V. Čeponis: ar V. Šeškus pergudraus G. Žibėną KMT pusfinalyje? © Pauliaus Žukausko nuotr.

Nenumaldomai artėja kvapą gniaužiančios Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto varžybos. Jos vyks vasario 18-19 dienomis Šiauliuose.

Likus dviems savaitėms iki didžiausios krepšinio šventės, komentatorius Vaidas Čeponis apžvelgia pirmąją Citadele KMT pusfinalio porą, Jonavos „Cbet“ – Vilniaus „Rytas“:

Turnyro favoritu vadinamas Kauno „Žalgiris“, kuris pusfinalyje kovos su Panevėžio „7Bet-Lietkabeliu“. Tačiau, kai viską lems vienas vienintelis mačas, realu, kad finalo ketverte nebus apsieita be staigmenų. 

Tai rodo ir tas faktas, jog žalgiriečiai neseniai „Betsafe-LKL“ čempionate namie neatsilaikė prieš Jonavos „Cbet“ klubą. Pastarasis pusfinalyje išbandys jėgas su Vilniaus „Rytu“. Toje poroje laukiama didžiulės intrigos. 

Šioje apžvalgoje panagrinėsiu vilniečių ir jonaviečių šansus prasibrauti į didįjį finalą. 

Prieš sezoną nemažai krepšinio specialistų manė, kad Jonavos ekipa tikrai nepakartos praėjusio sezono žygio, kai Virginijaus Šeškaus auklėtiniai lygos reguliariajame sezone užėmė itin aukštą ketvirtąją vietą. Netgi dalis ekspertų buvo įsitikinę, kad „Cbet“ šį sezoną net nepateks į „Betsafe-LKL“ atkrintamąsias varžybas. 

Tokias prognozes Virginijaus Šeškaus kariauna daužo į šipulius. Jonaviečiai ne tik įgijo teisę žaisti Citadele KMT finalo ketverte, bet ir sėkmingai rungtyniauja lygos pirmenybėse. Jose Jonavos komanda tik viena pergale atsilieka nuo antrąją vietą užimančio „Ryto“. 

Tik kiek daugiau nei pusę milijono eurų biudžetu disponuojantys „Cbet“ krepšininkai pirmosiose „Betsafe-LKL“ tarpusavio rungtynėse svečiuose nukovė „Rytą“ 78:71. Tai buvo vienasnerezultayviausių vilniečių mačų šį sezoną. 

„Prieš juos žaisti visiems sunku“, – taip man prieš porą mėnesių ištarė „Neptūno“ vyriausiojo trenerio asistentas Vidas Ginevičius. Manau, kad jis yra visiškai teisus. Jonaviečiai šį sezoną be rimtos kovos nepralaimėjo nė vienų rungtynių.

V. Šeškaus auklėtiniai didžiausiu skirtumu (dešimčia taškų) nusileido Utenos ekipai „Betsafe-LKL“ čempionate. Tuomet „Cbet“ klubui negalėjo padėti Edvinas Šeškus ir Artūras Valeika. Be to, jonaviečiai dar neturėjo dabar spindinčio Glynno Watsono. 

Kur slypi brandaus žaidimo paslaptis? Jonavos komanda žaidžia taktiškai ne itin sudėtingą, bet labai protingą krepšinį. Jie nuolat labai ilgai laiko kamuolį poziciniame puolime, o varžovai gindamiesi neretai prarandą budrumą atakos pabaigoje ar jiems tiesiog pristinga kvapo. 

Be to, Jonavos krepšininkai, itin dažnai žaisdami derinį du prieš du, tiesiog puikiai išnaudoja pranašumo situacijas – arba gynėjas prasiveržia pro lėtesnį oponentų aukštaūgį, arba tiksliai įmetamas kamuolys priekinės linijos žaidėjui, kuris lieka su žemesniu priešininku. 

Fantastiškai į komandą įsiliejo atsarginių suolą pailginęs G. Watsonas. Tai savo kailiu skaudžiai patyrė net „Žalgirio“ krepšininkai. 

„Cbet“ krepšininkai šį sezoną demonstruoja ne tik solidų puolimą, bet ir kokybišką gynybą. Jie lygos pirmenybėse praleidžia vos 78,2 taško. Tai yra antras rezultatas po „Žalgirio“. Jonaviečiai pirmauja „Betsafe-LKL“ pagal perimtus kamuolius (vid. 9,5). 

Kad ir kaip efektyviai rungtyniautų Jonavos komanda, vis dėlto „Rytas“ turi šiek tiek stipresnių kozirių. Pirmiausia sostinės klubas turi daugiau centimetrų ir atletiškumo. 

„Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas pastaruoju metu kartu meta į aikštę du vidurio puolėjus. Lengvuoju puolėju tada dažnai žaidžia nuostabiai dėl kamuoių besigrumiantis Gytis Radzevičius.

Neabejoju, kad tokią sudėties delionę vilniečiai pasirinks ir Šiauliuose. Tokiu atveju jonaviečiams turbūt bus velniškai sunku. Jie lygoje pagal atkovotus kamuolius užima paskutinę vietą (vid. 30,4), o vilniečiai – pirmąją (vid. 40,1). 

Jonavos klubas neturi tokio puolimo monstro kaip Marcusas Fosteris. Jis kartais smukdo komandą, bet dažniausiai ją stumia į pergales. Prieš amerikietį vienas prieš vieną „Cbet“ gretose gali sėkmingiau pasiginti tik Dovis Bičkauskis. 

Jonaviečiai būna pažeidžiami, kai varžovai gerai žaidžia pikenrolą, nes abu „Cbet“ vidurio puolėjai Goranas Huskičius ir A. Valeika yra lėtoki. 

Jonavos krepšininkams bus itin svarbu neleisti oponentams pelnyti daug taškų iš baudos aikštelės. Jei jonaviečiai spaustųsi arčiau krepšio, vilniečiai turėtų daugiau laisvės ties perimetru, tačiau jie šį sezoną labai prastai meta tritaškius – lygoje pagal šį statistikos komponentą yra tik 8-ti (33,2 proc.). Žinoma, tolimi metimai gali ir pakristi. Tokiu atveju jonaviečių užduotys gynyboje gerokai pasunkėtų. 

Žodžiu, Citadele KMT pusfinalyje mūsų laukia beprotiškai gardus desertas.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos