„Šiauliai“ nugalėjo ir „Lokomotiv“ © bcsiauliai.lt nuotr.

Tęsianti pasiruošimą naujajam „Betsafe-LKL“ sezonui „Šiaulių“ vyrų komanda iškovojo antrąją pergalę draugiškų rungtynių cikle. Be sirguliuojančio Isaiah Armwoodo į Klaipėdą nuvykę šiauliečiai įveikė vieną iš VTB jungtinės lygos lyderių Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipą 82:66 (23:12, 22:15, 20:21, 17:18).

Penkis tolimus metimus rungtynių pradžioje pataikę šiauliečiai puolime taip pat atkovojo 5 kamuolius, susikūrę papildomas progas metimams bei privertę Krasnodaro ekipos vyr. trenerį Jevgenijų Pašutiną dar pirmajame kėlinyje išnaudoti abi minutės pertraukėles. Tačiau jos naudos svečiams neatnešė, o ketvirčio pabaigoje 10:0 atkarpą laimėję „Šiauliai“ atitrūko 13 taškų atstumu – 23:10.

Antrajame kėlinyje Šiaulių snaiperiai ir toliau užtikrintai metė į krepšį, bei užtikrintai kovojo dėl atšokusių kamuolių. Sėkme pasibaigė net ir Armino Urbučio bandymas pakabinti kamuolį virš lanko netoliese buvusiam Jonui Paukštei – kamuolys kurioziškai atsidūrė krepšyje, o į kapitono sąskaitą buvo įrašyti 3 taškai. Po dar vieno geltonųjų spurto „Šiaulių“ pranašumas išaugo iki 20 taškų – 39:19.

Prieš pertrauką nutiko nemalonus epizodas, kai po metimo nesėkmingai ant parketo nusileido Eimantas Stankevičius ir tęsti rungtynių nebegalėjo. Taip pat dėl sumušto šono antroje mačo pusėje aikštelėje nebepasirodė Giedrius Staniulis.

Tačiau ir aštuoniese likę „Šiaulių“ krepšininkai varžovams nenusileido. Rusijos klubas pabandė išnaudoti savo pranašumą po krepšiu, taip pat kur kas aktyviau ėmė gintis ties perimetru, tačiau banguotame trečiajame kėlinuke Rusijos klubui perimti iniciatyvos nepavyko, jų sėkmingoms atkarpoms Saulės miesto komanda rasdavo savo argumentų, puikiai į žaidimą įsijungė Danelis Baslykas, puolime ėmė taškus rinkti Jonas Paukštė.

Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir per paskutines 10 minučių. Didžiąją dalį rungtynių pirmavę šiauliečiai pergalės iš rankų nepaleido.

„Šiauliams“ taškus pelnė: Arminas Urbutis 19, Martynas Varnas 18, Paulius Danusevičius 14, Donatas Sabeckis (8 rez. perd.) ir Jonas Paukštė po 8, Danielis Baslykas 6, Ernestas Jonkus 4 (5 rez. perdavimai), Eimantas Stankevičius 3, Giedrius Staniulis 2. Kajus Leliukas nepasižymėjo.

Kitas draugiškas rungtynes „Šiauliai“ žais sekmadienį, rugpjūčio 29 d., Uogrėje (Latvija) su vietos „Ogre“.

Pirmosiose draugiškų rungtynių ciklo rungtynėse Saulės miesto komanda 102:86 įveikė praėjusio sezono Vokietijos Pro A lygos reguliaraus sezono nugalėtojus Rostoko „Seawolves“.