Rekordo ir stebuklingo tritaškio nepakako – „Gargždai“ per pratęsimą nusileido „Šilutei“ © „Gargždai“ nuotr.

Mantas Ruikis sulig ketvirtojo kėlinio sirena pataikė tritaškį ir išplėšė pratęsimą, tačiau papildomoje rungtynių atkarpoje jo atstovaujama „Gargždų“ (8-12) komanda VIKINGLOTTO – NKL pirmenybėse vis tiek 107:110 (22:26, 27:23, 28:27, 20:21, 10:13) nusileido „Šilutės“ (16-5) komandai.

„Gargždų“ ekipos negelbėjo ir įspūdingas asmenines rungtynes sužaidęs Laurynas Mikalauskas. Jis per beveik 43 minutes pelnė 30 taškų, atkovojo 21 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 49 naudingumo balus. Tai – šio sezono VIKINGLOTTO – NKL rekordas.

Dramatiškai besiklosčiusiose rungtynėse „Šilutė“ 37-ąją minutę išlygino rezultatą, kai vieną iš dviejų baudų pataikė Ernestas Sederevičius. Po netaiklaus varžovų metimo dėjimu atsakė Simonas Serapinas ir šilutiškiai išsiveržė į priekį – 96:94.

Abi komandos tada daugiau nei 2 minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, kol galiausiai, likus žaisti 7 sekundes, šilutiškis Andrius Gaidys vienu baudos metimu padidino savo ekipos pranašumą iki 97:94.

Po antrosios netaiklios baudos šeimininkai atsikovojo kamuolį ir surezgė puikią ataką, kurios smaigalyje atsidūręs Ruikis išplėšė pratęsimą. Teisėjai dar peržvelgė epizodo kartojimą ir taškus įskaitė.

Pratęsime abi komandos toliau kvėpavo viena kitai į nugarą, kol dvi baudas realizavęs Byronas Sanfordas, likus žaisti 15 sekundžių, padidino „Šilutės“ persvarą iki 109:106.

„Gargždų“ atstovas Tadas Poška tada nepataikė iš toli, o Sanfordas realizavo vieną baudą ir padidino svečių persvarą iki 110:106. Šeimininkų gynėjas Deividas Anužis dar realizavo vieną baudos metimą, tačiau grėsmės „Šilutės“ komandai tai nebekėlė.

„Gargždai“: Laurynas Mikalauskas 30 (21 atk. kam., 6 rez. perd., 49 naud. balai), Mantas Ruikis 27, Deividas Anužis 21 (9 rez. perd., 6 atk. kam.), Tadas Poška 14.

„Šilutė“: Andrius Gaidys 27 (6 rez. perd.), Byronas Sanfordas 17 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Simonas Serapinas 16, Omaras Alstonas 14 (14 atk. kam.), Paulius Poška ir Ernestas Sederevičius po 13.

Šeštadienio vakare Joniškyje vykusiose VIKIGLOTTO – NKL rungtynėse tarp vietos  „Delikateso“ (10-11) ir Kauno „Žalgirio-2“ (10-10) komandų 95:76 (17:15, 29:18, 24:17, 25:26) triumfavo išvykoje žaidę Arvydo Gronskio auklėtiniai.

Intriga mače laikėsi tik pirmojo ketvirčio metu, kurį žaliai-balti baigė turėdami dviejų taškų persvarą (17:15).

Kertinis lūžis įvyko antrajame kėlinyje, kai po dviejų taiklių Eriko Venskaus baudų metimų bei gražaus Dominyko Stenionio prasiveržimo po krepšiu dviženklę persvarą įgiję svečiai atitrūko – 30:19.

Ilgesnę mačo dalį skirtumas tarp komandų nesumažėjo ir laikėsi ties 15 taškų riba.

„Delikateso“ ekipos krepšininkai pataikė vos 11 proc. visų tolimų metimų (2/17), tuo tarpu jaunieji „Žalgirio“ komandos dubleriai į varžovų krepšį įsmeigė net 14 iš 33 tritaškių metimų (42 proc. taiklumas).

Geriausias sezono rungtynes „Žalgirio-2“ gretose sužaidė atakuojančio gynėjo pozicijoje žibėjęs Mantas Rubštavičius, kuris per 22 ant parketo praleistas minutes pelnė 18 taškų, taip pat pridėjo 3 rezultatyvius perdavimus ir tiek pat kartų perėmė kamuolį iš varžovo.

