Šešiolikmečiai sutriuškino Slovėniją ir Europos čempionate liko devinti © FIBA.com nuotr.

Anksti iš kovos dėl medalių pasitraukusi Lietuvos šešiolikmečių rinktinė Europos čempionatą užbaigė pergalingai. Paskutinėse rungtynėse Rolando Rakučio treniruojama ekipa 91:77 (25:24, 20:8, 22:20, 24:25) sutriuškino Slovėniją ir užsitikrino devintąją vietą galutinėje pirmenybių rikiuotėje.

Pirmajame kėlinyje vyko kova taškas į tašką ir nė vienai komandai nepavyko atitrūkti didesniu nei penkių taškų skirtumu, o per ketvirtį lietuviams pavyko susikurti tik minimalų pranašumą – 25:24.

Prabėgus keturioms antrojo ketvirčio minutėms Sasa Ciani realizuodamas baudos metimą sumažino slovėnų deficitą iki keturių taškų, tačiau tada galingą atsaką davė Lietuvos rinktinės krepšininkai. Laimėję sausą atkarpą 10:0 ir per likusį pirmosios rungtynių dalies laiką leidę varžovams įmesti tik tašką mūsiškiai susikrovė dviženklį pranašumą – 45:32.

Sugrįžę po pasitarimo rūbinėje lietuviai atsipalaiduoti nė neketino, beveik įpusėjus trečiajam kėliniui dar užtikrinčiau atrodę šešiolikmečiai po taiklių Pauliaus Murausko baudų metimų padidino skirtumą tarp komandų septyniolikos taškų – 59:42.

Lemiamo ketvirčio pradžioje abi komandos apsikeitė taikliais dvitaškiai, tačiau po to slovėnai ir vėl sustojo, o be vargo taškus rinkę lietuviai po spurto 13:0 susikrovė triuškinamą pranašumą – 80:54. Galiausiai persvaros per likusį laiką neiššvaistę mūsiškiai šventė užtikrintą pergalę – 91:77.

LIETUVA: Paulius Murauskas 16 tšk., Radvilas Knezys 12 tšk., Ugnius Jaruševičius 11 tšk., Lukas Pivoriūnas 10 tšk., Rokas Jocius 8 tšk., Gytis Valickas 7 tšk., Olegas Kojanetsas 6 tšk., Titas Sargiūnas 5 tšk., Dominykas Butka ir Emilis Butkus po 4 tšk., Liutauras Lelevičius 2 tšk.

SLOVĖNIJA: Urbanas Klavzaras 18 tšk., Sasa Ciani 16 tšk., Markas Ivankovičius 15 tšk., Tiboras Mirtičius 11 tšk.