V.Čeponis: išėjo ne keturios pergalytės, bet keturios barankytės iš eilės

V.Čeponis: išėjo ne keturios pergalytės, bet keturios barankytės iš eilės 0 0 2019-11-29 13:58 © Pauliaus Žukausko nuotr.

Kauno „Žalgiriui“ nesiseka nutraukti pralaimėjimų serijos Eurolygoje. Vakar kauniečiai nusileido ir Berlyno ALBA ekipai, o svečių nesėkmės priežastis socialiniame tinkle analizavo žurnalistas Vaidas Čeponis.

„Prieš atostogas maniau ir rašiau, kad žalgiriečiai žaisdami su „Olympiacos“, „Panathinaikos“, „Crvena Zvezda“ ir ALBA turi šansų paimti keturias pergalytes iš eilės, bet išėjo keturios barankytės.

Yra ne viena problema, bet tr arkliui aišku, kad viena didžiausių bėdų buvo katastrofiškas nepataikymas iš toli. Dabar paliesiu šį aspektą. Per dvikovas su Belgrado ir Berlyno komandomis kauniečiai įmetė 5 tritaškius iš 44 bandymų (8,8 proc.)!!! Perfrazuojant Vladą Garastą galima teigti, kad ir su koja galima įspirti daugiau kamuolių į skylę. Milaknis per dvejas rungtynes išstenėjo vieną tritaškį iš 10, Landale'as vieną iš 6, Lekavičius prametė visus 5, Ulanovas iš tolimos distancijos nepataiko jau penkias dvikovas iš eilės. Jose prametė visus 7 kartus.

Šį sezoną po vieno mačo mane kai kas tarkavo, kad Šaro neva kvailai paklausiau, kodėl žaidėjai taip nepataiko. Klausiau pusiau juokais, šypsodamasis, bet tai buvo ir pusiau rimtas klausimas. Taip, kartais krepšininkai dažnai prameta be rimtesnės priežasties, bet tikrai ne visada. Dabar tai tapo rimta „Žalgirio“ problema. Būna, kad žaidėjai svaido pro šalį dėl psichologinės įtampos, dėl nuovargio, dėl to, kad varžovai ginasi ir tenka atakuoti iš nepatogių padėčių. Priežasčių gali būti įvairių.

Kalbant apie Kauno komandą, manau, kad tai yra pirmasis iš paminėtų variantų. Atsirado kompleksiukas, „mandražas“ svaidant dievui į langus kelis mačus iš eilės. Tikėtina, kai kurie žaidėjai nėra psichologiškai stiprūs kaip anksčiau komandoje rungtyniavę krepšininkai.

Kai kas galbūt sakys, kad iš dalies kaltas Šaras, nes per daug rėkia į šaukia ant savo auklėtinių. Tačiau tą patį daro ir Obradovičius, Messina, Laso ir nemažai kitų strategų. Jei esi pschologiškai labai pažeidžiamas ir trapus, efektyviai žaisti Eurolygoje sudėtinga. Kita vertus, treneriams svarbu mokėti ir nuimti įtampą nuo savo žaidėjų pečių, juos nuraminti. Kitu atveju nelabai padės ir tai, jei krepšininkas kasdien po treniruočių atliks papildomai 300 ar 500 metimų.

Na, o Milaknio nepataikymą siečiau ir amžiumi. Jam reikia arti gynyboje, puolime nubėga nemažą atstumą, daug kartų spurtuoja, kad pasinaudojęs užtvaromis išsilaisvintų iš varžovo globos. Tokiu atveju neretai tiesiog „nusimuša“ kvėpavimas, dėl ko įmesti tritaškius geru procentu yra sudėtinga.

Neaišku, ar padėtį ištaisys naukojas K.C. Riversas. Jis dabar geriausias ekipos metikas, bet krinta į akis prastoka jo fizinė forma. Amerikiečiui kaip ir Milakniui irgi reikia sukurti progas. Riversas veržiasi kiek geriau nei Milas, bet individualiomis pastangomis šis legionierius, manau, kalnų nenuvers. Jo geriausi laikai jau praeityje. Be to, jis niekada nebuvo labai stiprus verždamasis prie krepšio.

Į duobę krito ir antras pagal stiprumą šalies klubas „Rytas“. Tiesa, nežinia, ar vilniečiai šį sezoną bus antri, nes neseniai prapylė ir „Neptūnui“, ir „Lietkabeliui“. Šios komandos pastaruoju metu atrodo labai simpatiškai. Taigi, jei „Ryto“ žaidimas negerės, galime sulaukti nemenkos intrigos kovoje dėl 2-3 vietų“, - rašė V.Čeponis.

0 0

Komentarai (0)