Sėkmingiausios visų laikų Europos krepšinio komandos! © Organiz.

Geriausios krepšinio komandos turi ypatingą trauką. Jose paprastai žaidžia kai kurie iš labiausiai charizmatiškų ir talentingiausių sporto atstovų. Gerbėjai mėgsta sekti šiuos krepšininkus. Jiems patinka jų asmenybės ir jie žavisi, kaip puikiai jie žaidžia krepšinį. Jie daro tokius dalykus kaip dėjimai, metimai pro šalį ir kitus atletiškus triukus, kurie atrodo neįmanomi. Žiūrėti krepšinio rungtynes per televiziją yra gerai, bet jei esate stadione, gaunate iš arti stebėti veiksmą. Gyva patirtis išryškina žaidėjų greitį, jėgą ir atletiškumą. Jūs visiškai įsitraukiate į kiekvieną epizodą, jaučiate emocijų svyravimus ir semiatės žaidėjų intensyvumo. Todėl būtina apsilankyti bent vienose krepšinio rungtynėse. Jei norite pamatyti mačą tarp geriausios Europos komandos, rekomenduojama bilietus įsigyti iš anksto. Ir nepamirškite užsisakyti skrydžio bilietų per tickets.lt.

Žalgiris Kaunas

Garsioji Lietuvos krepšinio komanda „Žalgiris Kaunas“ buvo įkurta 1944 m. Komandos pravardė „Žalgiris“, kuris apytikriai verčiamas kaip „Šauliai“, pagerbia Lietuvos karines pajėgas, kurios drąsiai kovojo už šalies nepriklausomybę XX amžiaus pradžioje. „Žalgiris Kaunas“ vardas įrašytas į krepšinio istorijos analus, tiek šalyje, tiek tarptautiniu mastu. Ji yra nugalėjusi tokias krepšinio galias kaip „Real Madrid“ ir „Barcelona“. 1999 m. komanda laimėjo Europos čempionų taurę. Ji dominavo Lietuvos krepšinio lygoje, iškovojusi nepaprastą 24 čempionų titulų skaičių, dar labiau įtvirtinusi savo statusą kaip viena sėkmingiausių šalies krepšinio klubų.

„Žalgiris Kaunas“ išaugino kai kuriuos didžiausius krepšinio talentus. Arvydas Sabonis paliko neišdildomą žymę klubo istorijoje, kai nuo 1981 iki 1989 m. atstovavo komandos spalvoms. Žydrūnas Ilgauskas ir Linas Kleiza tobulino savo įgūdžius „Žalgiryje“ prieš pradedant savo profesionalią karjerą. Be to, europiečių krepšininkų NBA pradininkas Šarūnas Marčiulionis iškilo iš „Žalgirio“ gretų, nutiesdamas kelią būsimoms Lietuvos talentų kartoms.

Virtus Bologna

„Virtus Bologna“ yra profesionali krepšinio komanda, įkurta 1929 m. ir įsikūrusi Bolonijos mieste, Italijoje. Tai vienas seniausių ir sėkmingiausių krepšinio klubų Italijoje, turintis ilgą ir turtingą istoriją. Komandos pavadinimas „Virtus“ reiškia „dorybę“ arba „jėgą“, atspindintis klubo vertybes ir dvasią.

„Virtus Bologna“ yra laimėjusi daugybę svarbių trofėjų, įskaitant Eurolygą 1998 m. ir 2001 m., taip pat FIBA Saporta taurę 1990 m. Be to, ji yra laimėjusi rekordinį skaičių Italijos „Lega Basket Serie A“ čempionų titulų – iki 2024 m. jų skaičius siekė 16, o paskutinysis buvo iškovotas 2021 m.

„Virtus Bologna“ yra išugdžiusi daugybę krepšinio žvaigždžių. Argentinos legenda Manu Ginóbili žaidė komandoje prieš prisijungdamas prie NBA klubo „San Antonio Spurs“, kur laimėjo keturis NBA čempionatus. Taip pat, Serbijos krepšinio ikona Predrag Danilovič didžiąją savo karjeros dalį praleido būtent „Virtus Bologna“ gretose. Be to, „Virtus Bologna“ buvo vieta, kur žymus krepšininkas Marko Jarič tobulino savo įgūdžius prieš pradėdamas sėkmingą karjerą NBA.

Bayern Munich

„Bayern Munich“ krepšinio komanda buvo įkurta 1946 m. ir yra įsikūrusi Miunchene, Bavarijoje, Vokietijoje. Nors klubas geriausiai žinomas dėl savo sėkmingos futbolo komandos, jo krepšinio komanda taip pat yra pasiekusi svarbių laimėjimų sporto istorijoje.

„Bayern Munich“ yra vienas iš sėkmingiausių krepšinio klubų Vokietijoje, laimėjęs Vokietijos krepšinio lygą (BBL) penkis kartus (1954, 1955, 2014, 2018, 2019) ir Vokietijos taurę tris kartus (1968, 2018, 2021). Komanda taip pat žinoma dėl savo pasirodymų tarptautinėse varžybose, ypač Eurolygoje.

