Utenos „Juventus“ (22-13) ekipa išsaugojo šansus iškovoti trečiąją vietą „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone.

Žydrūno Urbono auklėtiniai išvykoje 112:94 (26:16, 33:35, 27:20, 26:23) įveikė „Šiaulius“ (12-22), praradusius visas galimybes užkopti iki penktosios vietos.

Po šios pergalės Utenos klubui, norint likti trečiam, dar reikės įveikti Prienų „CBet“ bei tikėtis, kad Panevėžio „Lietkabelis“ laimės ne daugiau kaip vieną iš likusių trijų mačų.

Į triumfą uteniškius atvedė rezultatyviausią karjeros mačą sužaidęs Ignas Vaitkus, pelnęs 25 taškus (23 naud. bal.) bei po krepšiais dominavęs Mindaugas Kupšas, jo sąskaitoje – 24 taškai, 8 atkovoti kamuoliai ir net 39 naudingumo balai.

112 taškų – šio sezono „Betsafe-LKL“ įmestų taškų rekordas bei „Šiaulių“ praleistų taškų antirekordas.

Rungtynes užtikrinčiau pradėjo šeimininkai, tačiau neilgai trukus pirmavo jau uteniškiai (12:8), o paskutiniosiomis pirmojo ketvirčio sekundėmis jų persvara tapo dviženklė – 26:16.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis komandos keitėsi tolimais metimais, o galiausiai tai labiau į naudą išėjo Elvaro Fridrikssono į priekį tempiamiems šiauliečiams, priartėjusiems prie varžovų (51:54). Visgi Utenos krepšininkai kėlinio pabaigą sužaidė geriau – 59:51.

Po pertraukos geriau startavo svečiai, nepaisant taiklių tolimų Mindaugo Lukauskio salvių, įgiję 15-os taškų persvarą – 76:61. Su tokiu pačiu rezervu „Juventus“ pasitiko ir lemiamas dešimt mačo minučių – 86:71.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šiauliečiai greitai rinko taškus, tačiau patys nesugebėjo apsiginti – 85:101. Perlaužti mačo eigos šeimininkams jau nebepavyko. Utenos ekipa iš Šiaulių išsivežė pergalę 112:94.

„Šiauliai“: E. Fridrikssonas 29 (8/15 dvit., 4/8 trit., 7 rez. perd., 27 naud. bal.), M. Lukauskis 18 (5/8 trit.), Martynas Varnas ir Justas Furmanavičius po 10, Arminas Urbutis 9, Eimantas Stankevičius 6.

„Juventus“: I. Vaitkus 25 (3/5 trit., 23 naud. bal.), M. Kupšas 24 (10/12 dvit., 8 atk. kam., 39 naud. bal.), Žygimantas Skučas ir Gintautas Matulis po 13, Bryantas Crawfordas 12, Aurimas Urbonas 11 (6 rez. perd., 6 atk. kam., 19 naud. bal.), Vaidas Čepukaitis ir Vytautas Šulskis po 6.