V.Čeponis: „Žalgirio“ žaidėjai neretai smogė varžovams į silpniausias jų vietas

V.Čeponis: „Žalgirio“ žaidėjai neretai smogė varžovams į silpniausias jų vietas 0 0 2019-11-02 16:34 © Pauliaus Žukausko nuotr.

Televizijos komentatorius Vaidas Čeponis socialiniame tinkle analizavo netikėtą Kauno „Žalgirio“ pergalę prieš Stambulo „Fenerhče“ klubą.

„Darkart visus su iš koto verčiančia pergale! Tikiuosi, kad atšventėt su trenksmu:) Be to, sveikinu jus visus ir Petrą Gražulį su šiandien minima Tarptautine vyrų diena. Vakar žalgiriečiai mačo pabaigą sužaidė vyriškai. Nors dar ne Velykos, kauniečių kiaušiai buvo kieti kaip Puntuko akmuo.

Rungtynių pabaigą, kai per per minutę kaip dūmas išnyko 7 taškų „Fenerbahce“, persvara, svečiai sužaidė stebuklingai, bet jei kalbėtume apie visą mačą, žaidimo kokybė nebuvo labai gera. Kita vertus, ji nebuvo ir prasta. Ten pripažinti, kad „Fenerbahce“ sezono pradžioje atrodo varganai.

Dvikovos didvyriu tapo Grigonis, lemiamu momentu atlikęs du supersudėtingus tikslius metimus. Nors Marius šįkart nesigynė idealiai, bet puolime tapo varžovų baubu.

„Žalgirio“ krepšininkai neretai smogė varžovams į silpniausias jų vietas. Pavyzdžiui, gana lėto Westermanno atakavimas puolime, Leday'aus fizinės jėgos išnaudojimas prieš Janą Vesely amerikiečiui gaunant kamuolį arti krepšio, Ulanovo „centravimas“ prieš gynyboje silpnoką Datomę.

Dalis taškų buvo suversta ir dėl minkštokos de Colo gynybos vienas prieš vieną, nors puldamas jis žalgiriečius varė į neviltį. Tuomet ir mūsų aukštaūgiai vėluodavo pakilti prie prancūzo, ir jį dengę gynėjai kartais silpnai įveikdavo užtvaras.

Lietuvos čempionai turėjo ir neblogą gynybos planą. Pikenrolo situacijose neleido Slouko į jo stiprią kairę pusę. Kad graikas nesužaistų „du prieš du“ su Vesely, pagalba iš aikštės krašto buvo organizuojama rizikuojant ties Williamsu ir paliekant jį apylaisvį prie tritaškio linijos. Tai iš dalies pasiteisino. Bet kai aikštės kraštuose būdavo Datome ir de Colo, tada „Žalgiris“ kentėjo nuo prancūzo. Gerai, kad italas šaudė pro šalį.

Reikia pagirti atsigaunanį Jankūną, kuris atliko daug kai kam nematomo darbo gynyboje laiku padėdamas komandos draugams. Ir puolime Paulius nebuvo statistas.

Ne mums kritikuoti Obradovičių, bet kai kurie jo sprendimai kėlė abejonių. Tarkim, nuolatinis gynybos dvigubinimas net tada, kai tai nebuvo būtina. Kaip Ulanovas žaidžia nugara prieš Datomę, tada suprantama, bet, pavyzdžiui, buvo taip ginamasi ir kitose situacijose. Krito į akis dvigubinimas, kai Landale'as ant ūselio (dar šiek tiek toliau) atsidūrė prieš Williamsą. Australas aukštesnis, bet tikrai nebūtų nusistūmęs fiziškai labai stipraus amerikiečio. Nuo tų aklų dvigubinimų ne kartą ir ne du nudegė Stambulo ekipa.

Kitas dalykas. Sloukas 36 minutes žaidė be keitimų. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje jis jau neatrodė šviežias. Kiestokai atrodė 18-mečio Biberovičiaus laikymas aikštėje apie 14 minučių. O bene svarbiausias momentas tas, kad šeimininkai nebuvo pasirengę pulti prieš „Žalgirio“ zoninį presingą. Jo metu kauniečiai tris kartus atėmė kamuolį iš varžovų.

Šią situaciją galima traktuoti ir taip, kad treneris nesugebėjo auklėtiniams išaiškinti, kaip reikia elgtis tokio spaudimo metu. Juk prieš tai Obradovičius ėmė minutės pertraukėlę. Ypač skaudžiai Turkijos grandas nukentėjo dėl prarasto kamuolio paskutinę minutę. Tada du žalgiriečiai užspaudė kamuolį krašte gavusį Datomę, o italo perduodamą kamuolį de Colo nugvelbė Ulanovas.

Tuo metu labai gudriai sužaidė Walkupas, kuris pagąsdino, kad prišoks prie šoninės linijos stovinčio Muhammedo, bet to nepadarė – tada Datome sudvejojo, ar atlikti pasą Muhammedui. Tos dvejonės kainavo prarastą kamuolį. Be to, Sloukas be reikalo bandė priimti kamuolį priartėjęs prie kamuolį išmetančio De Colo, graikas nepabėgo nuo Ulanovo, jį „atsivedė“ prie galinės linijos, o Edgaras atsivėrė puikus šansas pavogti kamuolį.

Jei Sloukas būtų likęs ties vidurio linija, spaudimą buvo galima įveikti lengviau – tuomet Datome galėjo atiduoti kamuolį ir de Colo. Arba Muhammedui, jei prie prancūzo būtų prišokęs Walkupas. Kitas variantas, Sloukui būtų nepakenkusi Williamso užtvara, tada primti kamuolį iš de Colo būtų lengviau.

Akivaizdu, kad šeimininkų planas buvo tas, kad nereikėtų atlikti perdavimo į kraštą, kur prie "Fenerbahce" žaidėją iškart uždaro du žalgiriečiai, o kad kamuolį priimtų Sloukas, bet jis nepabėgo nuo Ulanovo. Kaip minėjau, manau, kad graikui trūko užtvaros.

Galima kalbėti dar plačiau, bet ir taip per der daug įlindau į detales, bet jūs pažiūrėkite tą epizodą. Galima kaifuoti nuo puikaus „Žalgirio“ presingo ir priešininkų nesusigaudymo, kaip jį perkąsti.

Aksitatoje su „Zenitu“ spaudimas deramai nesuveikė, nes, matyt, Plaza labai kruopščiai ruošėsi tokiai „Žalgirio“ gynybai.

Nors ir prieš ne geriausios sportinės formos Stambulo klubą pasiekta pergalė žalgiriečiams gali užauginti sparnus. Vis dėl to tai „Fenerbahce“, o ne šuns papas.

Šįkart kauniečiams 10 balų. Pirmiausią už kovingumą, nepasidavimą, kai priešininkai jau iš esmės turėjo pergalę kišenėje.

Taigi darkart su dviguba švente. Už „Žalgirį“, vyrai!:). Ir moterys“, - rašė V.Čeponis.

0 0

Komentarai (0)