Sugrįžęs „Neptūnas“ vos nesugadino K. Lukošiūno tritaškių vakarėlio © Pauliaus Žukausko nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) nervingai startavo ir ketvirtoji ketvirtfinalio serija.

Kauno „Žalgiris“ savo arenoje tik po atkaklios kovos 92:88 (22:17, 26:23, 28:14, 16:34) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir serijoje išsiveržė į priekį 1:0.

Pirmuosius rungtynių ir visos serijos taškus pelnė Edgaras Ulanovas, nors jam iškart atsakė Julius Jucikas – 2:2. Vėliau abi komandos sunkiai rinko taškus, o ledus galingu dėjimu pralaužė Joshas Nebo – 11:6. Klaipėdiečiai toliau tolti šeimininkams neleido, nors Karolis Lukošiūnas paskutinę pirmojo kėlinio akimirką išprovokuotą pražangą dar pavertė dviem taškais – 22:17.

Antrajame kėlinyje tritaškiais prapliupo K.Lukošiūnas, o vėliau prisijungė ir veteranai – iš toli pataikė Martynas Mažeika, dvitaškį su pražanga realizavo Janis Strelniekas. K.Lukošiūnas penktuoju tritaškiu pavertė skirtumą dviženkliu – 44:33. Svečius gaivino tik Tomo Leimanio tritaškis su pražanga.

Iškart po ilgosios pertraukas „Žalgiris“ pavojingai truktelėjo į priekį – 55:40. Netrukus praraja tarp komandų pasiekė naują zenitą – 66:48.

„Neptūnas“ atsisakė kapituliuoti, o po Deivido Gailiaus tritaškio sumažino deficitą iki kovinio – 71:78. Kauniečių kraujavimą dviem efektingomis atakomis sustabdė J.Nebo (82:71). K.Lukošiūnas dar kartą driokstelėjo iš toli, bet klaipėdiečiai vėl priartėjo likus pustrečios minutės – 78:85. Po Nojaus Mineikio „Žalgiriui“ liko tik du taškai – 85:83.

Intrigą vėl pakurstė D.Gailiaus tritaškis – 87:89. Lukas Lekavičius po greitos pražangos stojo prie baudų metimo linijos ir pataikė tik kartą. D.Gailius tada tyčia prametė antrąjį baudos metimą, o pergalę cementavo E.Ulanovas.

Rezultatyviausias karjeros LKL rungtynes sužaidė K.Lukošiūnas, per 23 minutes pelnęs 23 taškus (0/2 dvitaškių, 7/10 tritaškių, 2/2 baudų metimų) bei pridėjęs 4 atkovotus kamuolius.

Penktąjį sezoną lygoje leidžiantis snaiperis iki šiol nebuvo peržengęs 20 taškų ribos.

„Neptūno“ gretose deramą atsakė davė D.Gailius – 28 minutės, 23 taškai (1/3 dvitaškių, 5/9 tritaškių, 6/8 baudų metimų) ir 23 naudingumo balai.

Klaipėdiečiai čempionams metė geriausią iššūkį šį sezoną, nes trys reguliarieji mačai baigėsi be intrigos – 79:98, 60:77 ir 57:77.

Antrasis serijos mačas jau trečiadienį vyks Klaipėdoje.

„Žalgiris“: Karolis Lukošiūnas 23 (7/10 tritaškių), Tyleris Cavanaugh (7 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas (9 atk. kam., 9 išpr. praž.) po 14, Joshas Nebo 12, Lukas Lekavičius ir Artūras Milaknis po 10.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 23 (5/9 tritaškių), Julius Jucikas 14, Žygimantas Janavičius (11 rez. perd.) ir Nojus Mineikis (4/5 tritaškių) po 12, Edgaras Želionis 9 (9 atk. kam., 5 rez. perd.).