Tinklalaidė su G.Krapiku: savaitės Ispanijoje pamokos ir „sold-out‘ai“ © zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, praėjusią savaitę išsivežę pergalę iš dvigubos Eurolygos rungtynių savaitės Ispanijoje, jau penktadienį stos į kovą su Atėnų „Panathinaikos“ klubu.

Prieš dar vieną laukiantį iššūkį turnyre apie žalgiriečių žaidimą po pirmų 10-ies sezono dvikovų Eurolygoje, sunkius išbandymus Ispanijoje bei sirgalių šluojamus bilietus „Žalgiris Insider“ valandos trukmės tinklalaidėje su krepšinio komentatoriumi Ryčiu Kazlausku bendravo komandos trenerių štabo narys Gintaras Krapikas.

„Žinau, kad patys žaidėjai žino, kad jie nesužaidė gerų rungtynių. Jeigu tu esi normalios mąstysenos, gero lygio Eurolygos žaidėjas, pats iš savęs sureaguosi į blogai sužaisto susitikimo pabaigą. Jau kitose rungtynėse bandysi sužaisti geriau, netgi treneriui papildomai neatkreipiant dėmesio. Be abejo, kad buvo trumpų, individualių pokalbių, kuriais, aišku, norėjome nuraminti žaidėjus, – apie trenerių štabo darbą su žaidėjais po skaudaus pralaimėjimo Vitorijoje pasakojo G.Krapikas. – Norėjome nuraminti žaidėjus, kad jie ir toliau ieškotų progų ir vėliau joms atsiradus nebūtų dvejonių. Nenorėjome, kad žaidėjai būdami laisvi pradėtų galvoti, jog nereikėtų atlikti metimo. Tada būtų visai blogai, kirminas įlįstų į galvą ir dingtų „automatizmas“. Jeigu pramečiau, tai jau pramečiau.“

Žalgiriečiai pirmų 10-ies susitikimų atkarpą Eurolygoje užbaigė su 6 pergalėmis ir 4 nesėkmėmis. Toks rezultatas modernios Eurolygos istorijoje (nuo 2000–2001 m. sezono) patenka į geriausių klubo sezono startų turnyre penketuką.

Vertindamas komandos žaidimą G.Krapikas išskyrė komandos augimą su atsiradusiomis pergalėmis ir varžovų aikštelėse.

„Nežiūrint į tai, kad komanda buvo surinkta nauja, o vyr. treneris nedalyvavo pasiruošimo cikle, sezoną pradėjome kovingai. Nors ir pralaimėjome Tel Avive, gal ir būtume laimėję tą susitikimą, jeigu būtume turėję daugiau laiko. Taigi komanda parodė, kad yra pasiruošusi priimti Eurolygos iššūkį, nors ji ir yra nauja. Žaidimo gerėjimą ir augimą matau, kad vis pralaimėdami išvykose ir laimėdami namuose, vėliau sugebėjome ne tik kovoti varžovų arenose, bet ir pasiekėme pergales Vilerbane ir Valensijoje.

Namuose žaidėme nuo pat pradžių pergalingai. Kiekvienas treneris norėtų, kad komanda žaistų puikiai atakuodama, demonstruotų geležinę gynybą, bet mūsų likimas jau yra toks, kad kiekvieną pergalę iš varžovų turėsime išplėšti rankomis, keliais, baudomis, kontaktu, baudomis ir kovodami dėl visų kamuolių“, – tikino specialistas.

Geras žalgiriečių žaidimas šį sezoną tapo didžiausia motyvacija sirgaliams iššluoti bilietus į komandos rungtynes „Žalgirio“ arenoje. Šiuo metu parduoti visi bilietai į būsimas gruodžio mėnesio dvikovas su Atėnų „Panathinaikos“, Stambulo „Anadolu Efes“ ir Madrido „Real“ klubais. Kalbėdamas apie tai, treneris išskyrė, kaip svarbu komandai toks galingas sirgalių užnugaris.

„Dalis „Žalgirio“ žaidėjų tik girdėdavo, kad kažkada būdavo tokia istorija, jog komandą palaikydavo daugiau nei 15 tūkst. žiūrovų. Dabar žaidėjai realiai su tuo susiduria. Jie supranta, kiek tai duoda papildomos energijos. Tu negali nekristi ant grindų gulinčio kamuolio, kai į tave žiūri ir dėl tavęs dreba 15 tūkstančių sirgalių. Tu privalai griūti. Ir tu griūni. Ta atmosfera tave spaudžia prie to kamuolio. Ir tai nėra mitas. Dėl to ir žaidėjai kalba, kad jie vėl gaus tą kartais reikalingą papildomą energiją, tą šviežią deguonies balionėlį, padidinantį plaučius“, – teigė G.Krapikas.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos