T.Galecko vedama „Sūduva-Mantinga“ išsivežė pergalę iš Šilalės © V.Kuralavičiaus nuotr.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (11-3) VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse grįžo į pergalių kelią.

Povilo Šakinio auklėtiniai svečiuose 83:73 (15:25, 19:15, 22:16, 27:17) palaužė Šilalės „Lūšies“ (4-10) krepšininkų pasipriešinimą.

Mačo pradžia sėkmingiau susiklostė šeimininkams. Valdas Undraitis realizavo baudas, Martynas Šeputis bei V. Undraitis smeigė po tritaškį, o „Lūšis“ pirmąjį kėlinį baigė spurtu 15:4 bei susikrovė dviženklę persvarą – 25:15.

„Sūduva-Mantinga“ iniciatyvą perėmė po ilgosios pertraukos. Aurimas Kieža pataikė dvitaškį, Edvinas Jezukevičius surinko 7 taškus paeiliui ir po jo taškų trečiojo kėlinio pabaigoje svečiai išsiveržė į priekį (51:49).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Gintautas Matulis realizavo baudas, Šarūnas Beniušis pataikė dvitaškį, o Jonas Zakas smeigė tritaškių ir marijampoliečių persvarą padidino iki 6 taškų – 63:57.

Marijampoliečiai rungtynes perlaužė ketvirtojo kėlinio viduryje. Martynas Zigmantavičius atliko reidą krepšio link, G. Matulis bei Tomas Galeckas atseikėjo po tritaškį, o „Sūduva-Mantinga“ spurtavo 9:0 bei įgijo 11 taškų persvarą – 74:63.

Puikias rungtynes sužaidęs T. Galeckas pelnė 15 taškų (5/10 trit.), atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 7 ir perėmė 5 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas bei nepaisant 3 klaidų, surinko 29 naudingumo balus.

Komandai nepadėjo Julius Liesis bei problemų su pėda turintis Justinas Jogminas.

Kitas rungtynes marijampoliečiai žais poryt, kuomet namuose vėl susitiks su „Lūšies“ ekipa. Rungtynių pradžia – 16 val.

„Lūšis“: Valdas Undraitis 17 (3/7 trit.), Raimondas Matutis 13 (2/6 trit.), Eimantas Žilius 12 (3/6 dvit., 2/6 trit.), Martynas Šeputis 11.

„Sūduva-Mantinga“: Edvinas Jezukevičius 16 (5/10 dvit.), Tomas Galeckas 15 (5/10 trit., 10 rez. perd., 7 atk. kam.), Gintautas Matulis 14 (2/2 dvit., 2/6 trit.), Šarūnas Beniušis 13 (5/5 dvit.).

Molėtų „Ežerūnas“ (7-7) išlygino savo pergalių ir pralaimėjimų balansą. Molėtiškiai savo aikštėje 96:79 (22:21, 29:17, 19:23, 26:18) įveikė Kauno „Žalgirį-2“ (7-7).

„Ežerūnas“ per pastarąsias šešerias rungtynes laimėjo penkis kartus.

Mariaus Pociukonio kariauna iki mačo pabaigos likus 4 minutėms atsiliko 8 taškais (75:83), bet tuomet Rokas Jukonis surinko penkis taškus iš eilės, Ignas Lukošius pridėjo dvitaškį ir likus dviem minutėms nugalėtojams tapo aiškus (90:75).

Šeštadienį šios komandos susikaus Kaune.

„Ežerūnas“: Rokas Jukonis 20 (7/11 dvit., 6/8 baudos), Ignas Lukošius (7/7 dvit., 10 atk. kam.) ir Tautvydas Vyšniauskas po 15, Mantas Šerkšnas ir Justas Šukelis po 11.

„Žalgiris-2“: Justinas Ramanauskas 19 (8/12 dvit.), Paulius Murauskas 12, Karolis Babušis 11, Erikas Venskus 9 (1/8 dvit., 7/8 baudos).

Lemiamame ketvirtyje atsiplėšusi Mažeikių „Erelių“ (5-9) komanda ketvirtadienio vakarą Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) pasiekė pergalę prieš tiesioginius varžovus turnyrinėje lentelėje.

Žemaitijos ekipa išvykoje 94:85 (24:19, 19:22, 22:21, 29:23) nugalėjo Šakių „Vyčio“ (5-9) krepšininkus.

Sužaidus pusę ketvirtojo kėlinio „Ereliai“ pirmavo vos dviems taškais (76:74), tačiau tuomet mažeikiškiai spurtavo 8:2 ir atitrūko – padidino persvarą iki 8 taškų (84:76).

Galiausiai lemiamą 3 minučių atkarpą „Ereliai“ laimėjo 10:9 ir šventė penktąją sezono pergalę.

Tai buvo trečioji paeiliui „Erelių“ pergalė, kuri padėjo lygos turnyrinėje lentelėje aplenkti „Vyčio“ krepšininkus. Mažeikiškiai šiuo metu lygoje yra vienuolikti, o šakiškiai – dvylikti.

„Vyčio“ neišgelbėjo ir įspūdingas Aurelijaus Pukelio pasirodymas. Krepšininkas per 30 minučių pelnė 24 taškus (10/12 dvit., 0/3 trit., 4/5 baud. met.), atkovojo 14 kamuolių ir surinko 37 naudingumo balus.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 24 (10/12 dvit., 14 atk. kam., 37 naud. bal.), Marijus Užupis 23 (26 naud. bal.), Paulius Beliavičius 17, Paulius Semaška 9 (6 atk. kam.).

„Ereliai“: Rokas Stankevičius 25, Christianas Noblesas 15, Augustinas Venckus 13, Jameelas Tayloras 12 (10 atk. kam.), Justas Nausėdas 9 (5 atk. kam.), Kirylas Chumakou 7 (5 atk. kam.), Tomas Balčiūnas 6 (5 atk. kam.).