V.Čeponis: realiausi kandidatai tapti rinktinės treneriais - K.Kemzūra ir K.Maksvytis © V.Čeponio nuotr.

Televizijos komentatorius Vaidas Čeponis socialiniame tinkle pradėjo svarstyti, kas galėtų užimti netrukus laisvu tapsiantį Lietuvos rinktinės trenerio postą.

„Dainius Adomaitis traukiasi iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto

Šio stratego žingsnio buvo galima laukti po pralaimėjimo Prancūzijai – lietuviai, iš kurių daug kas mūsų šalyje laukė medalių, neprasibrovė į ketvirtfinalį.

Toks Adomaičio sprendimas – drąsus ir vyriškas. Nemažai trenerių net po fiasko laikosi įsikibę savo kėdės. Spėju, kad ir dalis Kauno „Žalgirio“ fanų, nemėgstančių Adomaičio, pradėjo jį gerbti po vakarykštės spaudos konferencijos, kurioje jis rėžė pritrenkiančią ir teisingą kalbą.

Toks jau žiaurus tas krepšinis. Mums itin nepalankūs burtai, pralaimėjimai paskutinę minutę Australijai ir Prancūzijai lėmė, kad olimpiniame atrakos turnyre Lietuvos nacionalinei komandai jau diriguos kitas vairininkas.

Pasaulio čempionate yra daugybė apylygių rinktinių, tarp kurių yra ir Lietuva. Tokiu atveju reikia ir šiek tiek sėkmės, o jos mums pristigo. Jau nebeturime tiek talentų kiek anksčiau, kai skindavome medalius olimpinėse žaidynėse. Reikia su tuo susitaikyti.

Taip, mūsų treneriai Kinijoje neišvengė klaidų. Pavyzdžiui, žaidimas su dviem aukštaūgiais (Valančiūnu ir Saboniu) dvikovos su australais pabaigoje, kai atsilikome ir reikėjo labai greito žaidimo. Be to, pikenrolo situacijose Valančiūnas labai pažeidžiamas, kai šis derinys atliekamas su Patty Millsu. Panaši situacija pasikartojo akistatoje su prancūzais, kai jie, ypač Fournier ir De Colo, atlikdami derinį du prieš du nuolat atakavo Joną, rinko daugybę taškų, o Valančiūnas vis tiek nebuvo keičiamas.

Tokiose įtemptose, dramatiškose rungtynėse dažnai reikia ir asistentų pagalbos. Gaila, kad jie nebandė pakeisti vyr. trenerio sprendimų.

Pažįstu Dainių asmeniškai daugiau nei 30 metų – nuo Panevėžio sporto mokyklos-internato laikų. Tai labai inteligentiškas, šiltas, nuoširdus, šeimai atsidavęs, turintis gerą humoro jausmą ir be galo darbštus, žmogus. Treniruodamas „Neptūną“ jis arenoje praleisdavo beveik visą dieną. Tas pats ir dirbant „Ryto“ ekipoje. Dabar Adomaitis galės visą dėmesį sutelkti „Ryto“ klubui, o tai turbūt pradžiugins dalį šios komandos sirgalių.

Dainius neturi tokios charizmos kaip Jasikevičius, galbūt ne toks kūrybiškas ir griežtas, galbūt neturi tokios didžiulės įtakos žaidėjams kaip Šaras, tačiau fanatiškai atsidavęs savo profesijai, todėl neatmetu galimybės, kad ateityje treniruos dar pajėgesnius klubus.

Kas realiausi kandidatai treniruoti rinktinę? Manau, Kęstutis Kemzūra, Kazys Maksvytis. Iš jaunų strategų labai talentingi Donaldas Kairys, Mantas Šernius, tačiau jų laikas, mano nuomone, dar neatėjo.

Jono Kazlausko laikai tikriausiai praėjo, o ir jis pats abejoju, ar norėtų grįžti. Rimo Kurtinaičio nenori dabartinės rinktinės branduolys.

K. Kemzūra jau įrodė savo vertę, kai 2010-aisiais su vidutinio lygio komanda iškovojo pasaulio bronzą. K. Maksvytis blizgėjo treniruodamas Lietuvos jaunių rinktinę, taip pat Klaipėdos „Neptūną“. Taip, abu patyrė ir skaudžių nesėkmių, bet, mano galva, tai aukšto lygio strategai.

O ką apie kandidatus į rinktinės vyr. trenerio postą ir apie Adomaičio išėjimą manote jūs?“ - rašė V.Čeponis.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos