„Rytas“ per plauką pralaimėjo prancūzams © FIBA/championsleague.basketball nuotr.

Sostinėje duotas signalinis šūvis FIBA Čempionų lygos „TOP 16“ etapo startui. Jame Vilniaus „Rytas“ (0-1) namų tvirtovėje 71:76 (15:18, 17:25, 20:17, 19:16) nusileido Strasbūro SIG (1-0).

Vilniečių startiniame penkete rungtynes pradėjo Speedy Smithas, Margiris Normantas, Gytis Radzevičius, Arnas Butkevičius ir Ivanas Buva.

Mačą geriau pradėjo svečiai iš Prancūzijos, tačiau likus daugiau nei 3 minutėms pirmajame kėlinyje „Rytas“ išsiveržė į priekį (15:14). Per likusį laiką daugiau taškų nepelnę vilniečiai pirmąjį ketvirtį pralaimėjo – 15:18.

Gera toną puolime davęs I.Buva rinko taškus po savalaikių komandos draugų perdavimų, tačiau sostinės ekipai arčiau niekaip nepavyko sumažinti turėto deficito. Likus minutei iki pirmosios pusės pabaigos, „Rytas“ atsiliko 12 taškų skirtumu (28:40). Pirmuosius du kėlinius vilniečiai baigė besivejančių pozicijoje – 32:43.

I.Buva pirmoje pusėje buvo rezultatyviausias „Ryto“ žaidėjas ir pelnė 15 taškų, A.Butkevičius pridėjo 7. Vilniečiams sunkiai sekėsi atakuoti iš toli ir per du kėlinius „Rytas“ realizavo tik 1 tritaškį iš 10.

Du tolimus metimus prasidėjus trečiajam kėliniui smeigė S.Smithas ir sumažino vilniečių atsilikimą (40:47). Taškas į tašką ir toliau žaidusios komandos trečiąjį kėlinį baigė – 52:60.

Paskutiniajame ketvirtyje užsivedęs „Rytas“ su fanų energija startavo 7 taškų be atsako atkarpa ir po jos S.Smithas kėlė ant kojų visą areną (59:60). Varžovai kėlinio pirmuosius taškus pelnė tik praėjus 4 minutėms.

Dvikovos nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis minutėmis ir sėkmingiau žaidę svečiai nugalėjo „Rytą“ bei šventė pergalę – 71:76.

„Rytas“: Ivanas Buva 20 (7 atk. kam.), Arnas Butkevičius 14 (6 atk. kam.), Speedy Smithas 13, Tanneris Leissneris ir Gytis Radzevičius (6 atk. kam.) po 7.

SIG: Johnas Robersonas 16, Yannisas Morinas 12 (6/9 dvit.), Mattas Mitchellas 11, Jeanas-Baptiste’as Maille 9 (6 atk. kam.).