V. Čeponis: M. Schillerio atleidimą galėjo palaiminti ir „Žalgirio“ žaidėjai © Pauliaus Žukausko nuotr.

Televizijos komentatorius Vaidas Čeponis gerokai nustebo, kai išgirdo apie Kauno „Žalgirio“ sprendimą atleisti vyr. trenerį Martiną Schillerį.

Savo nuomonę žurnalistas išdėstė socialiniame tinkle.

„Sunku patikėti, bet Martinas Schilleris jau dabar kraunasi lagaminus namo. „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas, suteikęs austrui visišką laisvę (nesikišo į žaidimą, asistentų pasirinkimą), duris jam parodė labai greitai – jau po dvejų Eurolygos rungtynių.

Man tai netikėta. Maniau, kad Schilleris, jei „Žalgiris“ ir toliau būtų klupinėjęs, ištemps maždaug iki gruodžio ar Naujųjų metų.

Iš kitos pusės sprendimas logiškas – kauniečiai pralaimėjo visas kontrolines rungtynes, vos išstenėjo pergales su kukliomis Jonavos, Alytaus komandomis, kurios irgi yra smarkiai atsinaujinusios ir nesusižaidusios.

Be to, jos turi apie 10 kartų mažesnį biudžetą nei Kauno klubas.

Labai prastas mačas buvo ir Vilerbane. Vakar žaidžiant su „Zenitu“ vaizdas aikštėje jau buvo geresnis, bet Motiejūnui to buvo per maža.

Neabejoju, kad Paulius Schillerį atleido ne tik dėl blankaus ekipos žaidimo, bet ir dėl nenoro prarasti sirgalius.

Jų radikalus sumažėjimas neleistų „Žalgiriui“ gauti solidžių pajamų. Neatmetu varianto, kad Motiejūnas kalbėjosi ir su kai kuriais „Žalgirio“ krepšininkais, kurie palaimino, o galbūt net skatino tokį sprendimą.

Dėl riboto biudžeto klubo sudėtis šį sezoną prastesnė nei praėjusį (ypač akis bado mažas gerai besiginančių žaidėjų skaičius), bet komanda tikrai galėjo žaisti kokybiškiau.

Matėme nesustyguotą komandinę gynybą, skurdų puolimą. Pavyzdžiui, gynyboje prieš varžovų pikenrolą nuolat taikomas tik „step outas“, prie kurio oponentai prisitaiko mačo metu. Vėluoja pagalbos prie savojo krepšio.

Puolime visiškai neišnaudojama stipriausia Ulanovo savybė – žaidimas nugara į krepšį. Deriniai tokie pat kaip ir praėjusį sezoną. Juos priešininkai seniai iššifravę.

Austrui trūko ir griežtumo. Jo įpėdinis Jure Zdovcas visiškai kitoks. Jis gerokai reiklesnis ir piktesnis treneris, stipresnis taktiškai. Slovėnas puikiai pažįsta europietišką krepšinį, pats buvo aukšto lygio gynėjas, buvo labai sumanus, gudrus krepšininkas.

Kita vertus, kiek abejočiau, ar su dabartine sudėtimi Zdovcas nuverstų kalnus. Pirmiausia, manau, reikia ieškoti, kuo pakeisti Cavanaugh, kuris, atrodo, netempia Eurolygios lygio. Labai silpnų kojų amerikietis tragiškai ginasi vienas prieš vieną.

Beveik viskas, ką jis gali padaryti, tai įmesti iš distancijos laisvas. Velnias žino ir dėl Mudiay. Vakar jis buvo sutrikęs ir išsigandęs.

Iš toli nepataiko, o ir verždamasis prie krepšio, kai susiduria su gerai organizuota varžovų gynyba, nieko gero nepadaro. Jau nekalbu apie tai, kad neturi kūrėjo gyslelės.

Galbūt Schilleris būtų išsilaikęs ilgiau, jei būtų pasilikęs asistentu Beržininkaitį, kuris puikiai pažįsta visus Eurolygos žaidėjus, įgijo daug patirties dirbdamas su Šaru.

O austras pasirinko kažkokį niekam nežinomą jauną padėjėją, be jokios patirties. Manau, kad geras variantas būtų ir Dainius Adomaitis prie „Žalgirio“ vairo, bet Motiejūnas žino, kad jo nemėgsta nemažai Kauno komandos aistruolių. Spėju, kad Adomaitis nebuvo pasirinktas ir dėl šios priežasties. Žodžiu, kuo toliau, tuo įdomiau...“, – rašė V. Čeponis.

Straipsnio įvertinimas: 1 0
 • A

  Aks

  • 0
 • Mareko darbas

  neleidi žaist - neleisiu treneriaut...

  • 0
 • A

  Aks

  • 0
 • Mareko darbas

  neleidi žaist - neleisiu treneriaut...

  • 0
 • Mareko darbas

  neleidi žaist - neleisiu treneriaut...

  • 0
 • A

  Aks

  • 0

Kitos naujienos