Tauragės klubą įveikęs „Ežerūnas“ nutraukė pralaimėjimų seriją © A.Čižos nuotr.

Molėtų „Ežerūnas“ (11-13) pergale Tauragėje nutraukė penkių pralaimėjimų seriją VIKINGLOTTO-NKL čempionate.

Mariaus Pociukonio auklėtiniai išvykoje 82:67 (21:22, 28:13, 14:17, 19:15) įveikė Tauragės krepšinio klubą (6-17), kuriam tai buvo trečioji nesėkmė paeiliui.

Kertinis rungtynių spurtas įvyko antrajame kėlinyje, kai svečiai laimėjo atkarpą 19:4 ir įgijo dviženklį pranašumą – 40:29.

Tauragiškiams trečiajame kėlinyje buvo pavykę sumažinti atsilikimą (49:57), tačiau „Ežerūnas“ mačo kontrolės iš savo rankų nebepaleido ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Tiesa, Molėtų ekipos pergalę apkartino kapitono Igno Lukošiaus trauma. Aukštaūgis trečiajame kėlinyje pasitempė čiurną ir daugiau į aikštę nebegrįžo.

Nugalėtojų gretose dvigubą dublį surinkęs Dominykas Zupkauskas per 37 minutes pelnė 11 taškų (4/8 dvit., 0/2 trit., 3/3 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 19 naudingumo balų.

Tauragės krepšinio klubas: Rytis Biliartas 19 (9/13 dvit., 11 atk. kam., 5 kld., 23 naud. bal.), Deividas Keburys 11, Liudas Valantinas ir Ernestas Serkevičius po 10.

„Ežerūnas“: Rokas Jukonis 16, Dominykas Bučas 14, Mantas Šerkšnas ir Dominykas Zupkauskas (14 atk. kam., 5 rez. perd.) po 11, Ignas Lukošius 10.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (16-7) nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse.

Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai svečiuose 91:77 (16:24, 28:20, 27:10, 20:23) nugalėjo Šilalės „Lūšies“ (6-18) krepšininkus.

Klaipėdiečiai sunkiai pradėjo rungtynes ir pirmuosius taškus pelnė sužaidus beveik 4 minutes (2:5). „Neptūnui-Akvaservis“ ir toliau sunkiai sekėsi rasti kelius link varžovų krepšio ir kėlinį svečiai pralaimėjo 8 taškų skirtumu (16:24).

Klaipėdiečiai antrajame kėlinyje nieko nelaukę po Vytauto Šarakausko ir Luko Kreišmonto dvitaškių metimų buvo priartėję prie šeimininkų iki 2 taškų (22:24). Antroje kėlinio dalyje klaipėdiečiams pavyko išlyginti rezultatą bei jį persverti, tačiau Šilalės krepšininkai taikė du tolimus metimus ir rezultatas buvo lygus (44:44).

Trečiasis ketvirtis prasidėjo „Neptūno-Akvaservis“ spurtu 8:0, o įpusėjus kėliniui Nojus Mineikis pataikė tritaškį, du baudos metimus pataikė V. Šarakauskas ir klaipėdiečių persvara šoktelėjo iki 12 taškų (60:48).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo „Lūšies“ spurtu, kuris sušvelnino rezultatą iki 10 taškų (75:65), tačiau Dovydo Romančenko ir Mato Vaitkaus pastangomis klaipėdiečiai šventė pergalę 91:77.

„Lūšis“: Mindaugas Čepauskas 14, Eimantas Žilius ir Valdemaras Knystautas po 12, Deividas Kumelis 11 (9 rez. perd.).

„Neptūnas-Akvaservis“: Dovydas Romančenko 20, Matas Vaitkus 16 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Klaidas Metrikis 12 (10 atk. kam.), Vytautas Šarakauskas 10 (7 atk. kam.)

11-ąją pergalę paeiliui iškovojo vienvaldžiai VIKINGLOTTO-NKL čempionato lyderiai „Telšių“ (21-2) krepšininkai.

Telšiškiai savo aikštėje tik po atkaklios kovos 88:80 (20:25, 17:19, 25:19, 26:17) įveikė „Jonavos“ (6-17) klubą.

Šeimininkai pirmoje mačo dalyje buvo besivejančių vaidmenyje ir vienu metu jų deficitas siekė 15 taškų (29:44). Į pertrauką komandos išėjo ilsėtis svečiams turint 7 taškų pranašumą – 44:37.

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui „Jonava“ dar turėjo 13 taškų persvarą (56:43), bet telšiškiai sėkmingai sužaidė 5 minučių atkarpą ir prieš lemiamą kėlinį turėjo minimalų deficitą – 62:63.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje laimėjo atkarpą 11:4 (78:71) ir, kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo rungtynes perlaužęs spurtas, po kurio svečiai atsigauti nebesugebėjo.

Fantastiškai nugalėtojų gretose žaidęs Mindaugas Norkus per 31 minutę pelnė 31 tašką (12/16 dvit., 7/9 baud.), atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 34 naudingumo balus.

„Jonavos“ ekipoje su 17 taškų (4/6 dvit., 3/5 trit.), 8 atkovotais kamuoliais ir 24 naudingumo balais išsiskyrė Martynas Linkevičius.

„Telšiai“: Mindaugas Norkus 31 (12/16 dvit., 7/9 baud., 34 naud. bal.), Tomas Rimša 11, Laurynas Kaveckis 10, Ovidijus Kaminskis ir Ignas Razutis (9 rez. perd., 22 naud. bal.) po 9.

„Jonava“: Martynas Linkevičius 17 (8 atk. kam., 24 naud. bal.), Kahlilas Thomasas 13, Ignas Fiodorovas 12, Modestas Žaunieriūnas 11.