„Žalgirio-2“ komanda iškovojo dešimtą pergalę sezone bei turnyrinėje lentelėje susilygino su tiek pat jų turinčia Joniškio ekipa. Tiesa, dėl geresnio santykio „Žalgirio“ dubleriai bendroje įskaitoje žengia dviem laipteliais aukščiau, užimdami penktąją poziciją. Joniškio ekipa šiuo metu rikiuojasi septinta.

„Žalgiris-2“: Vitalijus Kozys 17, Erikas Venskus 12 (8 atk. kam.), Dominykas Stenionis 10 (5 rez. perd.), Justinas Ramanauskas 10 (8 rez. perd.), Giedrius Bergaudas 10 (6 atk. kam.).

„Delikatesas“: Andrius Globys 21 (8/10 dvit., 7 atk. kam.), Giedrius Stankevičius 16, Eimantas Stankevičius 15 (7 atk. kam.), Aistis Piliauskas 10.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (16-4) ekipos šešių pergalių serija VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse nutrūko Palangoje.

Povilo Šakinio auklėtiniai svečiuose 72:79 (15:23, 15:20, 15:15, 27:21) nusileido „Palangos Kuršių“ (9-12) krepšininkams ir suklupo pirmąjį kartą nuo lapkričio 16-osios.

Marijampoliečiams itin nenusisekė rungtynių startas. Aidas Viskontas pataikė iš toli, Quincy Tayloras pridėjo 4 taškus paeiliui ir palangiškiai jau 7-ąją mačo minutę įgijo dviženklį pranašumą – 14:4.

Šeimininkai dar vieną sėkmingą atkarpą sužaidė antrajame kėlinyje. Taurantas Tamošiūnas atseikėjo tritaškį, Robertas Keliačius realizavo dvitaškį, Mindaugas Reminas smeigė dar vieną tolimą metimą, o „Palangos Kuršiai“ spurtavo 14:2 ir susikrovė 19 taškų persvarą (38:19).

Vis tik pirmąją rungtynių dalį kiek sėkmingiau sužaidė „Sūduva-Mantinga“ ir svečiai į ilgąją pertrauką išėjo atsilikdami 13 taškų (30:43).

Marijampoliečiai ilgą laiką negalėjo priartėti, bet į lemiamą šturmą kilo ketvirtajame kėlinyje. Gintautas Matulis pataikė dvitaškį, Justinas Jogminas įkrovė iš viršaus, o Jonas Zakas smeigė tritaškį ir iki mačo pabaigos likus kiek daugiau nei 3 minutėms, svečiai atsiliko 65:71.

Neilgai trukus J. Zakas dar kartą pataikė iš toli, tačiau itin tolimu metimu atsakė ir Taurantas Tamošiūnas, kuris galutinai uždarė rungtynes – 77:68.

„Manau, kad šiandien mums pritrūko pastangų. Labai lengvai davėme viską jiems. Varžovai ką norėjo tą darė, kur norėjo ten ėjo. Plius mūsų pataikymas. Jie stipriai rizikavo, o mes nepataikėme visiškai laisvi.

Ketvirtadienį atsitiesti pavyko, o šiandien ne. Galbūt todėl, kad turėjome pergalių seriją galvojame, kad atvažiuosime ir paprastai laimėsime. Taip nebus. Visi nori kautis ir parodyti, kad gali aplošti čempionus. Neparodėme nieko – užsivedimo, noro, pastangų. Viskas prasideda nuo pradžių, o ne ketvirtajame kėlinyje“, – po susitikimo komentavo vyriausiasis treneris P. Šakinis.

Šiame susitikime marijampoliečiams itin nekrito tolimi metimai – tikslą pasiekė viso labo 4 tritaškiai iš 27 (14 proc.). Palyginimui, „Palangos Kuršiai“ realizavo 8 tritaškius iš 17 (47 proc.).

„Sūduva-Mantinga“ ekipoje naudingiausiai žaidęs Justinas Jogminas pelnė 11 taškų (5/9 dvit., 1/1 baudos), atkovojo 10 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus, išprovokavo 4 pražangas bei surinko 24 naudingumo balus.

„Palangos Kuršiai“: Quincy Tayloras 19 (6/13 dvit.), Aidas Viskontas (8 rez. perd.) ir Taurantas Tamošiūnas (2/4 trit.) po 13, Robertas Keliačius 10 (8 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis (4/6 dvit.) ir Jonas Zakas (3/6 trit.) po 13, Justinas Jogminas 11 (5/9 dvit., 10 atk. kam.).