne kartą šeimininkai nespėjo grįžti į gynybą. Be to, poziciniame „Barcos“ puolime „Žalgirio“ aukštaūgiai Leday, Landale'as ne kartą pasiklydo komandinėje gynyboje. Jie kartais matydavo tik savo dengiamą žmogų ir daugiau nieko. O tuo metu jų oponentai statydavo užtvaras be kamuolio antrosios linijos krepšininkams, kurie atsidurdavo kauniečių baudos aikštelėje.

Kai kas sakys, kad čia nieko tokio, kad buvo kurį laiką paleistas Mirotičius, nes mūsiškiai grįžo į rungtynes. Tačiau paskui, kai pajunta kraujo skonį ir tampa itin karšti, tokiems žaidėjams užplūsta žiaurus pasitikėjimas savo jėgomis. Be to, norint pasivyti varžovus reikia daug fizinių jėgų.

Penktadienio mače buvo nemažai epizodų, kai Kauno krepšininkai galėjo prasižengti ne metimu metu, kai neturėjo keturių komandinių, bet to nepadarydavo.

Nuo trečiojo kėlinio vidurio „išprotėjo“ Higginsas. Tai superinis žaidėjas, kurį sustabdyti buvo sunkiai įmanoma. Tiesa, keletą kartų prie jo buvęs kuris nors žalgiriečių kiek per toli atistraukdavo ar nepakeldavo rankų, ir amerikietis štampavo vieną tritaškį po kito. Vėliau šeimininkai jau gynėsi iš labai arti, bet tada Higginsas pradėjo veržtis – kartais tuo metu gynyboje pritrūko ir pagalbos.

Mūsiškiai po pertraukos bandė keletą kartų panaudoti zoninį presingą, kuris kone tobulai veikė Stambule, bet Barselonos krepšininkai buvo idealiai pasirengę spaudimui.

Lietuvos čempionai metė net 30 tritaškių, tai iš esmės logiška, nes po krepšiu stovėjo arba 217 cm Tomičius arba šoklus atletiškas Daviesas. Įkrito tik 11 – kiek per mažai.

„Barca“ lošė be traumuotų Pangoso, Heurtelio, Clavero, Ribaso. Tai rodo, koks milžiniškas yra jos potencialas. Kita vertus, ar tik nebus problema Pešičiui, kaip padalyti laiką krepšininkams, kai visi pasveiks.

Kauniečiams už rungtynes parašyčiau 8 balus.

Taigi liūdėti neverta. Bus tų pergalių – ne karo metas. Ko gero, jau kitame ture, kai „Žalgiris“ žais su silpnai susikomplektavusiu „Olympiakosu“. Paskui namie laukia „Panathinaikos“ ir „Crvena Zvezda“ bei svečiuose ALBA. Drąsiai galima imti visus“, - rašė V.Čeponis.