„Rytas“ žengė antrą žingsnį pusfinalio link

Vilniaus „Ryto“ komandai teliko žingsnis iki Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio.

Trečiosiose ketvirtfinalio rungtynėse namie 87:59 (13:14, 30:16, 21:14, 23:15) pavyko susitvarkyti su Alytaus „Dzūkija“ ir serijoje iki trijų pergalių Giedriaus Žibėno auklėtiniai pirmauja 2:1.

Ketvirtasis ir galbūt lemiamas ketvirtfinalio mūšis Alytuje vyks gegužės 8 dieną, 16 valandą.

Alytiškiai uždavė toną rungtynėms ir po geros Mindaugo Lukauskio ir Martyno Zigmantavičiaus atkarpos pirmavo 12:7. Kėlinys tik įpusėjo, o „Ryto“ puolimas strigo, taip leidžiant varžovams pirmauti toliau. Tik šeimininkų spurtas 5:0 paliko „Dzūkijai“ vos minimalią persvarą – 13:14.

Beje, vilniečiai trumpam buvo praradę Arną Butkevičių, kuris po kontakto paliko aikštę, tačiau pasirodė, jog jam nieko rimto nenutiko.

Vaidas Čepukaitis rinkosi pražangas, o „Rytas“ tik palengva ėmė vadžias į savo rankas – to padaryti lengvai neleido J.Furmanavičiaus ir Joshua Newkirko tandemas – 28:28. Galiausiai šeimininkai surengė atkarpą 9:0 ir po dviejų kėlinių pirmavo 43:30.

Per du pirmuosius ketvirčius „Dzūkija“ puolime nenusiėmė nė vieno kamuolio.

Po didžiosios pertraukos vilniečiai ėmė tiesiog dominuoti. Ivanas Buva žlugdė svečius (53:35), prie jo prisidėjo ir A.Butkevičius, tad „Ryto“ atkarpa 13:3 dėjo pamatus būsimai pergalei – 56:35.

Sveikatos problemos pakirto Dylaną Frye’ų ir Joshua Newkirką, tad alytiškių viltys blėso. Tuo tarpu vilniečiai neatleido puolimo vadžių (74:46) ir rungtynes baigė ramia bei tvirta pergale.

„Rytas“: Ivanas Buva 18, Kennethas Smithas 12 (4/6 trit.), Tanneris Leissneris 10 (6 atk. kam.), Jarvisas Williamsas (6 atk. kam.) ir Arnas Butkevičius (5 atk. kam.) – po 9.

„Dzūkija“: Martynas Zigmantavičius 14, Aleksandaras Aranitovičius 12 (2/6 trit., 5 atk. kam.), Justas Furmanavičius 10, Joshua Newkirkas 6.

„Buvome skolingi sirgaliams kąsnelį gero krepšinio. Tikiuosi, kitame mače sirgalių vėl bus tiek  daug ir jie vėl bus tokie energingi. Turėjome gerą energiją gynyboje, begalę lyderių, esu ne kartą sakęs, jog lyderystė nėra tik pelnomi taškai. Dėl to išlaikėme „Dzūkiją“ tik su 4 rezultatyviais perdavimais“, – džiaugėsi Giedrius Žibėnas.

„15 minučių žaidėme taip, kaip ruošėmės. Gynyboje atrodėme gerai, o puolime taip, kaip galime. Vėliau prasidėjo keitimai ir per 5 minutes pralaimėjome rungtynes“, – pripažino Ramūnas Cvirka.