V.Čeponis: prikarksėjau apie pergalę © Pauliaus Žukausko nuotr.

Televizijos komentatorius Vaidas Čeponis socialiniame tinkle pakomentavo Kauno ekipos pralaimėjimą Eurolygos mače Milane:

"Na va, prikarksėjau, kad bus pergalytė, vadinasi, „lievas“ iš manęs egzzzpertas. Kad šiek tiek pasiteisinčiau dėl optmistinės prognozės, galiu tik pasakyti, kad „Armani Olmpia“ be trijų svarbių traumuotų žaidėjų tikrai buvo įveikiama. Milanas nepaliko solidžios komandos įspūdžio.

Pavyzdžiui, Walkupas ketvirtajame kėlinyje vienoje atakoje po kitos pelno taškus iš po krepšio pikenrolo situacijose, kai atakuoja varžovų aukštaūgį, o šeimininkai nesupranta kas vyksta, neorganizuoja jokios pagalbos, tarkim, iš aikštės krašto – nekeičia gynybos sistemos nors tu ką.

Patys viską matėte, todėl šįkart daugiausia pakalbėsiu tik apie „Žalgirio“ žaidėjus, jų pasirodymą sezono pradžioje. Pažymiai šįkart bus be skaičių.

Kaip ir Kaune per mačą su „Baskonia“, matėme marias situacijų, kai žalgiriečiai pramesdavo laisvi. Ypač pirmajame kėlinyje. Kodėl taip yra? Arba kai kurie žaidėjai psichologiškai silpni, arba tiesiog daliai trūksta Eurolygos patirties. Šie abu dalykai iš dalies susiję. Juk Landale'as, Hayesas, Perezas niekada gyvenime nežaidė tokiame lygyje. Pastarasis nelošė net Eurocup'e, praėjusį sezoną gainiojo sviedinį Turkijos vidutiniokų komandėlėje „Banvit“, o prieš tai klausėsi ne Eurolygos trenerių patarmų, o VEF'o radijo Rygoje.

Dabar žmogus tiesiog įmestas į ugnį. Visiškai neaišku, ar nesudegs galutinai. Perezas turi nemažai talento, bet vis dar labai įsitempęs aikštėje. Velnias žino, ar jis pakils į aukštesnį lygį, ar su juo greitai bus atsisveikinta.

Šiek tiek panaši situacija su Hayesu. Jis prieš tai žaidė Eurocup'e „Galatasaray“ gretose, keletą mačų NBA, o normalaus lygio krepšinį matė tik per televizorių. Abu šie krepšininkai veganai, nevalgo mėsos, žuvies, pieno produktų, kiaušinių. Gal laikas pradėti valgyt bent kiaušinius, kad nebūtų „nusilpę“ ir, perfrazuojant Šarą, taptų tikrais vyrais aikštėje:). Na, per daug juokauti irgi nereikia, nes Perezo tėvas ir senelis sunkiai serga, meksikietis dėl to labai išgyvena. Galbūt ir tai jam trukdo atsiskleisti.

Neblizga ir kiti „Žalgirio“ naujokai – Landale'as su Leday. Bado akis tai, kad australas minkštokas, jam trūksta fizinės jėgos po krepšiais. Leday neretai plaukioja gynyboje, o puolime priima neteisingų sprendimų, kartais tiesiog galva stengiai pramušti sieną. Panašu, kad jis jau prieš prasidedant atakai užsiprogramuoja, kad gavęs kamuolį veršis po krepšiu, žais vienas prieš vieną. Tai ir daro nepaisydamas to, kad aplinkybės kartais pasikeičia ir reikia nusimesti kamuolį.

Beveik neabejoju, kad visi ar beveik visi komandos debiutantai prie Šaro patobulės. „Žalgiris“ retai nepataiko rinkdamasis krepšininkus. Pastaruoju metu atsisakė tik vieno kito žaidėjo – Bosto, Waltono.

Vakar itin solidžiai atrodė Walkupas, kai paskutiniam kėliny vienas griovė varžovų gynyba. Ko gero, jam ir ateity reikia suteikti kuo daugiau laisvės žaisti vienas prieš vieną, kad amerikietis puolime kuo dažniau imtųsi iniciatyvos. Jis turi ir pakankamai greičio, staigumo, ir kartu tvirtą kūną, todėl gali veržtis pasitelkdamas kontaktą.

Akvaizdžiai matyti, kad varžovai skiria nepalyginamai daugiau dėmesio Grigoniui, palyginti su praėjusio sezono pradžia. Natūralu, nes Marius tapo ne tik vienu iš „Žalgirio“, bet ir rinktinės lyderių. Gal šį sezoną jis ir pelnys kiek mažiau taškų, bet sutrauks didesnį oponentų gynybos dėmesį, dėl ko turėtų gauti daugiau laisvės kiti komandos draugai. O iškišti asistą Grigonis tikrai moka.

Juoda diena penktadienį buvo Uliai, bet neabeoju, kad Edgaras greitai grįš „į doros kelią“. Tik kiek neramina tai, jog puolėjas beveik nebemeta tritaškių. Gal atsirado kažkoks nepasitkėjimo kirminėlis po to, kai Ulia pasaulio čempionate prametė visus alei vieno tritaškius.

Milaknis LKL'e iš tolimų distancijų svaido Dievui į langus (1/16), o Eurolygoje įpliurino 5 iš 10. Tikėsimės, kad 33 metų Milas šį sezoną dar nepasens ir duos pakankamai naudos.

Iš esmės džiugina Lukas. Jis fantastiškai jautėsi pasaulio čempionate, kai turėjo labai daug laisvės. Tai, aišku, supranta ir Jasikevičius, todėl leidžia Lekavičiui improvizuoti, nebūtinai žaisti pagal derinį. Įsprautas į rėmus įžaidėjas turbūt išblėstų.

Gebenas abiejose dvikovose vaizdo negadino, nors žaidė trumpai. Jei ir toliau „elgis gražiai“, tikriausiai greitai gaus daugiau minučių.

Vakar gražiai suspurdėjo Jankūnas, per 5,5 minutės pelnęs 6 taškus, išprovokavęs 4 pražangas, surinkęs 10 naudingumo balų. Šaras kol kas Pauliaus ilgiau nelaiko aikštėje. Spėju, kad dėl puolėjo lėtumo. Vargu bau Jankūnas taps greitesnis ar šoklesnis, bet trumpomis atakrpomis jis gali pridaryti varžovams bėdų.

„Žalgiris“ prakišo pirmas dvejas rungtynes, bet sisioti į batą tikrai neverta. Komanda turi potencialo. Prisiminkim praėjusio sezono pradžią, kai turėjom tk dvi pergalytes po 9 turų. Po to reguliariojo sezono metu buvo atkarpa, kai laimėjom vieną mačą iš aštuonių. Taigi aukščiau galvas, berniukai:)."

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos