Po paskutinių kontrolinių rungtynių Seule (Pietų Korėja), kuriose lietuviai 82:79 įveikė suomius, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriai išsirinko galutinę komandos sudėtį, kuri dalyvaus pasaulio krepšinio čempionate Kinijoje.

Rinktinės treneriai už darbą padėkojo Žygimantui Janavičiui ir Martinui Geben. Pastarieji krepšininkai praleido paskutines kontrolines rungtynes su Čekijos ekipa.

30-ies metų 192 cm ūgio įžaidėjas Žygimantas Janavičiaus žaidė ketverias draugiškus rungtynes iš devynių galimų, vidutiniškai pelnė po 2,75 taško, atkovojo po 2 kamuolius ir atliko po 3 rezultatyvius perdavimus.

Ž. Janavičius geriausiai pasirodė su Suomija Klaipėdoje (5 tšk.) ir Ispanija Pamplonoje (4 tšk.), pasižymėjo su suomiais Espe (2 tšk.) ir pasirodė aikštėje su Pietų Korėja Seule (05:03 min., 2 atk. kam., 2 rez. perdav.) bei buvo registruotas dvikovai su Serbija Belgrade, bet nežaidė.

24-erių metų 208 cm ūgio vidurio puolėjas Martinas Gebenas sužaidė septynis kontrolinius mačus iš devynių, per kuriuos vidutiniškai įmetė po 4 taškus, sugriebė po 2 kamuolius ir blokavo po 1,1 metimo.

M. Gebenas ryškiausiai išsiskyrė išvykoje su Ispanija (9 tšk.) ir svečiuose su Pietų Korėja (7 tšk.). Rungtynėse su serbais Belgrade ir mače su Suomija Espe pelnė po 4 taškus. Centras taškus taip pat rinko susitikimuose su suomiais Klaipėdoje ir su Angola Seule (po 2 tšk.). Aukštaūgis su Rusija taškų neįmetė, o su serbais Kaune nežaidė.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato Kinijoje pradės H grupėje ir žais su Senegalu (rugsėjo 1 d., 14.30 val.), Kanada (rugsėjo 3 d., 14.30 val.) ir Australija (rugsėjo 5 d., 14.30 val.). Visas rungtynes tiesiogiai transliuos TV3 televizija.

krepsinionamai.lt