Spurtą 22:0 surengę lietuviai po pratęsimo įveikė Rusiją © fiba.basketball nuotr.

Ketvirtajame kėlinyje per 5 minutes spurtą 15:0 surengusi Remigijaus Bradausko treniruojama Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė FIBA Challenger turnyro A grupės pusfinalyje nustebino net visko mačiusius – po pratęsimo rezultatu 79:84 (19:20, 21:15, 22:12, 9:25, 8:13) patiesė bendraamžius iš Rusijos.

Likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes ketvirtajame kėlinyje lietuviai turėjo 15 taškų deficitą (71:56), tačiau surengė spurtą 15:0, taip išlygindama rezultatą (71:71). Pratęsimo pradžioje ir toliau dominavusi Lietuvos šešiolikmečių rinktinė nutolo iki 7 taškų (71:78), taip bendrą spurto rezultatą padidindama net iki 22:0.

Visgi bendraamžiai iš Rusijos priartėjo (78:80), o likus žaisti 22 sekundes pratęsime lietuviai turėjo 3 taškų pranašumą (79:82). Per likusį laiką rusai stebuklo nesukūrė ir fantastišką pergalę šventė lietuviai – 79:84

Jau rytoj lietuviai žais finale – A grupės mūšyje dėl 1-osios vietos Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė susitiks su Prancūzijos ir Rumunijos poros laimėtoju.

Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinės gretose 19 taškų pelnė ir 16 kamuolių atkovojo Ernestas Matulevič, Petras Padegimas pridėjo 17 taškų, Kristupo Kepežinsko (9 rez. perd) ir Justo Žiubrio sąskaitose po 15 taškų.

Mačą sėkmingai pradėję lietuviai dar prieš įpusėjant kėliniui susikrovė 7 taškų pranašumą (10:17). Vis tik rusai atsakė spurtu 9:3 ir sumažino skirtumą tarp komandų iki minimumo (19:20).

Antrajame ketvirtyje Rusijos rinktinė netruko išsiveržti į priekį (26:25) ir net nutolti iki 7 taškų ribos (39:32). Kiek skirtumą sumažinę lietuviai prieš ilgąją pertrauką atsiliko 5 taškais (40:35).

Į aikštelę žengę lietuviai trečiajame kėlinyje stipriai strigo – 18:5 spurtą surengę rusai turėjo net 18 taškų persvarą (58:40). Po trijų kėlinių Lietuvos šešiolikmečių rinktinė turėjo 15 taškų deficitą (62:47).

Lemiame rungtynių kėlinyje vaizdas aikštelėje kardinaliai pasikeitė – likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes ketvirtajame ketvirtyje komandas skyrė 15 taškų (71:56), tačiau tuomet lietuviai surengė įspūdingą spurtą 15:0 ir po Ernesto Matulevič dvitaškio išlygino rezultatą (71:71). Lemiamos atakos nebuvo sėkmingos nei vienai komandai – po 40 minučių esantis lygus rezultatas pareikalavo pratęsimo (71:71).

Pratęsime lietuviai tęsė savo spurtą iki 22:0, taip nutoldami iki 7 taškų žymos (71:78). Per likusį laiką Lietuvos šešiolikmečių rinktinė iniciatyvos iš savo rankų nepaleido ir šventė įspūdingą pergalę – 79:84.

Pirmosiose turnyro rungtynėse (rugpjūčio 16 d.) Lietuvos šešiolikmečių rinktinė nusileido rusams (65:73), antrajame mače (rugpjūčio 17 d.) užtikrintai įveikė rumunus (71:52), o trečiajame pripažino prancūzų pranašumą (63:71).

Kartu su U16 vaikinų rinktinės vyriausiuoju treneriu R. Bradausku darbuojasi treneriai Ignas Pagalys ir Karolis Čyžius, fizinio pasirengimo treneris Jurgis Gurevičius bei kineziterapeutė Austėja Miniotaitė.

FIBA Challenger turnyras šiemet tapo neoficialiu Europos čempionatu ir pakeitė dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes. U16 vaikinų turnyras vykta 4 Europos miestuose, kuriuose rungiasi 31 komanda.

Lietuviai rungtyniauja Skopjės mieste Šiaurės Makedonijoje, taip pat turnyrai vyksta Sofijoje (Rumunija), Novi Sade (Serbija) ir Prištinoje (Kosovas).