Savaitės apžvalga: geležinis M. Lukauskis bei pajėgas burianti „Juventus“ © P.Žukausko nuotr.

Su dviem gynėjais sutartis nutraukęs Kauno „Žalgiris“, greitai apsisprendęs sugrįžti Lukas Lekavičius, parako dar turintis Mindaugas Lukauskis, blogiuko etiketę nusiimti sieksiantis Ignas Vaitkus, gynėjų rokiruotę „Šiauliuose“, Alytuje likęs Paulius Danisevičius, pokyčiai „Lietkabelyje“ bei kiti svarbiausi savaitės „Betsafe–LKL“ įvykiai – LKL.LT savaitės apžvalgoje.

„Žalgirį“ palikę gynėjai. Vasaros darbus tęsianti Kauno „Žalgirio“ komanda pasinaudojo sutartyse numatyta teise nutraukti bendradarbiavimą su kauniečiais 22 metų Martynu Varnu ir 26-erių Donatu Sabeckiu.

Praėjusį sezoną M. Varnas buvo paskolintas Kėdainių „Nevėžiui“ bei „Betsafe–LKL“ pirmenybėse, žaisdamas po 22 minutes, jis pelnydavo po 7,4 taško ir atkovodavo po 2,8 atšokusio kamuolio.

Tuo metu D.Sabeckis prie Lietuvos čempionų šeimos prisijungė praėjusią vasarą, sudarydamas vienerių metų kontraktą su galimybe jį pratęsti dar metams. Visgi, vos tik prasidėjus praėjusiam sezonui gynėjas buvo paskolintas FIBA Čempionų lygoje rungtyniaujančiai Liudvigsburgo „MHP Riesen“ komandai.

Europoje kaunietis „MHP Riesen“ komandai rinkdavo po 6,3 taško, po 3,3 atkovoto kamuolio bei po 1,8 rezultatyvaus perdavimo per 19 minučių.

Užaugęs L. Lekavičius. Lukas Lekavičius nuo 2018–2019 m. sezono vėl vilkės Kauno „Žalgirio“ komandos marškinėlius, su kuriais pradėjo savo profesionalaus krepšininko karjerą.

Po dviejų sezonų pertraukos ir žaidimo Atėnų „Panathinaikos“ gretose į Kauną sugrįžęs gynėjas interviu su „Žalgiris TV“ metu pasakojo apie patirtį Graikijoje bei džiaugėsi vėl galėdamas būti „Žalgirio“ dalimi.

„Ilgai nemąsčiau, kai „Žalgiris“ manimi susidomėjo. Prireikė mažai laiko, kad pasirašyčiau kontraktą. Čia dirba tas pats treneris, o organizacija darosi tik geresnė. Nors ir taip ji buvo gera. Labai smagu, – pasakojo L. Lekavičius. – Kažko naujo nebus. Vaidmuo bus toks, kaip ir prieš porą metų – kilsiu nuo suolo, stengsiuosi įnešti energijos ir pakeisti žaidimo ritmą. Tokios bus užduotys. Apie tai ir šnekėjome.“

Pirmą kartą prie „Žalgirio“ vyrų komandos L.Lekavičius prisijungė dar 2014–2015 m. sezone. Kaune 183 cm ūgio žaidėjas spėjo sužaisti tris sezonus, per kuriuos triskart tapo LKL čempionu.

Po sėkmingo asmeninio 2016–2017 m. sezono, kuomet L.Lekavičius Eurolygoje įmesdavo po 8,5 taško bei atlikdavo po 3,5 perdavimo, krepšininkas sulaukė susidomėjimo iš „Panathinaikos“ ekipos.

Per du sezonus Graikijoje įžaidėjas dažniausiai kildavo nuo suolo ir užėmė Nicko Calatheso dublerio rolę. Praėjusiame Eurolygos sezone L.Lekavičius pelnydavo po 4 taškus ir atlikdavo po 1,3 rezultatyvaus perdavimo.

