„Ryto“ ir „Neptūno“ dublerių dvikovoje – užtikrinta klaipėdiečių pergalė © stopkadras

Nuo rungtynių pradžios dominavę Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (18-9) krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) iškovojo užtikrintą pergalę prieš Vilniaus „Perlą“ (14-14) rezultatu 76:56 (26:19, 22:8, 17:10, 11:19).

Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Vilniaus, kurie surengė 6:0 atkarpą. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai nepasimetė ir spurtavo 10:2 (10:8). „Neptūnas-Akvaservis“ pratęsė sėkmingą atkarpą, o po Mato Vaitkaus taškų greitoje atakoje, „Perlo“ strategas Edvinas Justa buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (20:12).

Po minutės pertraukėlės svečiai surengė kelias sėkmingas atakas, o per dvi minutes sugebėjo pelnyti 7 taškus, tačiau paskutinį žodį pirmajame kėlinyje tarė Lukas Kreišmontas, pataikęs fantastišką tritaškį metimą nuo vidurio linijos (26:19).

Antrajame ketvirtyje klaipėdiečiai įjungė aukštesnę pavarą. Komandinio žaidimo dėka, šeimininkai jau antrajame kėlinyje įgijo 15-os taškų persvarą (42:27). Klaipėdos komanda, o tiksliau Dovydas Romančenko užsidegė nuo trijų taškų distancijos. Pataikęs du tolimus metimus iš eilės varė į neviltį „Perlo“ ekipą (48:27).

Po ilgosios pertraukos apsukų nemažinę „Neptūnas-Akvaservis“ žaidėjai didino pranašumą. Į gilią duobę kritę svečiai iš Vilniaus niekaip nesugebėjo surengti pastebimesnio spurto, kuris leistų grįžti į rungtynes.

Aukštesnę pavarą gynyboje įjungę klaipėdiečiai svečiams leido įmesti tik 10 taškų trečiajame kėlinyje, o patys prieš lemiamą ketvirtį įgijo rekordinę, 28 taškų persvarą (65:37).

Ketvirtasis kėlinys šiose rungtynėse tapo tik formalumu, abiejų komandų treneriai į aikštę leido mažiau rungtyniaujančius krepšininkus. Vis dėlto vilniečiai nebuvo linkę pasiduoti ir deficitą mažino, tačiau jis buvo per didelis, kad „Perlas“ sugebėtų laimėti.

„Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 16, Dovydas Romančenko 13 (5 atk. kam), Herkus Kumpys 13, Vytautas Šarakauskas 10 (6 atk. kam).

„Perlas“: Ąžuolas Tubelis 19 (8 atk. kam), Simas Jarumbauskas 8 (12 atk. kam).