Ištikimiausių aistruolių palaikomas „Žalgiris“ per pratęsimą palaužė italus © zalgiris.lt

Gerą bangą pagavę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos 26-ajame ture prie ištikimiausių aistruolių 105:97 (27:25, 26:19, 19:27, 19:20, 14:6) per pratęsimą palaužė Milano „AX Armani“ komandą.

Rungtynių pradžioje visos kauniečių atakos taškais baigdavosi po puikių rezultatyvių perdavimų, o po vieno iš jų, rezultatą 9:8 persvėrė Paulius Jankūnas. Jau trečią komandos kapitono P.Jankūno perdavimą išnaudojo Jockas Landale‘as, į užsisukusią taškų karuselę prisijungė pražangos nepaisęs Edgaras Ulanovas – 16:13. Ne ką silpniau taškus rinkosi ir svečiai, kurie į priekį truktelėjo 16:20. Aukščiausią klasę demonstravo įvairiapusį žaidimą rodęs E.Ulanovas, pražangas provokavo Nigelas Hayesas, pirmąjį kėlinį laimėti 27:25 leido akiplėšišką vagystę įvykdęs Rokas Jokubaitis.

Antras kėlinys startavo maksimaliai situaciją išspaudusio Zacho LeDay epizodu, tritaškiu iš krašto pranašumą iki 33:25 augino N.Hayesas. Dizaineriams bandant grįžti į rungtynes, darbo ėmėsi N.Hayesas, kuris savo rankomis brėžė naują rekordinės persvaros ribą – 39:30. Tiesa, svečiai greitai stabilizavo padėtį artėdami iki 39:37. Chaosu aikštėje pasinaudojo Z.LeDay, tačiau priekyje 41:42 jau buvo „AX Armani“ krepšininkai. Dar vieną tritaškį švystelėjęs N.Hayesas buvo vieninteliu iš toli pataikiusiu žalgiriečiu, svarstykles 48:44 vėl persvėrė E.Ulanovas. Prieš pat didžiąją pertrauką Milano komanda užsidirbo nesportinę pražangą, ją taikliomis baudomis pavertė Thomasas Walkupas, o tritaškiu iš krašto didžiausią pranašumą 53:44 sugrąžino Artūras Milaknis.

Po didžiosios pertraukos Milano snaiperiai toliau mėgavosi žaidimu ir artėjo iki 55:50. Kitoje aikštės pusėje tritaškiu atsakė T.Walkupas, iš vidutinio nuotolio neklydo Z.LeDay, tačiau svečiai visiškai perėmė kontrolę į savo rankas pirmaudami 60:61. Ketvirčiui įpusėjus sužibėjo krepšį dėjimu patikrinęs J.Landale‘as, į priekį 67:66 kauniečius grąžino N.Hayesas. Sunkaus kėlinio pabaigoje gerą atkarpą sužaidė ir T.Walkupas, kurio penki taškai suteikė minimalų pranašumą – 72:71.

Ketvirtajame kėlinyje iš toli prisišaudė J.Landale‘as, lyderio savybes demonstravo priekyje 79:76 „Žalgirį“ rezultatyviais reidais palaikę T.Walkupas ir E.Ulanovas. Tuomet triukšmo bombą sprogdino tritaškius susmeigę aukštaūgiai P.Jankūnas ir Z.LeDay, pirmą kartą dviženklį atstumą 88:78 sukūrė nugara varžovą apžaidęs E.Ulanovas. E.Ulanovas netrukus pridėjo ir baudos metimą, tačiau dizaineriai baltos vėliavos nekėlė ir likus 83 sekundėms užkūrė tikrą pirtį – 89:87. Po pasitarimo žalgiriečiai neužpuolė, svečiai susikūrė antrą progą ir rezultatas tapo lygus 89:89. Prasiveržimais apsikeitė T.Walkupas ir Sergio Rodriguezas, tačiau esant lygybei 91:91 paskutinės 13 sekundžių priklausė Lietuvos čempionams. Per jas šeimininkai net neatliko metimo ir viskas persikėlė į pratęsimą.

Papildomą laiką tolimu šūviu pradėjo visą mačą pratylėjęs Lukas Lekavičius, iš arčiau pasižymėjo Z.LeDay – 97:93. Sunkiai besivysčiusias atakas ant savo pečių apsiėmė Z.LeDay, prasidėjus paskutinei minutei apčiuopiamą 101:96 persvarą sukūrė N.Hayesas. Likus 34 sekundėms N.Hayesas realizavo dar du svarbius baudų metimus, o pergalę 105:97 užtvirtino Z.LeDay.

„Žalgiris“: N.Hayesas 21 (3/3 trit.), Z.LeDay 19 (5 atk. kam.), T.Walkupas 18 (5/7 dvit., 5 rez. perd.), E.Ulanovas 16 (6/11 dvit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), J.Landale‘as 14, P.Jankūnas 8, L.Lekavičius 4, A.Milaknis 3, R.Jokubaitis 2, K.C. Riversas, K.Lukošiūnas 0, M.Gebenas 0.

„AX Armani“: V.Micovas 18 (4/8 trit., 7 atk. kam.), S.Rodriguezas 18 (4/10 trit., 8 rez. perd., 3 per. kam.), K.Tarczewskis 18 (6/7 dvit.), D.Crawfordas 13 (3/4 trit.), K.Sykes‘as 11 (3/7 trit., 5 rez. perd.).