„Tie metai labiau padėjo paaugti kaip asmenybei. Reikėjo išvažiuoti į naują šalį, pas naują trenerį, į naują komandą. Buvo sunku, bet, manau, kad subrendau kaip asmenybė labiau nei kaip žaidėjas, – tvirtino L. Lekavičius. – Geras dalykas tas, jog komandoje buvo daug individualiai stiprių žaidėjų. Būdavo sunku treniruotėse prieš tą patį Nicką Calathesą. Buvo smagu kažką išmokti iš tokio lygio krepšininkų. Smagu būti kartu su jais, stebėti, kaip jie žaidžia, kaip jie priima spaudimą. Užaugau kaip ir žaidėjas.“

Parako dar turintis M. Lukauskis. 40-metis Mindaugas Lukauskis sportinės avalynės ant vinies kabinti dar negalvoja. Vyriausias lygos krepšininkas dar bent metus gins Prienų ekipos garbę.

Pasibaigus „Betsafe–LKL“ sezonui M. Lukauskiui bus 41-eri metai, o toks amžius atletui leis pakilti į antrąją vietą lygos metraščiuose. Visų laikų vyriausias čempionato žaidėjas yra Algimantas Pavilonis, kuris paskutinį savo mačą šalies pirmenybėse sužaidė būdamas 42-ejų 3 mėnesių ir 15 dienų amžiaus.

„Skycop“ kapitono pareigas praėjusį sezoną ėjęs M. Lukauskis vidutiniškai pelnydavo po 9 taškus, atkovodavo po 3,3 kamuolio, atlikdavo po 2,7 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo po 9,4 naudingumo balo.

Gynėjų rokiruotė „Šiauliuose“. 21-erių Snaiperis Karolis Lukošiūnas pasinaudojo sutartyje numatyta galimybe ją nutraukti sumokant išpirką bei taip paliko „Šiaulius“.

Saulės miesto ekipa greitai rado pamainą išvykusiam gynėjui – „Šiauliai“ sudarė dvejų metų kontraktą pagal formulę „1+1“ su latviu Daviu Geksu.

D. Geksas pastaruosius du sezonus rungtyniavo 2-os Ispanijos lygos Oviedo „Libarkank”. Pernai gynėjas per 26 minutes pelnydavo po 8,7 taško, iš toli atakuodamas 40 proc. taiklumu, atkovodavo po 2,7 kamuolio bei atlikdavo po 1 rezultatyvų perdavimą.

Blogiukas Utenoje. Utenos „Juventus“ turi ketvirtąjį naujoką – Aukštaitijos klubas dėl dvejų metų kontrakto (1+1) sukirto rankomis su 26-erių puolėju Ignu Vaitkumi.

Praėjusį sezoną I. Vaitkus rungtyniavo „Šiaulių“ ekipoje, tačiau vilkėdamas geltonų komandos marškinėlių sezono neužbaigė – likus dvejoms rungtynėms jis dėl klubo vidaus drausmės pažeidimų buvo suspenduotas.

„Blogiuko etiketę galiu panaikinti savo žaidimu, save parodydamas gerai, – tinklalapiui LKL.LT teigė „Juventus“ naujokas. – Manau, kad reikia laiko, reikia, kad prasidėtų sezonas, o tuomet matysis, kokie yra komandos ir mano rezultatai. Jei viskas bus gerai, tuomet viskas bus užmiršta greitai.“

I. Vaitkus praėjusį sezoną rungtyniavo po 26 minutes, pelnydavo po 12,5 taško, atkovodavo po 4,9 kamuolio, atlikdavo po 2 rezultatyvius pardavimus bei rinkdavo po 12,7 naudingumo balo.

„Dzūkija“ išsaugojo įžaidėją. Keturis sezonus Alytaus „Dzūkijoje“ praleidęs Paulius Danisevičius dar vienam sezonui lieka Alytuje – klubas ir krepšininkas sutarė dėl naujo vienerių metų kontrakto.

