Stambulo „Fenerbahče“ komandos apžvalga (Eurolyga 2022) © Organiz. nuotr.

Tęsiame Eurolygos ekipų vasaros darbų apžvalgą. Šį kartą dėmesį skiriame atsinaujinusiai Stambulo „Fenerbahče“.

Praėjusio sezono rezultatas – 12 vieta.

Išvyko: Nando De Colo, Tarikas Biberovičius, Markelis Starksas, Saša Džordževičius, Danilo Barthelis, Ahmetas Duverioglu, Janas Vesely, Jehyve Floydas, Pierria Henry, Achille Polonara.

Atvyko: Dimitris Itoudis, Carsenas Edvardsas, Nickas Calathes, Scottie Wilbekinas, Nigelas Hayesas-Davisas, Nemanja Bjelica, Sametas Geyikas, Johnathanas Motley, Tonye Jekiri.

„Fenerbahče“ gretose įvyko reikalingos ir reikšmingos permainos.

Turkijos klubą šį tarpsezonį papildė 8 nauji krepšininkai, o reikšmingiausia permaina įvyko trenerio kėdeje. Saša Džordževičių pakeitė dabartinis Graikijos rinktinės strategas Dimitris Itoudis.

Elitinis Eurolygos treneris be abejonės yra didžiausias šios ekipos ginklas ir pakelia Stambulo klubą į aukštesnį lygį.

Turkijos klubą papildė trys nauji gynėjai: Carsenas Edwardsas, Scottie Wilbekinas ir Nickas Calathes.

Jei paskutiniųjų dviejų išvardytų krepšininkų galimybe mes žinome, tai Carsenas Edwardsas yra nauja mįslė Eurolygos krepšinyje.

1,80cm ūgio krepšininkas yra žaidėjas orientuotas į taškų rinkimą, o rungtyniaujant NBA ar G lygoje turėjo ne vieną įspūdingą individualų pasirodymą. Jei reiktų spėti, kuris krepšininkas per vienerias rungtynes pataikys daugiausiai tritaškių šiame sezone – spėčiau, jog tai būtų C. Edwardsas.

Komandą paliko Pierria Henry ir Nando De Colo. Tai yra logiška. Prancūzas jau yra veteranas ir su juo žvelgti toliau nei vienas ar du sezonai negali. Taip pat N. De Colo neretai kamuoja traumos, kas pernai darė didelę įtaką visam Stambulo ekipos sezonui, kuris buvo prastas.

Priekinėje linijoje esminis pakeitimas – Jano Vesely išvykimas. Jį pakeitė vienas įdomiausių šio sezono naujokų Johnanthanas Motley. Amerikietis pernai Europos taurėje neturėjo sau lygių ir ne kartą rinko daugiau nei po 30 naudingumo balų per rungtynes.

Skambiausiai nuvilnijęs papildymas ekipoje – į komandą sugrįžęs NBA čempionas Nemanja Bjelica.

Serbas puolėjo pozicijoje laiką dalinsis su Nigelu Hayesu-Davisu, kas garantuoja milžininšką IQ komandoje.

Komplektacijos vertinimas – 8,5

„Fenerbahče“ tikrai sustiprėjo. Turkai po prasto sezono ėmesi permainų ir atliko gerą darbą vien paskirdami Dimitrį Itoudį naujuoju treneriu. Esminis klausimas kaip atrodys J. Motley ir C. Edwardsas. Jei Edwardsą yra kam pakeisti, tai Motley kaip pagrindinio centro, elitiniu lygiu pakeisti šiuo metu vargiai kas gali. Bet kokiu atveju, bent jau sezono pradžioje Stambulo ekikos rungtynes bus labai įdomu stebėti.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos