Stebuklingai išsigelbėjusi „Jonava“ palaužė „Žalgirį-2“ © stopkadras

Šį vakarą Jonavoje vyko dramatiškas trileris, kurio pabaigoje džiaugėsi namuose žaidusi „Jonavos“ (7-16) ekipa.

Nerijaus Zabarausko auklėtiniai namuose 84:83 (23:11, 23:32, 16:27, 22:13) palaužė Kauno „Žalgirį-2“ (10-12).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus mažiau nei 3 minutėms, Dominykas Stenionis smeigė tritaškį ir atrodė, kad žalgiriečiai išsiveš pergalę, mat svečių pranašumas siekė 9 taškus – 82:73.

Vis tik Ianas Gardeneris surinko 4 taškus iš eilės dvitaškį pridėjo Kahlilas Thomasas ir prasidėjus paskutinei minutei, „Jonavos“ deficitas sumenko iki 3 taškų (79:82). Visai netrukus K. Thomasas pridėjo dvitaškį ir likus 44 sekundėms, dar labiau priartino šeimininkus (82:83).

Kitoje atakoje svečiai per 24 sekundes nesugebėjo suregzti atakos ir, likus 22 sekundėms, lemiamas išpuolis atiteko šeimininkams.

Didžiąją dalį atakos kamuolį savo rankose laikęs Modestas Žaunieriūnas perdavė jį Redui Jakubauskui, kuris atliko sėkmingą reidą į baudos aikštelę ir taip persvėrė rezultatą – 84:83.

Po minutės pertraukėlės Justinas Ramanauskas dar spėjo išmesti tritaškį, tačiau šis tikslo nepasiekė ir finalinė sirena paskelbė „Jonavos“ pergalę.

Nugalėtojų gretose puikų pasirodymą surengė K. Thomasas, kuris pelnė 20 taškų (9/10 dvit., 2/2 baudos), atkovojo 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, kartą suklydo bei surinko 38 naudingumo balus.

„Jonava“: Kahlilas Thomasas 20 (9/10 dvit., 13 atk. kam., 38 naud. bal.), Ianas Gardeneris 19 (5/8 dvit.), Martynas Pacevičius 15 (6/9 dvit.), Martynas Linkevičius 11 (0/5 dvit., 8/11 baudos), Modestas Žaunieriūnas 10 (2/9 trit.).

„Žalgiris-2“: Vitalijus Kozys 20 (7/9 dvit.), Dominykas Stenionis 15 (3/6 trit.), Modestas Kancleris 12.

Šakių „Vyčio“ (9-13) klubas po permainingos kovos savų žiūrovų akivaizdoje šventė pergalę VIKINGLOTTO-NKL rungtynėse 82:78 (26:13, 17:20, 24:21, 15:24) prieš Gargždų „Gargždus“ (8-13).

Trečiojo ketvirčio metu atrodė, kad šeimininkai pabėgs nepavejamai. Po keturių Justo Sakalausko taškų iš eilės šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki 18 taškų – 64:46.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai tarsi prabudo iš miego. Ketvirčio pirmąsias 6 minutes laimėję 20:2, „Gargždai“ jau turėjo 5 taškų pranašumą – 74:69.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 40 sekundžių, Mantas Ruikis pelnė 2 taškus iš po krepšio ir rezultatas tapo lygus – 77:77.

Po minutės pertraukėlės Aurelijus Pukelis atsakė tuo pačiu suteikdamas šakiškiams 2 taškų pranašumą – 79:77, o kitoje aikštės pusėje „Gargždai“ nesugebėjo užpulti. Svečiai dar bandė gelbėtis pražangomis, tačiau „Vyčio“ krepšininkai neklydo nuo baudų metimo linijos ir įtvirtino savo pergalę – 82:78. Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Aurelijus Pukelis pelnęs 24 taškus (7/13 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud. met.) atkovojęs 7 atšokusius kamuolius ir taip užfiksavęs 28 naudingumo balų rodiklį.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 24 (28 naud. bal.), Justas Sakalauskas (8 atk. kam.) ir Paulius Semaška po 14, Karolis Kokoška 10.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 27 (7 atk. kam.), Laurynas Mikalauskas 18 (7 atk. kam.), Tadas Poška 10.

Sunkiai rungtynėse įsibėgėję Mažeikių „Ereliai“ (9-12) šventė pergalę namuose 79:73 (18:24, 14:19, 25:19, 22:11) prieš Palangos „Kuršius“ (9-13).

Rungtynėse dideliu klaidų skaičiumi išsiskyrė Aidas Viskontas, įžaidėjas suklydo net 10 kartų, tačiau taip pat atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Svečiai pirmoje rungtynių pusėje iniciatyvą laikė savo rankose. Antrojo kėlinio pabaigoje po Valerijaus Anisimovo dvitaškio „Kuršiai“ prieš antrąją rungtynių dalį įgavo 11 taškų pranašumą – 43:32.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė. Prieš lemiamą ketvirtį šeimininkų deficitas siekė tik 5 taškus – 57:62.

Ketvirtajame kėlinyje lyderio atsakomybės nesibaidė Arnado Mogga, kuris vien ketvirtojo kėlinio metu pelnė 12 taškų ir padėjo „Ereliams“ švęsti pergalę savo žiūrovų akivaizdoje – 79:73.

Mogga taip pat buvo naudingiausias rungtynių žaidėjas. Sudanietis iš viso pelnė 25 taškus (12/14 dvit., 1/2 baud. met.) atkovojo 8 kamuolius, tačiau 3 kartus suklydo, 4 sykius pažeidė taisykles ir surinko 25 naudingumo balus.

„Ereliai“: Mogga Arnado 25 (25 naud. bal., 8 atk. kam.), Rokas Stankevičius 20, Augustinas Venckus 12.

„Kuršiai“: Quincy Tayloras 20 (7 atk. kam.), Luka Zaharijevičius 11 (6 atk. kam.), Aidas Viskontas 9 (10 kld., 7 rez. perd.), Taurantas Tamošiūnas 8.