Sostinėje problemų neturėjęs „Žalgiris“ – per žingsnį nuo titulo

„Betsafe-LKL“ finalo serijoje dar kartą užtikrintai triumfavusį Kauno „Žalgirį“ nuo 11-ojo iš eilės čempionų titulo skiria tik viena pergalė.

Martino Schillerio auklėtiniai svečiuose Vilniaus „Rytą“ įveikė 92:70 (25:16, 21:23, 21:15, 25:16) ir serijoje iki trijų pergalių jau pirmauja 2-0.

Į priekį „Žalgirį“ vedė 15 taškų įmetęs Nigelas Hayesas. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 17 taškų įmetęs Andrew Goudelockas.

Pirmąjį serijos susitikimą žalgiriečiai laimėjo 90:75. Trečiasis ir galimai paskutinis serijos mačas Kaune bus žaidžiamas pirmadienį, 18.30 val.

Giedriaus Žibėno kariauna „Žalgiriui“ priešinosi pusę kėlinio. Sužaidus pusę pirmojo ketvirčio „Rytas“ pirmavo 13:10, bet žalgiriečiai spurtavo 13:0 ir išsiveržė į priekį 23:13.

Antrojo kėlinio pabaigoje vilniečiai kiek priartėjo (39:46), tačiau po pertraukos „Žalgiris“ greitai atstatė dviženklę persvarą (53:39), o per likusį laiką intriga nebesugrįžo.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai apsukų nesumažino – spurtavo 14:2 bei pradėjo varžovų talžymą 81:58. Šeimininkai didesnio sutriuškinimo išvengė tik paskutinėmis minutėmis.

Vilniaus klubas šiame susitikime dvigubai dažniau klydo (11:5) ir pataikė 36 proc. tritaškių (8/22), kuomet žalgiriečiai realizavo 43 proc. (10/23) savo tolimų metimų.

„Esu labai laimingas. Kontroliavome atkovotus kamuolius, o suklydome viso labo 5 kartus. Esame laimingi, tačiau mums reikia dar vienos pergalės“, – po mačo sakė M. Schilleris.

„Labai sunkus pralaimėjimas turint tokį fanų palaikymą. Žaidėme labai daug po vieną, kažką norėjome įrodyti, o tai – ne mūsų krepšinis. Keli įėjimai nuo suolo buvo tragedija“, – apgailestavo G. Žibėnas.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 17, Martynas Echodas 13 (6 atk. kam.), Gytis Radzevičius 12, Arnas Butkevičius (6 atk. kam.) ir Ivanas Buva po 8.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 15, Joffrey Lauvergne'as, Artūras Milaknis ir Thomasas Walkupas (6 rez. perd.) po 14, Lukas Lekavičius 11, Augustine'as Rubitas 8, Marius Grigonis 7.