V.Čeponis: „Suomiams per dažnai leidome atakuoti iš toli“ © rytasvilnius.lt/R.Vyšniausko nuotr.

Televizijos komentatorius Vaidas Čeponis pasidžiaugė lengva rinktinės pergale prieš suomius.

Draugiškose rungtynėse Klaipėdoje lietuviai triumfavo 80:60.

„Lietuvos rinktinė lengvai sutramdė be lyderių žaidusius suomius. Tačiau džiaugtis nelabai yra dėl ko. Kaip ir nebuvo ko liūdėti po mačo su ispanais.

Iš tokių rungtynių, kokios buvo sekmadienį, naudos ne per daugiausia. Kas kita, jei būtų atvykę pagrindiniai varžovų žaidėjai. Tiesa, kai kurių minčių kyla.

Kaip ir Ispanijoje, pirmoje dvikovos pusėje krito į akis nesustyguota komandinė gynyba, ypač pikenrolo situacijose. Suomijos rinktinei, kurioje iš toli meta beveik visi, per dažnai leidome atakuoti iš toli.

Iš neraminančių dalykų krito į akis Jankūno lėtumas. Gal Paulius per likusį laiką dar pagerins fizinę kondiciją. Jis komandai reikalingas bent šiek tiek greitesnis. Be to, mūsų ekipai itin stinga tipiškų sunkiųjų puolėjų. Jankis galėtų būti ir rūbinės lyderis, tas, kuris užveda chebrą. Aišku, amžius, buvusi trauma daro savo. Paulius niekada nebuvo šoklus ar labai vikrus, tačiau šiuo metu jis per daug lėtas.

Antrą mačą iš eilės sutrikęs atrodė Bendžius. Truputį keista, nes jis jau patyręs krepšininkas. Gal jį įtampa pančioja dėl to, kad jaučia, jog gali nepatekti į 12-tuką. Kad ten atsidurtų, Eimantui būtina radikaliai gerinti žaidimą.

Iš teigiamų dalykų galima paminėti neblogą gana dinamišką puolimą, ypač pirmajame ir trečiajame kėlinyje. Ir Ispanijoje puolimas nebuvo prastas. Smagu, kad po dvejų metų, praleistų „Panathinaikos“, labai išdrąsėjo Lekavičius. Jis nebevengia imtis iniciatyvos kaip ankščiau. Kaip tik prasiveržimas, o ne kamuolių skirstymas yra jo stiprioji pusė.

Po to, kai pažaidė ALBA gretose, atrodo, nieko nebebijo ir Rokas Giedraitis, trykštantis pasitikėjimu savo jėgomis. Beveik neabejoju, kad jis vyks į Kiniją. Kitu atveju mums trūktų solidžių metikų.

Ispanijoje nuostabiai į žaidimą įsitraukė smarkiai patobulėjęs Butkevičius. Sekmadienį jis rungtyniavo neilgai ir dėl to, kad turbūt buvo patyręs mikrotraumelę (mačiau, kaip jam buvo suteikiama medicinos pagalba). Vis dėlto Arnui reikia tiesiog spindėti kontrolinėse rungtynėse ir treniruotėse, kad prasibrautų į pagrindinę komandą. Tiesiog jo pozicijoje – visas būrys aukšto lygio konkurentų.

Treneriai iš rinktinės atkabino Juškevičių, Echodą, Masiulį. Sakyčiau, viš esmės logiškas sprendimas. Matėme, koks Adas buvo blankus Pamplonoje, snaiperis ne kartą prametė laisvas. Matyt, ir per treniruotes kalnų nevertė.

Adomaitis kol kas paliko Janavičių. Galbūt dėl to, kad Žygis geriau ginasi už Adą. Tiesa, sekmadienį Janavičius gindamasis ne kartą klydo. Vis dėlto spėju, kad Žygimantui prasimušti į 12-tuką beveik nėra šansų.

Gebenas laimėjo konkurencinę kova prieš Echodą. Martinas turi stipresnį kūną už Martyną, Gebenas gali efektyviau pasistumdyti po krepšiais nei „Ryto“ vidurio puolėjas. Be to, gali geriau pataikyti iš vidutinio nuotolio.

Masiulis, nors ir padarė nemenką pažangą, dar truputį per žalias, kad būtų tvirtas rinktinės narys.

Jei neįvyks didelių netikėtumų, prognozuoju, kad už 12-tuko borto, be Janavičiaus, liks Bendžius ir turbūt Butkevičius. Labiausiai gaila būtų Arno. O kokia jūsų nuomonė?- - socialiniame tinkle rašė V.Čeponis.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • macas

  svarbu neleiskite ceponiui atakuoti kotletu kavinese 😉

  • 0
 • Alg

  reiktu leisti ceponi i vysniausko draugija,dabar labai blankiai atrodo,bijo emocijas reiksti.O tv3 geda del taupymo

  • 0
 • macas

  svarbu neleiskite ceponiui atakuoti kotletu kavinese 😉

  • 0
 • Alg

  reiktu leisti ceponi i vysniausko draugija,dabar labai blankiai atrodo,bijo emocijas reiksti.O tv3 geda del taupymo

  • 0
 • Alg

  reiktu leisti ceponi i vysniausko draugija,dabar labai blankiai atrodo,bijo emocijas reiksti.O tv3 geda del taupymo

  • 0
 • macas

  svarbu neleiskite ceponiui atakuoti kotletu kavinese 😉

  • 0

Kitos naujienos