Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyre sensacingai startavo ir paskutinioji pirmojo etapo pora.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ nuo pat rungtynių pradžios demonstravo didelę motyvaciją prieš aukščiausiose šalies pirmenybėse žaidžiančius „Šiaulius“ – namuose žaidę Simono Serapino auklėtiniai 87:82 (23:18, 22:22, 19:23, 23:19) įveikė vis dar be pergalių šiame sezone liekančius šiauliečius.

Labiausiai laimėtojų gretose pasižymėjo Nojus Mineikis, surinkęs 26 taškus ir Adomas Sidarevičius (13 tšk.). Pralaimėjusioje komandoje geriausiai atrodė Elvaras Fridrikssonas (19 tšk.), Arminas Urbutis (19 tšk.) ir Justinas Furmanavičius (17 tšk.).

Geriau rungtynėse startavo šeimininkų ekipa. Sužaidus kelias minutes jie pirmavo 11:5 ir iškart privertė sunerimti minutės pertraukėlės paprašiusį A. Sireiką. Visgi po pasitarimo grįžę šiauliečiai pirmajame kėlinyje kalnų taip ir nenuvertė – po 10 minučių 5 taškų persvarą turėjo „Neptūnas-Akvaservis“ (23:18).

Antrojo ketvirčio pradžioje klaipėdiečiai apsukų nemažino ir pasiekė jau 10 taškų pranašumą – 31:21. Nors šiauliečiams iki pertraukos taip ir nepavyko perimti iniciatyvos, prie varžovų buvo priartėta iki 40:45.

Po pertraukos labiau nusiteikę pirmąsias minutes atrodė jaunieji klaipėdiečiai – jie atstatė turėtą dviženklę persvarą (51:40). Tuomet pabudę „Šiauliai“ pelnė 11 taškų be atsako ir pirmą kartą nuo mačo pradžios atstatė tarp komandų lygybę (51:51). Vis tik į paskutinįjį kėlinį vieno taško pranašumą nusinešė šeimininkai (64:63).

Likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos įkritęs E. Fridrikssono tritaškis į priekį pagaliau išvedė „Šiaulius“ (76:75), tačiau šiauliečiai pranašumą greitai prarado ir pačioje pabaigoje buvo priversti vytis varžovus (80:83), bet užtikrinčiau sužaidę klaipėdiečiai jau nepaleido pergalės iš rankų – 87:82.

„Neptūnas-Akvaservis“: N. Mineikis (9 atk. kam., 29 naud. bal.) 26, A. Sidarevičius (4 rez. perd.) 15, M. Vaitkus 13.

„Šiauliai“: A. Urbutis ir E. Fridrikssonas po 19, J. Furmanavičius (8 atk. kam.) 17, G. Orelikas (5 rez. perd.) 12.