Sensacija: „Žalgiris“ pralaimėjo Jonavos komandai

Jonavos „CBet“ (14-13) krepšininkai pateikė didžiausią „Betsafe-LKL“ sezono sensaciją – namuose patiesė Kauno „Žalgirį“ (22-3).

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose po įspūdingos ir pratęsimo pareikalavusios kovos 100:97 (24:24, 9:21, 24:21, 30:21, 13:10) įveikė Lietuvos čempionus.

Nors ketvirtajame kėlinyje Kauno ekipa turėjo dviženklį pranašumą, jonaviečiai jį panaikino ir tik Edgaro Ulanovo metimo dėka „Žalgiris“ išplėšė papildomas penkias minutes. Pratęsimui persiritus į antrąją pusę vadžias į savo rankas perėmė šeimininkai – galiausiai paskutinėmis sekundėmis jie atlaikė svečių šturmą ir triumfavo 100:97.

Ši staigmena reiškia, kad į pirmąją turnyrinės lentelės vietą dabar pakyla Vilniaus „Rytas“ (22-3). Jei vilniečiai per likusius 5 mačus nesuklups, užsitikrins namų aikštelės pranašumą visose atkrintamųjų varžybų serijose.

Jonavos ekipoje siautėjo legionierių duetas – 33 taškus suvertęs Emmanuelis Lecomte'as bei 29 taškus pelnęs Juanas Palaciosas.

Tuo tarpu žalgiriečius į priekį šįkart tempė sekmadienį sutartis su klubu pratęsę krepšininkai – Lukas Lekavičius (17 tšk., 7 rez. perd., 22 naud. bal.) ir E. Ulanovas (19 tšk., 10 atk. kam., 28 naud. bal.), rezultatyvumu išsiskyrė ir Tyleris Cavanaugh – 23 taškai. Šiame mače laikinosios sostinės klubui nepadėjo du priekinės linijos žaidėjai – Joffrey Lauvergne'as ir Regimantas Miniotas.

Mačo pradžioje Kauno ekipa buvo susikrovusi 9 taškų pranašumą, tačiau visą jį iššvaistė dar pirmajame kėlinyje, po kurio rungtynėse vyravo lygybė – 24:24. Antrasis ketvirtis jau buvo sėkmingesnis svečiams, kurie į pertrauką ilsėtis išėjo turėdami dviženklį pranašumą – 45:33.

Po pertraukos jonaviečiai ėmė lipti į kalną ir po truputį vijosi varžovus, tačiau prieš lemiamą kėlinį jiems vis dar reikėjo panaikinti 9 taškų deficitą – 57:66. Paskutinios dešimt minučių prasidėjo šeimininkų spurtu – jie net kelis kartus priartėjo prie varžovų vos per vieną metimą, tačiau žalgiriečiai sugebėjo susigrąžinti 10-ies taškų persvarą – 83:73. Galiausiai ir jis buvo iššvaistytas – Edvinas Šeškus išlygino rezultatą, o J. Palaciosas jį persvėrė – 87:85.

E. Ulanovo dvitaškis sugrąžino rungtynėse lygybę, o paskutinis J. Palacioso metimas tikslo nepasiekė – pratęsimas.

Pratęsime V. Šeškaus kariauna jau įrodė savo pranašumą – šventė istorinę klubo pergalę 100:97.

„CBet“: E. Lecomte'as 33, J. Palaciosas 29, Edvinas Šeškus 16, Evaldas Šaulys 9, Vitalijus Kozys 7.

„Žalgiris“: T. Cavanaugh 23, E. Ulanovas 19, L. Lekavičius 17, Joshas Nebo 12, Nielsas Giffey 9, Karolis Lukošiūnas 6.