„Rytas“ išbandė hibridinį krepšinio žaidimą © „Rytas“ nuotr.

Lietuvių kuriamas unikalus sportas sudomino ir Lietuvos čempionę Vilniaus „Ryto“ komandą. Ji išbandė „Twain Sport“ hibridinį krepšinio žaidimą, kuriame du atletai rungiasi vienas prieš vieną.

Hibridiniame žaidime vienos rungtynės trunka vos 60 sekundžių. Du atletai varžosi identiškose aikštelėse, krepšininkų tikslas – surinkti kuo daugiau taškų metant iš kompiuterio parinktų pozicijų. Kiekvienas metimas vertas nuo vieno iki trijų taškų – identiškas vertes abiem sportininkams taip pat parenka kompiuteris.

„Tai gera pramoga. Išbandžiau žaidimą pirmą kartą ir jis atrodo labai smagus, – inovaciją įvertino „Ryto“ kapitonas Arnas Butkevičius. – Šiam žaidimui reikia pasiruošti. Čia būtinas geras taiklumas ir manevringumas, o tam reikia treniruočių.“

Su unikaliu iššūkiu geriausiai susitvarkė „Ryto“ sporto direktorius Donatas Zavackas – iš pradžių jis laimėjo turnyrą tarp klubo administracijos darbuotojų ir rėmėjų, o vėliau buvo tiksliausias ir tarp krepšininkų.

Pastarojo turnyro finale D. Zavackas 19:13 pranoko Arną Adomavičių. Pusfinalyje jie įveikė A. Butkevičių ir Luką Ulecką.

„Labai patiko, nuo pirmų akimirkų apėmė azartas, – lietuvių kuriama inovacija sužavėtas buvo Gytis Radzevičius. – Niekada nežinai, iš kur reikės mesti, kiek taškų gausi ir tikrai labai įdomu.“

„Tai nereali idėja, – džiaugėsi „Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas. – Iki paskutinės sekundės nežinai, laimi ar pralaimi. Nežinai, kokios vertės kiekvienas metimas, pati sistema labai konkurencinga.“

Unikalias varžybas organizuos Hibridinio sporto lyga. Jos tikslas – subūrus profesionalių sportininkų išpopuliarinti varžybų transliacijas pasaulyje, ypatingai tarp jaunosios kartos, mėgstančios greitą ir dinamišką turinį.

„Twain Sport“ projektas praėjusią savaitę pristatytas ir tarptautinėje sporto parodoje Londone, kurioje sulaukė teigiamų įvertinimų.

Ar toks greitas žaidimas gali tapti sporto ateitimi?

„Niekas iš pradžių netikėjo krepšiniu trys prieš tris, – prisiminė G. Žibėnas. – Bet dabar šis krepšinis pasiekė olimpines žaidynes, o profesionalai renkasi tarp tradicinio ir krepšinio trys prieš tris. Jei bus vykdoma plėtra, šis sportas ras savo auditoriją.“

Pirmą hibridinio krepšinio čempionatą „Twain Sport“ pradės rugpjūtį, vėliau unikalų projektą papildys ir hibridinis futbolo žaidimas.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos