Ryškiausi naujokai iš Europos šiame sezone
Šiame sezone į NBA persikėlė kaip niekad daug europiečių, nuo perspektyvių jaunuolių iki karjerą baigiančių žaidėjų. Būtent tai lygai suteiks dar daugiau intrigos, o ypač europiečiams, o tarp jų ir lietuviams, kuriems atstovaus nebe vienas Linas Kleiza, bet ir du perspektyvūs aukštaūgiai - Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas. 

Šiame straipsnyje pateikiama 9 europiečių, kurie turėtų būti Europos stebimiausi naujokai lygoje.

1. Jonas Valančiūnas 20m., centras, "Raptors", Lietuva.
Po metų laukimo "Raptors" pagaliau sulaukė savo perspektyvojo centro. 2011 metais 5 šaukimu pašauktas lietuvis buvo puikus pasirinkimas, po to kai komandą paliko Chris Bosh ir žinant, kad Andrea Bargnani labiau mėgsta žaisti sunkiuoju kraštu. Jei Torontas leis Joną žaisti starto penkete, beveik neabejojama, jog lietuvis bus išrinktas į sezono naujokų penketą, o gal ir į Naujokų - Antramečių rungtynes - visų žvagždžių savaitgalyje.

2. Alexey Shved 23m., gynėjas, "Timberwolves", Rusija.
A.Shved'as yra viena iš priežasčių, kodėl Rusija Olimpinėse žaidynėse laimėjo bronzą. Taip pat rusas žais komandoje, kurią treniruoja europiečius palaikantis treneris, puikiai europietišką krepšinį suprantantis Ricky Rubio ir tautietis Andrei Kirilenko. Shved'o mobilumas ir sprogstamas puolimas, leis jam lengvai prisitaikyti prie amerikietiško krepšinio.

3. Joel Freeland 25m., centras, "Blazers", Didžioji Britanija.
Nors aukštaūgis naujokų biržoje buvo pašauktas dar 2005 metais, į NBA pasiryžo keltis tik šiemet. Nemaža patirtis ir kova dėl atšokusių kamuolių puolime šiam britui suteiks papildomų galimybių.

4. Mirza Teletovic 26m., puolėjas, "Nets", Bosnija ir Hercegovina.
Brooklyn "Nets" tarpsezonio pirkinys iš Eurolygos žvaigždės greičiausiai turės persiorentuoti į atsarginio žaidėjo vaidmenį. Tačiau žinant Teletovic'iaus ūgį ir greitį, tai neturėtų sutrugdyti "taškų mašinai" ir toliau rinkti savo taškus. 

5. Donatas Motiejūnas 21m., puolėjas, "Rockets", Lietuva.
"Rockets" yra turbūt geriausia komanda visoje NBA, į kurią galėjo patekti Motiejūnas, pradedant tuo, kad komanda atsinaujina iš pagrindų ir baigiant, jog panaudojus amnestijos taisyklę buvo atleistas Luis Scola - vienintelis rimtas kandidatas kovojant dėl starto pozicijos.

6. Evan Fournier 19m., gynėjas, "Nuggets", Prancūzija.
Fournier puikiai supranta žaidimą, o tai leidžia jam tobulėti su lyg kiekvienom rungtynėm. Tačiau, į komandą po mainų atkeliavęs Andre Iguodala greičiausiai atims visas jaunojo prancūzo minutes.

7. Victor Claver 24m., puolėjas, "Blazers", Ispanija.
"Blazers" labai rizikavo, kai 2009 metais 22 šaukimu pasirinko būtent Claver'ą, kuris dar jautė sunkios kulno traumos padarinius. Tačiau po 3 metų laukimo ispanas pagaliau pravėrė NBA duris. Universalus puolėjas gali įmesti, įspudingai įkrauti į krepši, atkovoti kamuolius, negana to dar ir puikiai gintis.

8. Nando De Colo 25m., gynėjas, "Spurs", Prancūzija.
Po keletos vasarų pamokų iš Tony Parker nacionalinėje rinktinėje, De Colo pasiruošęs žaisti NBA lygoje. Prancūzas turėtų puikiai prisitaikyti "Spurs" sistemoje. Be to žaidėjas puikiai jaučiasi tiek įžaidėjo, tiek atakuojančio gynėjo pozicijose. 

9. Tornike Shengelia 20m., puolėjas, "Nets", Gruzija.
Gruzinas buvo niekuo neišsiskiriantis žaidėjas Europoje, tačiau visus nustebino pašauktas į NBA, o vėliau ir pasirašęs garantuotą sutartį su Brooklyn "Nets" ekipa. Nepaisant visų minusų iš taktinių dalykų, mobilumas ir atletiškumas universaliam puolėjui gali padėti įsitvirtinti lygoje.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos