Rinktinės kandidatų sąrašas - be žalgiriečių © fiba.com

Jau kitą penktadienį (lapkričio 26 d.) Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 19:30 val. „Švyturio arenoje“ susikaus su Bulgarija. Tai bus pirmosios atrankos į FIBA 2023 metų Pasaulio taurę rungtynės. Artėjant mačui vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis pristatė sutrumpintą rinktinės žaidėjų sąrašą, kuriame 15 krepšininkų.

„Sutrumpinome sąrašą, atrinkome žaidėjus, kurie mūsų manymu, tinka labiausiai šioje situacijoje. Pavyko ne viskas, gaila, jog negalės prisijungti Vaidas Kariniauskas. Dar turėjome slaptų vilčių, kad jis suspės atsistatyti, tačiau, deja, nespėja. Šioje problematiškoje pozicijoje, reikės išsiversti kitais žaidėjais“, – kalbėjo strategas.

Tikimasi, kad antrosioms atrankos ciklo rungtynėms su Čekija (lapkričio 29 d.) prisijungti galės Mindaugas Kuzminskas, rungtyniaujantis Sankt Peterburgo „Zenit“ gretose. Šiuo metu žaidėjas kalbasi su klubu, derinamos kelionės detalės – apie sprendimą LKF informuos artimiausiu laiku.

„Turime ir džiugių naujienų – tikiuosi, jog antroms rungtynėms sugebės prisijungti Mindaugas Kuzminskas, kuris ir pats pareiškė didelį norą. Tiesa, su klubu viskas nėra suderinta iki galo, bet taip, kaip viskas vystosi, eina gera linkme“, – kalbėjo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris.

Dėl nesikertančio tvarkaraščio viltį prisijungti prie rinktinės antrajam atrankos mačui su Čekija (lapkričio 29 d.) suteikę Kauno „Žalgirio“ žaidėjai Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas rinktinei nepadės. Dėl tos pačios priežasties šiame atrankos lange rinktinės marškinėlių neužsivilks ir Regimantas Miniotas.

„Teko šnekėti ir su „Žalgiriu“, ir su pačiais žaidėjais – šiai dienai susitarimo pasiekti nepavyko. Šiame lange teks išsiversti be jų“, – situaciją apibūdino K. Maksvytis.

Lietuvos vyrų rinktinės štabe kartu su K. Maksvyčiu darbuosis treneriai Kęstutis Kemzūra, Giedrius Žibėnas, video skautas Tomas Rinkevičius, fizinio rengimo treneris Deividas Rinkevičius. Prie rinktinės trenerių štabo taip pat prisijungs ir Evaldas Beržininkaitis, dirbantis Jonavos krepšinio klube. Pirmosios rungtynės Lietuvos rinktinės atrankoje į 2023–ųjų Pasaulio taurę lauks Klaipėdoje, „Švyturio arenoje“ lapkričio 26 dieną 19:30 val. su Bulgarija, o lapkričio 29 d. išvykoje lietuviai susikaus su Čekija.

Vardas Pavardė Komanda
Mindaugas Girdžiūnas Vilniaus „Rytas“
Arnas Velička Neapolio „GeVi Basket“ (Italija)
Deividas Gailius Klaipėdos „Neptūnas“
Tomas Dimša Trevizo „NutriBullet“ (Italija)
Arnas Butkevičius Vilniaus „Rytas“
Vytenis Čižauskas Kėdainių „Nevėžis-Optibet“
Martynas Echodas Venecijos „Umana Reyer“ (Italija)
Eimantas Bendžius Sasario „Banco di Sardegna“ (Italija)
Gytis Masiulis Bilbao „Surne“ (Ispanija)
Eigirdas Žukauskas Permės „Parma“ (Rusija)
Margiris Normantas Vilniaus „Rytas“
Laurynas Birutis Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“ (Ispanija)
Osvaldas Olisevičius Emilijos Redžo „UnaHotels“ (Italija)
Martinas Geben Bambergo „Brose“ (Vokietija)
Mindaugas Kuzminskas Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija)
Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...