V.Čeponis: geriausias - Z.Leday'us, prasčiausias - A.Milaknis © rytasvilnius.lt/R.Vyšniausko nuotr.

Televizijos komentatorius Vaidas Čeponis socialiniame tinkle pažymiais įvertino Kauno „Žalgirio“ komandos pergalę prieš Madrido „Real“.

„Su įspūdinga pergale visus „Žalgirio“ fanus!!! Pasakiškas rungtynes sužaidę kauniečiai nukalė ne bet ką, o patį Madrido „Realą“.

Žalgiriečių žaidimas trečiosiose Eurolygos rungtynėse radikaliai skyrėsi nuo pirmųjų ir antrųjų. Pirmiausia mūsiškiai, nusikratę įtampos, kur kas geriau pataikė (8/16 tritaškių), žaidė daug geresnį komandinį krepšinį (22 „asistai“; iki šio mačo vidurkis buvo 11,5), varžovams nenusileido kontaktu, gerokai rečiau klydo (8 klaidos).

Šeimininkai puikiai pasinaudojo varžovų silpnybėmis, ypač aukštaūgių Achilo kulnu ginantis. Pirmajame kėlinyje „Realo“ slibinas W. Tavaresas daugiausia buvo atakuojamas pikenpopais ir N. Hayesas be atvangos rinko taškus. Keista, kad „Realo“ strategas Laso taip ilgai laikė savo aukščiausią ir lėčiausią žaidėją pirmajame kėlinyje. Tai padėjo „Žalgiriui“ surengti spurtą ir užsiauginti sparnus.

Kitą, nepalyginamai judresnį „centrą“ J. Mickey Z. Leday'us nuolat įveikdavo fizine jėga. Svečiai tam taip ir nerado priešnuodžių. Svarbiais momentais Kauno komandą patraukė ir M. Grigonis su E. Ulanovu.

Pažymiai kauniečiams dešimtbalėje sistemoje:

7 – T. Walkupas. Šįkart, skirtingai nei Milane, puolime per daug neblizgėjo, bet vėl buvo solidus, patikimai gynėsi, atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 „asistus“.

6,5 – A. Perezas. Meksikietis žaidė daug drąsiau nei pirmajame ir antrajame mače. Tiesa, šioks toks susikaustymas vis dar jautėsi. Nors pataikė tik 1 iš 5 dvitaškių, bet aliko 3 rezultayvius perdavimus, dažniausiai priiminėjo teisingus sprendimus.

5 – L. Lekavičius. Šįkart atrodė blankiai. Jo žaidimo trukmę apribojo pražangos. Į savo sąskaitą įsirašė 4 perdavimus, bet nepelnė nė taško, suirnko minus 2 naudingumo balus.

8,5 – N. Hayesas. Jo žaidimas vakar kaip diena ir naktis skyrėsi nuo pasirodymų su „Baskonia“ ir „Armani“. Pirmajame kėlinyje tiesiog terorizavo varžovų gynybą. Paskui pritilo, atkovojo tik 2 kamuolius.

7,5 – P. Jankūnas. Veterano sportinė forma gerėja. Ketvirtadienį aikštėje išbuvo jau beveik 15 minučių, sukaupė 10 naudingumo balų.

4,5 – A. Milaknis. Iš aikštėje pabuvojusių žalgiriečių rungtyniavo prasčiausiai. Per 9 minutes taškų nepelnė, oponentai skyrė jam nemenką dėmesį. Snaiperio kraityje – net minus 5 audingumo balai.

10 – Z. Leday'us. Sužaidė vienas geriausių rungtynių per savo karjerą Eurolygoje. Ne tik dieviškai puolė, bet ir neblogai gynėsi. Svečiams įsūdė 26 taškus, atkovojo 9 kamuolius, sukaupė 35 naudingumo balus. Tiesiog varė į neviltį aukšto lygio „Realo“ vidurio puolėją J. Mickey, kurį nuolat apstumdydavo.

6 – Jockas Landale'as. Pirmoje dvikovos pusėje vaizdo negadino. Vėliau Š. Jasikevičius labiau pasitikėjo Leday'iumi ir Hayesu.

9 – Marius Grigonis. Aštriais prasiveržimais į baudos aikštelę nuolat draskė priešininkų gynybą. Ne tik sėkmingai rinko taškus, bet ir maitino kamuoliais komandos draugus. Atliko 5 perdavimus. Tai geriausias rezultatas komandoje. Pagal perimtus kamuolius (3) jam taip pat niekas neprilygo.

9 – E. Ulanovas. Po košmariškų jam rungtynių Milane vėl driokstelėjo. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje pataikė tritaškį iš labai tolimos distancijos, kuris pribaigė „Realą“. Tai, kad Šaras buvo juo patenkintas, galima spręsti ir iš to, kad Edgaras ant parketo praleido net 34 minutes. Jis išprovokavo 5 pražangas kaip Z. Leday'us.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • Ga ga

  Kas jus čia tuos pažymius rasot, laimėjo tai komanda

  • 0
 • Ga ga

  Kas jus čia tuos pažymius rasot, laimėjo tai komanda

  • 0
 • Ga ga

  Kas jus čia tuos pažymius rasot, laimėjo tai komanda

  • 0

Kitos naujienos