V. Čeponis bedė į Maskoliūno klaidas: nematėme atakuojamo Dončičiaus © Š. Vingelio nuotr./„Krepšinio namai“ nuotr.

Televizijos komentatorius Vaidas Čeponis socialiniame tinkle analizavo lietuvių pralaimėjimą slovėnams ir nepatekimą į olimpines žaidynes.

„Mūsų vyrai kovėsi kaip liūtai, bet slovėnai buvo geresni - kūrybiškesni, psichologiškai stipresni ir jie turi krepšinio genijų Luką... Švieži įspūdžiai antrą kartą neperžiūrėjus rungtynių. Rytoj, pirmadienį, „Delfyje“ pasistengsime konkrečiau paanalizuoti.

Pirmiausia krito į akis tiesmukiškas kamuolių kišimas Valančiūnui ir Saboniui ir jų bandymas pralaužti dvigubinamą gynybą per jėgą žaidžiant ant ūso.

Sabonis sukrapštė tik 8 taškelius ir niekaip neišmoksta pataikyti stabiliau iš vidutinio nuotolio. Du jo metimai iš kelių metrų atstumo ketvirtajame kėlinyje buvo itin prasti. Domanto plius minus rodiklis -13, o Jono – -17. Jų žaidimas vienu metu aikštėje nepasiteisino.

Tada slovėnai lengviau išsklaidydavo lietuvių gynybą. Gynyba buvo labai prasta.

Nepristabdėm ne tik Dončičiaus (42 naudingumo balų), bet ir Čančaro, Blažičiaus, iš dalies Tobey. Slovėnai padarė tik 5 klaidas! Tai irgi rodo kiaurą mūsiškių gynybą. Dončičius gindamasis turėjo nemažai laiko pailsėti.

Beveik nematėme, kad jis būtų atakuojamas, o juk, tarkim, Butkevičius, kurį nemažai laiko dengė Luka, galėjo statyti užtvaras Grigoniui, Jokubaičiui, Lekavičiui. Tada varžovai turbūt būtų keitęsi ginamaisiais, o šie trys žaidėjai galėjo bandyti veržtis pro Dončičių, kuris pasitaupo gynyboje ir stengiasi sutaupyti kuo daugiau jėgų puolimui.

Tik ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai dvikovos baigtis buvo iš esmės aiški, pamatėme, kaip du mūsiškiai atakuoja vidurio liniją kamuolį persivariusį Dončičių.

Tam, kad jis nors trumpam nusimestų kamuolį. Tai buvo galima ir turbūt reikėjo pabandyti anksčiau. Kažin ar būtų išgelbėjęs Sedekerskis, bet ką gali žinoti. Susikeitus ginamaisiais Prepeličius pro Masiulį eidavo kiaurai.

Šeimininkai prametė 10 baudų iš 25! (60 proc. pataikymas). Svečiai realizavo 72 proc. baudų. Mes dažnai pramesdavome tritaškius laisvi, o varžovams rankos drebėjo kur kas rečiau – įmetė 42 proc. tritaškių. Taigi oponentai buvo stipresni ir psichologiškai. Pirmą kartą po Nepriklausomybės atkūrimo likome be olimpinių žaidynių. Rinktinei reikia permainų“, – rašė V. Čeponis.

Straipsnio įvertinimas: 7 2
 • Ydomu

  O tas krepšinio,, ekspertas bent p taikytų iš vidutinio nuotolio

  • 0
 • Ydomu

  O tas krepšinio,, ekspertas bent p taikytų iš vidutinio nuotolio

  • 0
 • Ydomu

  O tas krepšinio,, ekspertas bent p taikytų iš vidutinio nuotolio

  • 0