R.J. Cole'o dvitaškis išplėšė „Rytui“ pergalę Čempionų lygoje © Pauliaus Žukausko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (2-2) sostinės „Avia Solutions Group“ arenoje išgyveno nervų karą su Patrų „Promitheas“(2-2). Beveik visas rungtynes užtikrintai pirmavę vilniečiai rungtynių pabaigoje vos neprisižaidė, tačiau galiausiai iškovojo pergalę rezultatu 77:75.

Kiek sėkmingiau rungtynes pradėjo svečiai iš Graikijos (2:7), tačiau kapitono Margirio Normanto vedami vilniečiai spurtavo ir privertė varžovus prašyti minutės pertraukėlės (14:10). Didžiąją kėlinio dalį vilniečiai išliko priekyje, o paskutinėmis sekundėmis tritaškį įmetęs R.J. Cole padidino pranašumą 27:23.

Antrasis ketvirtis prasidėjo nerezultatyviai, tačiau kėlinio viduryje šeimininkai įsivažiavo ir atitolo 8 taškų persvara (35:27). Net 21 baudą metę ir 19 pataikę „Ryto“ vyrai kėlinio pabaigoje dar labiau padidino savo pranašumą ir geromis nuotaikomis išėjo į ilgąją pertrauką (51:38).

Trečią kėlinį sostinės komanda pradėjo nervingai ir leido varžovams spurtuoti 7:1. Taškų badą nutraukė kapitonas, pelnęs 4 iš eilės. Beveik visą kėlinį „Ryto“ pranašumas svyravo apie 10 taškų, tik pabaigoje varžovams pavyko šiek tiek labiau priartėti 62:55.

Puikias rungtynes žaidęs M. Normantas paskutinį ketvirtį pradėjo taikliu tritaškiu, tačiau sėkmingą atkarpą sužaidę „Promitheas“ krepšininkai sugebėjo išlyginti rezultatą, o vėliau ir jį persverti. Likus 2 minutėms varžovai pirmavo 4 taškais, bet „Rytui“ pavyko užbaigti mačą spurtu, o tašką rungtynėse padėjo dvitaškį prasiveržimu pelnęs R.J. Cole. Varžovų bandymą išplėšti pratęsimą blokavo Justinas Gorhamas ir galutinis rezultatas švieslentėje rodė vilniečių pergalė rezultatu 77:75.

Rezultatyviausiai vilniečių gretose rungtyniavo po 16 taškų pelnę Margiris Normantas (5/5 dvit.) ir R.J. Cole. Kapitonas prie pergalės pridėjo 4 rezultatyvius perdavimus ir 3 perimtus kamuolius, o amerikietis atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Kitas Čempionų lygos rungtynes „Rytas“ žais gruodžio 12 d. Opavoje, o pirmąjį etapą užbaigs namų rungtynėmis su Dižono JDA gruodžio 19 d.

„Rytas“: Margiris Normantas (5/5 dvit., 4 rez. perd., 3 per. kam.) ir R.J. Cole'as (5/11 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) po 16, Gytis Masiulis 12 (2 blok.), Gytis Radzevičius 10 (5/6 baud., 7 atk. kam.), Martynas Echodas 9.

„Promitheas“: Chrisas Coffey 19 (8/10 dvit., 9 atk. kam.), Jaime Echenique 15 (6/13 dvit., 6 atk. kam.), Anthony Cowanas (7 rez. perd.) ir Artūrs Kurucs po 10, Cameronas Reynoldsas 9, Hunteris Hale'as 7.