Sensacija Pasaulio taurėje: L. Scolos vedama Argentina išmetė serbus ir žengė į pusfinalį © FIBA nuotr.

Pasaulio čempionate įvyko bene didžiausias netikėtumas - Argentinos rinktinė ketvirtfinalyje po galingo ketvirtojo kėlinio rezultatu 97:87 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20) įveikė Serbiją, kurie buvo vadinami vienais iš turnyro favoritų.

Argentina mačo pradžioje pribloškė varžovus ir kiek mažiau nei trijų minučių atkarpą laimėjo 12:4. Serbai lėtai įsivažiavo, tačiau iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris su puse minutės išlygino rezultatą - 16:16. Rezultatyvus kėlinys baigėse nedidele argentiniečių persvara - 25:23.

Įpusėjus antrajam kėliniui po Gabrielio Decko vieno taiklaus baudos metimo Argentina vėl atitrūko - 36:28. Viso ketvirčio metu Pietų Amerikos atstovai užtikrintai pirmavo ir tik po Nikolos Jokičiaus dvitaškio ketvirčio pabaigoje serbai sumažino atsilikimą iki penkių taškų. Po dviejų kėlinių Argentina pirmavo 54:49.

Serbai trečiąjį kėlinį pradėjo agresyviai puldami, tačiau Facundo Campazzo ir Luiso Scolos vedami argentiniečiai neatidavė iniciatyvos ir vėl atitrūko dviejų metimų persvara - 64:59. Serbams suaktyvinus gynybą tapo lengviau užpulti varžovus greitajame puolime, tačiau Argentina sugebėjo išlaikyti minimalią persvarą. Paskutines dvi ketvirčio minutes taškų nepelniusios komandos lemiamą dešimties minučių atkarpą pasitiko rezultatui esant Argentinos naudai - 68:67.

Ketvirčio pradžioje Marko Guduričius pataikė tritaškį ir pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė serbus į priekį - 70:68. Argentinos rinktinė į tai sureagavo ir jau už poros atakų po Patricio Garino tritaškio susigražino persvarą. Kaip jau buvo įprasta šiame mače argentiniečiai puikiu puolimu įgavo solidžią persvarą ir likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes L. Scola padidino pranašumą iki vienuolikos taškų - 87:76. Serbus neįtikėtinais metimais bandė tempti Bogdanas Bogdanovičius, tačiau balkanams teko pripažinti priešininkų pranašumą ir taip baigti pasirodymą pasaulio čempionate - 87:97.

Šiose rungtynėse nesustabdomai rungtyniavo Argentinos tandemas - atitinkamai 20 ir 18 taškų pelnę L. Scola bei F. Campazzo. Serbų neišgelbėjo Sakramento „Kings“ atstovo B. Bogdanovičiaus 21 taškas.

ARGENTINA: Luisas Scola (5 atk. kam.) 20, Facundo Campazzo (12 rez. perd., 6 atk. kam.) 18, Patricio Garino 15, Gabrielis Deckas (8 atk. kam.) 13, Luca Vildoza 11.

SERBIJA: Bogdanas Bogdanovičius 21, Nemanja Bjelica (5/17 met., 7 atk. kam.) 18, Nikola Jokičius (10 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.) 16, Vladimiras Lučičius 12.