„Džiaugiuosi, kad dar metus žaisiu „Dzūkijoje“, – teigė 24 metų gynėjas. – Alytus man tapo antraisiais namais, čia jaučiuosi puikiai. Sprendimą likti taip pat palengvino žinia, kad komandą treniruos Valdemaras Chomičius, su kuriuo esame dirbę anksčiau ir žinome ko tikėtis.“

Įžaidėjas praėjusį „Betsafe–LKL“ sezoną rinko po 5,7 taško, atliko po 2,7 rezultatyvaus perdavimo ir atkovojo po 1,3 kamuolio.

Pasipildęs „Lietkabelio“ trenerių štabas. Panevėžio „Lietkabelio“ komanda imasi formuoti trenerių štabą. Vyriausiajam treneriui Nenadui Čanakui talkins Laimonas Eglinskas. 30-metis šilutiškis bus treneris-skautas, o štabą šią vasarą papildys dar vienas asistentas.

L. Eglinskas yra sukaupęs daug vyr. trenerio darbo patirties – 2014–2015 m. sezone jis stovėjo prie Kauno „Aisčių“ moterų ekipos vairo, 2015–2016 m. sezone vadovavo Kauno „LSU-Atletui“, o nuo 2017 m. treniravo „Šilutės“ krepšininkus, kurie varžėsi Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

L. Eglinsko auklėtiniai praėjusiame sezone pasiekė puikų rezultatą – reguliariajame sezone užėmė penktąją vietą.

„Lietkabelis“ turės ir naują fizinio rengimo trenerį – Vaidą Verbicką pakeitė Darius Aučyna. 30-metis gerai pažįstamas sportininkas, kuris specializuojasi šuolio į tolį ir trišuolio rungtyse.

Pokyčiai „Lietkabelio“ vadovybėje. Panevėžio „Lietkabelio“ klube įvyko dalininkų susirinkimas, kurio metu buvo priimtas esminis pokytis. Nuo šiol vieninteliu akcininku liko panevėžietis Sigitas Gailiūnas, kadangi iš dalininkų gretų buvo pašalintas Mantas Ignatavičius, Irmantas Aukštikalnis ir Rokas Mickevičius.

LKL licencijos suteiktos 10 klubų. Visi 10 klubų, dalyvavę LKL licencijavimo procese, gavo licencijas dalyvauti 2019–2020 m. „Betsafe–LKL“ čempionate – tokį sprendimą priėmė pirmadienį posėdžiavusi LKL valdyba.

Posėdyje bendru 12 valdybos narių sutarimu licencijos išduotos Kauno „Žalgirio“, Vilniaus „Ryto“, Klaipėdos „Neptūno“, Panevėžio „Lietkabelio“, Pasvalio „Pieno žvaigždžių“, Utenos „Juventus“, „Prienų“, Alytaus „Dzūkijos“, Kėdainių „Nevėžio“ ir „Šiaulių“ klubams.

LKL valdybos posėdyje nuspręsta, kad „Nevėžio“ klubui suteikta dalinė licencija. Klubas nepateikė finansinių duomenų, tačiau naujai suformuotai vadovybei suteiktas terminas iki rugpjūčio 15 d. pateikti likusius dokumentus norint varžytis čempionate.

Išplėstas KMT formatas. Kitą sezoną Karaliaus Mindaugo taurės žiūrovai sulauks dar įdomesnio reginio – turnyre pirmą kartą varžysis 16 komandų.

Tokį sprendimą pirmadienį priėmė LKL valdyba, patvirtinusi ir atnaujintą taurės formatą. Pagal jį turnyre iš viso bus sužaistos 28 rungtynės.

16 turnyro komandų sudarys visi 10 „Betsafe–LKL“ klubų bei 6 ekipos iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL).

Praėjusį sezoną turnyre varžėsi 14 komandų ir buvo sužaista dvejomis rungtynėmis mažiau nei numatoma ateinantį sezoną.

lkl.lt

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos