V. Čeponis prie kryžiaus kalė „Žalgirio“ veteranus ir prancūzą

Televizijos žurnalistas Vaidas Čeponis socialiniame tinkle aprašė Kauno "Žalgirio" pralaimėjimą Milano klubui.

"Apmaudu, bet "Žalgiris" vakar Milane prapylė dar vieną mačą, kurį galėjo laimėti.

Kita vertus, rungtynių pabaigas dažniausiai laimi stipresnės komandos.

Išskirsiu keletą gerų ir blogų momentų. Iš teigiamų dalykų pirmiausia reikia paminėti žalgiriečių charakterį - 20 taškų deficitą turėję svečiai iš esmės buvo pasiviję varžovus. Negalima nepasidžiaugti "Žalgirio" varikliukų Lekavičiaus ir Jokubaičio žaidimu puolime.

Išskyrus antrąjį kėlinį, Kauno komandos puolimas buvo solidus.

Juk pelnyti 92 taškai. Kita vertus, "Armani" šiuo metu atrodo, kaip vangių, aptingusių milijonierių būrys, kurie pasitaupo gynyboje, o rimčiau pradeda žaisti, tik tuomet, kai ima svilti užpakalis.

Panašu, kad ir profesoriaus Messinos geriausi laikai praeityje. Milanas subūrė labai pajėgią sudėtį, bet darnaus komandinio žaidimo nėra.

Ne veltui "Armani" yra paskutinis Eurolygoje pagal rezultatyvius perdavimus ir vienas paskutinių pagal praleistus taškus. "Dizainerius" vis gelbėja tik individualus kai kurių žaidėjų meistriškumas.

Taip nutiko ir vakar. Iš "Žalgiriu" žaidimo minusų, aišku, reikia išskirti gynybą. Praleista beveik 100 taškų. Per pastarąsias keturias Eurolygos dvikovas kauniečiai varžovams leido įmesti vidutiniška po 91 tašką, o per pirmąsias tris - po 70!

Kai kurie krepšininkai prastai ginasi asmeniškai, bet labiausiai akis bado prastai organizuota komandinė gynyba. Arba iki galo neatidirbama per treniruotes, arba vyr treneriui trūksta žinių.

Arba dar kažkas trukdo gintis geriau. Šįkart nepasiteisino sprendimas leisti į starto penketą Jankūną. Leday protingai žaidė veidu į krepšį, ir Paulius neturėjo jokių kontrargumentų prieš daug greitesnį varžovą. Puiki pradžia buvusiam žalgiriečiui leido užsiauginti sparnus, pajusti ritmą, ir jis sužaidė nuostabų mačą.

Kauniečiams puolime vėl kurį laiką sunkiai sekėsi rasti plyšių oponentų gynyboje, kai šie keitėsi ginamaisiais.

"Žalgiriui" neblogai sekasi pulti prieš aukštus ir lėtokus vidurio puolėjus, bet Tarczewskis rungtyniavo tik keletą minučių.

Kai šeimininkai keitėsi dengimaisiais, tada daugiausia gelbėjo Luko ir Roko prasiveržimai. Bėda ta, kad Rubitas, Lauvegrne'as prastai žaidžia nugara į krepšį - tokiu būdu jiems nelengva apžaisti žemesnius varžovus.

Be to, abu jie, ypač prancūzas, silpnokai ginasi. Kalbant apie puolimą Rubitas nors gali sužaisti pikenpopą ir pataikyti iš vidutinio nuotolio, o Lauvergne'as tik įmesti, jei būna labai arti krepšio.

Panašu, kad prancūzas labai greitai pavargsta, nors ir numetė svorio. Per pirmąsias trejas rungtynes šis "centras" rinko 12 naudingumo balų, o per paskutines šešerias - beveik dvigubai mažiau. Gal ir klysu, bet kartais susidaro įspūdis, kad Lauvergne'as nėra labai kovingas ir valingas žaidėjas.

Į duobę krito ir Milaknis - vid. 1,7 taško per pastaruosius tris mačus ir 1/7 tritaškių tose dvikovose.

Vakar šiek tiek suspurdėjo Vasturia, bet jo rodikliai Eurolgoje daugiau nei kuklūs - vid. 4 taškai, tik 2,3 naudingumo balo.

Jei amerikietis būtų tvirtas gynybos ramstis, tada dar būtų galima užmerkti akis į šiuos skaičius, bet Vasturia ir šioje srityje neblizga.Dabar laukia "Zenitas" su puikiu treneriu Javi Pascualiu. Lengva tikrai nebus", - rašė V. Čeponis.

Straipsnio įvertinimas: 0 2
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos