„Rytas“ pralaimėjo Ispanijos ekipai © fiba.basketball nuotr.

Karštoje Ispanijoje Vilniaus „Rytas“ (1-2) sugriuvo antroje rungtynių pusėje. Išvykoje vilniečiai 75:89 (21:20, 20:18, 9:22, 25:29) nusileido Tenerifės „Lenovo“ (3-1).

Visos sudėties į Tenerifę išvykęs „Rytas“ rungtynes pradėjo 7:0 atkarpa be atsako. Sudėtingus tolimus metimus pataikęs Lukas Uleckas tempė „Rytą“ į priekį puolime ir buvo tikras herojus.

Gynėjas pelnė 11 taškų, neprametė nei vieno metimo ir po pirmojo ketvirčio vilniečiai pirmavo minimaliu skirtumu – 21:20.

Vaidas Kariniauskas ėmėsi iniciatyvos antrajame kėlinyje ir sostinės komanda vėl atsiplėšė nuo varžovų (40:31). Tačiau Tenerifės ekipa sugebėjo sugrįžti ir sumažinti deficitą. Antrasis ketvirtis baigėsi vilniečiams turint 3 taškų persvarą – 41:38.

L.Uleckas pirmoje pusėje buvo rezultatyviausias su 11 taškų, V.Kariniauskas ir Ivanas Buva pridėjo po 8.

Antrą mačo pusę pradėjęs „Rytas“ nerado ginklų puolime ir varžovai perlaužė rungtynes. Per paskutines 5 minutes trečiajame kėlinyje sostinės ekipa pelnė tik tašką ir „Lenovo“ baigė jį turėdami dviženklį pranašumą 60:50.

Paskutiniame ketvirtyje užsidegęs Speedy Smithas bandė traukti „Rytą“ ir pelnė 10 taškų. Tačiau varžovai tam turėjo atsakymą puolime ir vilniečiai 75:89 patyrė pralaimėjimą „Santiago Martin“ arenoje.

„Rytas“: Kennethas Smithas 14 (4 rez. perd.), Lukas Uleckas 13 (3/7 trit.), Ivanas Buva 10 (9 atk. kam.), Gytis Radzevičius 9 (6 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 8.

„Lenovo“: Kyle’as Wiltjeras 25, Sasu Salinas 14 (4/9 trit.), Joanas Sastre 12, Franas Guerra 10, Aaronas Doornekampas 9 (8 atk. kam.).