RKL B divizionas: „Rytas-MRU“ ir „Saulė-ŠSG“ žengia į ketvirtfinalį © rkl.lt nuotr.

Kovo 29 dieną Nostra.lt-RKL B diviziono atkrintamųjų etape 6 komandos susitiko trejose rungtynėse. „Rytas-MRU“ eliminavo „Tornado KM-Taurą“, „Saulės-ŠSG“ lyderis Jokūbas Stropus vedė ekipą į pergalę Molėtuose, o „Milasta“ revanšavosi „Kuršastai“.

Tornado KM-Tauras baigia šio sezono pasirodymą Regionų krepšinio lygoje

Kauno r. „Tornado KM-Tauras“ namuose rezultatu 80:84 (23:19, 13:18, 24:17, 20:30) paskutiniame kėlinyje neatsilaikė prieš Vilniaus „Ryto-MRU“ krepšininkus, kurie seriją laimėjo rezultatu 0-2. Vilniečiai ketvirtfinalyje kausis su Šiaulių KA „Saule-ŠSG“.

Pirmajame kėlinyje „Tornado KM-Tauras“ pirmavo nežymiu skirtumu, o antrajame pamėgino atitolti nuo priešininkų ir įgijo 8 taškų persvarą (32:24). Iki ketvirčio pabaigos „Ryto-MRU“ jaunuoliai varžovus pavijo ir aplenkė (36:37).

Po ilgosios pertraukos tris žaidimo minutes komandos kovojo taškas į tašką, o tada Kauno rajono ekipa staiga šovė į priekį ir trečiojo kėlinio pabaigoje jau turėjo 11 taškų pranašumą (58:47). Vilniečiai paskutiniajame ketvirtyje skirtumą sumažino, o vėliau sužaidė atkarpą 2:13 ir išsiveržė į priekį (77:83). Šis spurtas pelnė „Rytui-MRU“ pergalę – skirtumo „Tornado KM-Tauras“ nepanaikino.

„Rytas-MRU“ gretose išsiskyrė Nedas Raupelis, per 27 minutes pelnęs 20 taškų (8/10 dvit., 4/5 baud.), atkovojęs 9 kamuolius, išprovokavęs 5 varžovų pražangas bei surinkęs 31 naudingumo balą.

Nojus Adomavičius rezultatyviausiai pasirodė Kauno rajono komandoje. Žaidėjas per 27 minutes pelnė 21 tašką (10/16 dvit., 0/2 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 17 naudingumo balų.

Trigubas dublis Molėtuose

Molėtų „Ežerūnas“ artimoje dvikovoje 97:105 (19:17, 29:31, 27:22, 22:35) nusileido Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ komandai. Šiauliečiai seriją laimėjo rezultatu 2-0. „Saulė-ŠSG“ ketvirtfinalyje susitiks su „Rytas-MRU“ krepšininkais.

Per pirmus du kėlinius favoritai pergalei nepaaiškėjo – komandos kovojo taškas į tašką. Po ilgosios pertraukos „Ežerūnas“ įjungė aukštesnę pavarą ir sužaidė atkarpą 16:0. Šis spurtas leido molėtiškiams išsiveržti į priekį per 17 taškų (75:58).

Rungtynėms artėjant link pabaigos „Ežerūno“ persvara ėmė greitai tirpti. Per 9 žaidimo minutes šiauliečiai pelnė net 31 tašku daugiau nei varžovai ir ketvirtojo kėlinio pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą (85:99). Rezultatą Molėtų krepšininkai sušvelnino, tačiau išlyginti nesugebėjo.

Laimėtojų gretose net 56 naudingumo balus užsidirbo Jokūbas Stropus. Žaidėjas per 35 minutes pelnė 35 taškus (6/12 dvit., 3/6 trit., 14/22 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 10 rezultatyvų perdavimų ir išprovokavo net 17 varžovų pražangų.

„Ežerūno“ ekipoje dvigubą dublį surinko Einaras Beržonskis, kuris per 23 minutes pelnė 14 taškų (7/9 dvit., 0/2 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 23 naudingumo balus.

Serijoje iki dviejų pergalių – lygiosios

Birštono „Milasta“ namuose rezultatu 69:62 (18:16, 13:10, 15:18, 23:18) revanšavosi Skuodo KKSC-„Kuršastos“ ekipai. Birštoniškiai serijos rezultatą išlygino 1-1 po to, kai praėjusį savaitgalį vos vienu tašku 76:77 nusileido skuodiškiams.

Rungtynes stipriau pradėję Skuodo krepšininkai pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 9 taškais (5:14), bet iki ketvirčio pabaigos „Milasta“ rezultatą persvėrė (18:16). Antrajame kėlinyje situacija apsivertė aukštyn kojomis – į priekį išsiveržė birštoniškiai (27:16).

Po ilgosios pertraukos „Kuršasta“ išlygino rezultatą ir pradėjo artimą kovą, trukusią iki pat rungtynių pabaigos. Ketvirtojo kėlinio viduryje „Milasta“ spurtavo 10:0 ir įgijo pergalingą persvarą (59:52), kurios Skuodo ekipai panaikinti nepavyko.

„Kuršastos“ ekipoje rezultatyviausias buvo Gytautas Kibelkis, kuris per 28 minutes pelnė 14 taškų (5/9 dvit., 1/1 trit., 1/4 baud.), atkovojo 10 kamuolių, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir užsidirbo 22 naudingumo balus.
Aurimo Liuizos auklėtinių gretose geriausiai pasirodė Edvardas Pikalavičius, per 29 minutes pelnęs 6 taškus (2/5 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.), atkovojęs 13 kamuolių, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 3 varžovų pražangas bei surinkęs 16 naudingumo balų.