„Bayern Munich“ krepšinio komanda išugdė daug talentingų atletų. Derrick Williams, kuris buvo pasirinktas pirmajame NBA naujokų biržos rate, žaidė komandos spalvose 2018-19 sezone. Demond Greene, amerikietis gynėjas, buvo svarbus žaidėjas komandai, padėjęs laimėti 2014 m. BBL titulą. Nihad Djedović yra vienas iš ilgiausiai komandoje žaidusių krepšininkų, prisidėjęs prie kelių svarbių laimėjimų.

Per pastaruosius metus „Bayern Munich“ krepšinio komanda įsitvirtino kaip viena iš stipriausių Europos komandų, reguliariai dalyvaudama Eurolygos turnyruose ir kovodama dėl aukštų vietų Vokietijos lygoje.

Fenerbahçe

„Fenerbahçe“ yra prestižinis daugiasportis klubas, įsikūręs Stambule, Turkijoje. Jo krepšinio skyrius, įkurtas 1907 m., yra vienas iš svarbiausių klubo dalių ir žinomas dėl savo pasiekimų tiek Turkijoje, tiek tarptautinėje arenoje. Komandos pavadinimas turkų kalba reiškia „Fenerbahče rajonas“, nurodydamas į vietovę Stambule, kur buvo įkurtas klubas.

„Fenerbahçe“ yra laimėjusi Eurolygą du kartus, 2017 m. ir daugiau nei dešimt Turkijos krepšinio superlygos titulų, šalies aukščiausios lygos krepšinio varžybose. Komanda taip pat laimėjo 8 Turkijos taurės titulus ir pasiekė svarbių pergalių prieš Europos gigantus, tokius kaip „Real Madrid“ ir „Barcelona“.

„Fenerbahçe“ padėjo daugeliui krepšininkų, kurie padarė didelį poveikį sportui. Serbijos puolėjas Žan Vesely buvo svarbus komandos 2017 m. Eurolygos laimėjimuose. Kostas Sloukas, Graikijos gynėjas, žaidė su „Fenerbahçe“ nuo 2015 iki 2020 m., padėdamas komandai laimėti kelis šalies ir tarptautinius titulus. Nando de Colo, Prancūzijos snaiperis, prisijungė prie „Fenerbahçe“ 2019 m. ir tapo svarbiu žaidėju komandoje. Ekpe Udoh, amerikietis centras, buvo 2017 m. Eurolygos laimėjimo komandos dalis, žaisdamas „Fenerbahçe“ nuo 2015 iki 2017 m.

Olympiacos

„Olympiacos“ krepšinio komanda buvo įkurta 1931 m. ir yra įsikūrusi Pirejuje, mieste šalia Atėnų, Graikijoje. Komanda žaidžia savo namų rungtynes SEF stadione, dar žinomame kaip Taikos ir Draugystės stadionas, kuris talpina apie 12 000 žiūrovų. Ši arena yra istorinė vieta, kurioje vyko daugybė atsiminimų vertų rungtynių, įskaitant įkaitusius Graikijos derbius prieš „Panathinaikos“.

„Olympiacos“ yra viena iš sėkmingiausių Europos krepšinio komandų, laimėjusi Eurolygą tris kartus – 1997, 2012 ir 2013 m. Graikijos krepšinio lygoje komanda taip pat dominuoja, iškovojusi daugiau nei 14 čempionų titulų, o taip pat laimėjusi Graikijos taurę daugiau nei dešimt kartų.

„Olympiacos“ išugdė daug talentingų krepšininkų, kurie paliko ilgalaikį pėdsaką sporte. Vasilis Spanoulis, Graikijos gynėjas, buvo su „Olympiacos“ nuo 2010 iki 2021 m. ir yra laikomas vienu iš geriausių komandos žaidėjų bei Eurolygos legendų. Graikijos puolėjas Georgios Printezis buvo raktinis asmuo „Olympiacos“ triumfuose Eurolygoje. Nikola Milutinov, iš Serbijos, buvo su klubu nuo 2015 iki 2020 m. ir padėjo jiems laimėti keletą šalies titulų.

Real Madrid

„Real Madrid“ yra prestižinis daugiasportis klubas, geriausiai žinomas dėl savo futbolo komandos, bet taip pat pasižymintis sėkminga krepšinio komanda. Krepšinio skyrius buvo įsteigtas 1931 m., ir nuo tada jis tapo vienu iš dominuojančių jėgų Europos krepšinyje.

„Real Madrid“ yra laimėjęs Eurolygą 11 kartų, kas yra vienas iš aukščiausių pasiekimų šiose varžybose. Komanda taip pat pasiekė sėkmę prieš tokias komandas kaip „Panathinaikos“ ir „Maccabi Tel Aviv“. Be to, „Real Madrid“ yra laimėjęs 36 Ispanijos krepšinio lygos čempionų titulus ir iškovojo Ispanijos taurę 28 kartus, taip pat yra žinomas kaip vienas iš svarbiausių krepšinio talentų lopšių.

Tarp garsių krepšininkų, kurie žaidė „Real Madrid“, yra Luka Dončić, Slovėnijos gynėjas, kuris žaidė nuo 2015 iki 2018 m. ir po to išvyko į NBA, kad prisijungtų prie „Dallas Mavericks“. Felipe Reyes, Ispanijos sunkusis puolėjas, žaidė „Real Madrid“ nuo 2004 iki 2021 m. ir yra vienas iš klubo legendų.

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos