T.Gaidamavičius: mūsų komanda yra dublerių ir turime jaunėti © „BC Klaipėda“ nuotr.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ VIKINGLOTTO – NKL sezoną pasitinka su dar labiau atjaunėjusia sudėtimi.

Komandoje liko 37-erių metų 204 cm ūgio Vytautas Šarakauskas, o likusių 12-os komandos krepšininkų amžiaus vidurkis yra 18,8 m.

„Neptūnas“ atsisveikino su 27-erių Deividu Anužiu ir 24-erių Eriku Kubiliumi, kurie kartu su V. Šarakausku praėjusį sezoną buvo vyriausi komandos žaidėjai.

Tomo Gaidamavičiaus kariaunoje D. Anužį pakeitė iš Kauno KTU ekipos persikėlęs 18-metis įžaidėjas Adomas Sidarevičius, pernai rinkęs po 8,5 taško ir 3,4 rezultatyvaus perdavimo, o vietoje E. Kubiliaus iš „Telšių“ atvyko Deividas Rasys, pelnęs po 11,6 taško ir sugriebęs po 5,2 kamuolio.

Be V. Šarakausko komandoje iš praėjusio sezono liko dar šeši krepšininkai: Klaidas Metrikis, Herkus Kumpys, Nojus Mineikis, Lukas Kreišmontas, Petras Piekus ir Dovydas Romančenko.

Dar keturi krepšininkai atvyko iš V. Knašiaus krepšinio mokyklos. Tai Matas Vaitkus, Gediminas Leščiauskas, Arminas Bergaudas ir Kornelijus Zikas.

„Su komplektacija viskas gerai, turėsime daug jaunimo ir tik vieną vyresnį krepšininką – Vytautą Šarakauską. Jaunėjame kaip komanda. Norėjome išsaugoti D. Anužį, bet jis apsisprendė išeiti į „Gargždus“. Gavosi taip, kaip gavosi, bet mes dėl to neišgyvename – mūsų komanda yra dublerių ir turime jaunėti, auginti pamainą „Neptūnui“, – svetainei „nklyga.lt“ pasakojo T. Gaidamavičius.

Klaipėdos komanda turės jauną įžaidėjų duetą. Tai 18-metis A. Sidarevičius ir 19-metis M. Vaitkus, kuris debiutuos NKL.

„Jie po truputį įsibėgėja. Aišku, abu jie yra labai jauni ir šiek tiek susiduria su problemomis vadovaujant komandai. Bet tai normalu.

A. Sidarevičių pastebėjau dar prieš jaunių rinktinę, jam žaidžiant KTU. Jis man patiko, kaip aštuoniolikmetis gana protingai jaučiasi aikštėje. Aišku, tobulėjimui nėra ribų. Dėl to ir pasikviečiau jį. Adomas bus starto penketo žaidėjas, – teigė „Neptūno-Akvaservis“ ir Lietuvos jaunių rinktinės treneris.

Klaipėdos ekipa sužaidė šešerias draugiškas rungtynes. Per pirmuosius keturis mačus ekipa įveikė visus varžovus, taip pat iškovojo pirmąją vietą turnyre Tauragėje, tačiau paskutiniuose dviejuose patikrinimuose nusileido Latvijos aukščiausios lygos Liepojos komandai ir „Telšiams“.

Nuolat tarp rezultatyviausių komandos krepšininkų atsidurdavo 19-metis 204 cm ūgio Klaidas Metrikis, kuris jau pernai lygoje pelnė 11,7 taško.

„Tikimės, kad kažkas iš tokio būrio jaunimo turi būti lyderis. Vieną dieną vienas, kitą dieną kitas, bet Klaidas kol kas daugiausiai atsiskleidžia“, – savo puolėją išskyrė T. Gaidamavičius.

Kalbėdamas apie savo komandos tikslus, treneris pabrėžė jaunųjų žaidėjų tobulėjimą. Jis taip pat išskyrė lygos favoritus.

„Tikslai – auginti jaunimą, o kaip seksis, matysime sezono eigoje. Žaidėme prieš stiprų varžovą „Telšius“ ir tikrai buvo sunku atsilaikyti. Dar traumą gavo Dovydas Romančenko, kuriam buvo sulaužyta nosis ir prireikė operacijos.

„Telšiai“ yra gera komanda, atėjo čempionų treneris (Rytis Vaišvila – aut. past.), jie turi gerus, turbūt stipriausius lygoje, įžaidėjus – Igną Razutį ir Mindaugą Stašį. Abu jie gerai įžaidžia kamuolį, o tai daug duoda.

Kaip ir pernai, favoritai yra Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Šakių „Vytis“ ir „Telšiai“. Šios trys komandos yra stipriausios. O daugiau… Šiemet tikrai bus geras sezonas. Per pasiruošimą matome, kad „Ežerūnas“ yra įdomus, taip pat „Žalgirio“ ir „Ryto“ dubleriai, tie patys „Gargždai“, „Ereliai“. Visi nenuspėjami. Pakalbame su kitais treneriais, kad su visais reikės kautis. Nėra tokių favoritų, tai pačiai „Sūduvai-Mantingai“ ir „Vyčiui“ bus sunku“, – pasakojo strategas.

„Neptūnas-Akvaservis“ sezoną pradės spalio 3-ąją, kuomet namie priims „Gargždus“. Tuo metu spalio 6-ąją ekipa susikaus svečiuose su Molėtų „Ežerūnu“.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...